Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CRT ili LCD
Автор: pvladoo   
Дата:   20-03-05 19:33

Fenove ne smiatate li che "Za predpechat po-dobro ot CRT monitora niama" - si e chista proba "Niama koi da izkupi CRT-tata ot skladovete, sha zagubim mnogooo pari... mama .... "
S hubavo kalibrirane - edva li e ot znachenie dali si s CRT ili LCD.
Aide pone tozi pat da ne izostavame ot normalnia sviat.

V magazin "Tehnomarket":
Prodavach: - LCD Monitor za kakvo i kakav razmer Vi triabva?
Klient: - 17" ili 19" za predpechat.
Prodavach: - Nieamame ... a izvinete za predpechat samo Sony 19" - 1400 lv.

Samo Sony imaha v magazina.
CRT ili LCD - RECLAMA [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: miton   
Дата:   20-03-05 21:15

v obozrimo bade6te , (2-3)godini, ne mislya 4e lsd i tft monitorite mogat da se doblijat do ka4estvoto na sreden klas crt monitor.
da ne govorim za kontrasta 400-600 lcd sre6to 3000-5000 za crt.
ina4e izglejdat simpati4no ,no za sega edinstvenoto im predimstvo e 4e sa po tanki i leki.pvladoo написа:

> Fenove ne smiatate li che "Za predpechat po-dobro ot CRT
> monitora niama" - si e chista proba "Niama koi da izkupi
> CRT-tata ot skladovete, sha zagubim mnogooo pari... mama .... "
> S hubavo kalibrirane - edva li e ot znachenie dali si s CRT ili
> LCD.
> Aide pone tozi pat da ne izostavame ot normalnia sviat.
>
> V magazin "Tehnomarket":
> Prodavach: - LCD Monitor za kakvo i kakav razmer Vi triabva?
> Klient: - 17" ili 19" za predpechat.
> Prodavach: - Nieamame ... a izvinete za predpechat samo Sony
> 19" - 1400 lv.
>
> Samo Sony imaha v magazina.
> CRT ili LCD - RECLAMA [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: miton   
Дата:   20-03-05 21:17

za6to li se povtarya prednata poblikaciya?

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: Iv4n   
Дата:   20-03-05 21:48

Аз от скоро съм с един самсунг TFT LCD 19-ка. Контрастът му е 800:1, но цветовете, макар и доста добри за LCD монитор според редица ревюта, доста се различават от CRT.
Значи личното ми мнение е, че за обработка на снимки LCD-тата все още немогат да се използват. Ако трябва да се взираш в детайли на някоя снимка, ако трябва да боравиш с прецизно изпипване на цветовете и други подобни дейности, по-добре си вземи CRT. На моя монитор забелявзвам, че има някои тъмни цветови диапазони, които просто... не се изкарват като на CRT-то. Тц, нестава. Също така при някои ситуации можеш да забележиш "решетка"-та. Но това е обикновенно при ниски резолюции и специфични цветове.
Текстът също се вижда леко размазан или изяден.
Херците на самсунга пък са му само 72 от което произтича, че лесно могат да те заболят очите след дълго взиране. Друго си е CRT с честота на опреснявате от 120 Hz.
Можеш да посетиш този сайт и да прочетеш ревюта на някои модели от изминалия месец, някои от които вече ги има и в България:
http://graphics.tomshardware.com/display/20050215/lcd-09.html
Хубавото все пак е, че след седмица работа вече свикваш с тези кyсури и това вече не ти прави впечатление. Друг е въпросът също, че няма вредни излъчвания и главата няма да те заболи, както се случваше при мен със CRT-тата, когато седях повече от 2 часа пред тях, примерно...



Публикацията е редактирана (20-03-05 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: alex_markov   
Дата:   20-03-05 23:47

LCD[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: samara   
Дата:   20-03-05 23:54

CRT, засега като цветове и опресняване, трепе другите отсякъде, проблема е теглото и обема .... някой да пусне колин макрий на ЛСД.....и да спечели шампионата ....[smilie24] [smilie18] [smilie19] [beer] [shtrak] , дори за снимки не ми харесва....

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: asahi   
Дата:   21-03-05 09:45

В Бг се продават евтини ЛЦД-та. Какво качество, какви снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: marchemence   
Дата:   21-03-05 10:00

Образът на LCD-мониторите може да се види добре от доста по-малък диапазон от ъгли в сравнение с CRT. В някои случаи това е недостатък.
За CRT-тата (обаче не тези преди 10-ина години) съм чувал, че са оптимизирани и вредните емисии са минимални.
Между другото, май каквото и да гледаш от толкова близо повече от два часа, ако не отместваш често погледа си, очите ще си те заболят или най-малкото уморят.

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: n1x0n   
Дата:   21-03-05 11:44

Пак този спор се почва... [smilie5]
Има 2 истини в случая - ако говорим за нисък клас монитори CRT-тата са по-добри, но ако говорим за среден/висок клас нещата изобщо не са еднозначни.
Факта че Apple /които, сигурно знаете, са СИЛНО ориентирани към дизайнери, фотографи и предпечатари :-)/ правят вече само LCD-та.

Както и съществуването на монитори като този тук:
http://www.eizo.com/products/graphics/cg220/index.asp
Покриващ изцяло Adobe RGB цветно пространство.

Както и факта че не 1 и 2 от най-големите студия за обработка на изображения минават на LCD-та.

В тази статия има интересни сравнения и мнения на професионалисти по въпроса:
http://americanprinter.com/mag/lcd_vs_crt_0305_1/

Друг момент е че разните стойности на яркост и контраст не бива да се схващат по принципа "повече е по-добре" защото изобщо не е така...

Както и да е, извода от всичко това е че ИМА LCD-та съвършенно подходящи за обработка на изображения /щом ги ползват професионалисти, чиито изисквания за качество са в пъти над нашите/, въпросът е че са скъпи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: Iv4n   
Дата:   21-03-05 11:52

Е да де! Ако можеш да си позволиш фототехника за 5000-6000 евро, то можеш и съответния LCD TFT монитор от високия клас...
Ама ти остваи оня монитор на Apple. Нещо за PC има ли?
Що се отнася до ниския клас, там нещата още не са достигнали такова ниво, че да могат да се използват пълноценно за обработка на изображения, дизайн, предпечат и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: chukov   
Дата:   21-03-05 11:55

Тук пък за кадровата честота 72 херца дето щели да те заболят очите е пълна глупост.

Моето ЛСД е на 60Hz и даже не е хубаво да се издува на голяма кадрова.

Това произтича от факта, че течният кристал е много по инертен от фосфора на електроннолъчевата тръба. Кристалът не може толкова бързо да угасне след като е светнал, така че ефектът с трептенето на 60Hz на електронно лъчевата тръба е несъпоставим.

Използването на контрастното съотношение е спекула според мен.
Аз съм с DELL UltraSharp и качествот на картината е убийствено. Работил съм предпечат от 1996 година и мога да кажа, че и на хубав и добре калибриран ЛСД се прави добър предпечат.

Защото не че тия нюанси, дето ги виждате на монитора си ще ги възпроизведете на офсет, ама иначе се взираме в разлики от половин процент и горница.

Истината е, че най-добре си е качественото ЛСД, което пази и очите.
На колкото и херца кадрова да си пуснеш обикновения монитор - все едно, че си на нагревки във физиотерапия.

При ЛСД-то всеки пиксел си е на мястото и картината като цяло е по шарпната.

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: Iv4n   
Дата:   21-03-05 11:59

Я кажи кой модел точно на DELL UltraSharp имаш и колко инча е?

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: chukov   
Дата:   21-03-05 12:03

DELL1800FP 18-инчов и при това забележи - сконтрасно съотношение 350:1, ама удря в земята HP-ta и Compaq дето са с по 600-800:1

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: chukov   
Дата:   21-03-05 12:04

тук във фирмата имаме мног и различни лсд-та, от 15 до 20 инчови - кат тоя DELL друго такъв цвят не съм виждал да вади

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: chukov   
Дата:   21-03-05 12:06

Тъй че бай Иване, не си прав за кадровата честота бачовата

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: SLR   
Дата:   21-03-05 12:11

По добре LSD отколкото LCD[smilie5] [smilie5] [smilie5] https://photo-forum.net/joro/emoticons/020.gif

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: Iv4n   
Дата:   21-03-05 12:11

Бай Иване викай на някой дедка. Щом не е от кадровата честота вероятно е от голямата яркост.
Твоя монитор като гледам си е бая скъпичък. Колко му е времето за реакция?

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: chukov   
Дата:   21-03-05 12:11

А пък чистата истина е, че на едно ЛСД колкото и да му гледаш параметрите, докато не го видиш на живо какъв цвят вади и да ли не е някой електрожен с неонови цветове, по-добре не го купувай.

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: Iv4n   
Дата:   21-03-05 12:18

Ми да. Те производителите много често лъжат. То ако някой си мисли, че 8 ms наистина са толкова е в голяма заблуда. Пък да не говорим, че реалният контраст на практика също се различава от на хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: asahi   
Дата:   21-03-05 15:35

Прав е Чуков! Око да види, ръка да пипне...
Абе дегустация му е майката.

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: chukov   
Дата:   21-03-05 17:08

Аз нямам представа в момента колко е скъп моя DELL, но всъщност диалогът е дали по принцип е по добре да си с ЛСД или тръба.
Така че факторът цена не го слагам защото и мониторът все пак не е чак толкова по-скъп от един 19 инчов тринитрон или даймъндтрон.

А и видимото пространство на 18" ЛСД е колкото 19" тръба

Отговори на това съобщение
 Re: CRT ili LCD
Автор: Stoevmobile   
Дата:   21-03-05 21:58

Ами някой да беше казал добра дума и за някой лаптоп, а? [smilie11]
Мисля си за още един, а сегашната Toshiba Satellite 2450-S203 да оставя за дублиращ...
Има ли мнения и би ли помогнал някой?
PowerBook G5 още няма на пазара, а там се очаква нещо...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна