Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 полезно (помирително) предложение
Автор: vanikolova   
Дата:   18-03-05 19:58

Следя внимателно дискусията профи/боза напоследък. Аз съм от онези хора, които много обичат да снимат и понеже съзнават, че не го правят достатъчно добре искат да се научат като четат книги и се вслушват в мнението на другите.

Затова и много се радвам на места като фото форум, където има много добри фотографи, но и много лоши. Защото и от двата вида има какво да се научи да се прави и да не се прави.

Колкото по-известен става този сайт, толкова повече нови "фотографи" ще се включват с предимно лоши снимки. Това е неизбежно, защото технологичната революция слага камери и в ръцете на 3 годишни деца, който само натискат бутончето.

На този проблем има две решения: първото е онези, които се чувстват обидени от снимки от рода на "я да щракна през прозореца на влака да видя какво ще се получи" да ги игнорират, а когато това стане нетърпимо да си тръгнат от сайта. Което ще бъде голяма загуба за тези от нас, които искат да се научат на нещо. Второто решение е да се изнамират постоянно нови начини за пресяване на плявата с най-различни органичения за броя на снимките, за гласуване и т.н. Аз съм за това, но ми се струва трудно осъществимо и недемократично наистина.

Когато искаш да се справиш с бурен на полето, ти не му отделяш едно местенце където той органичено да си расте и да вирее, защото скоро той пак ще се разпространи с нова сила. Подхожда се по-генерално.

Затова ето го и моето ПРЕДЛОЖЕНИЕ:

***
Голяма част от хората в този сайт съзнават, че не снимат добре. Някои като мен дори се опитват да четат книги, за да се научат. Но по-добро средство от градивната критика няма.

Затова и аз предлагам всеки ден по 2-3 човека от тези 200 утвърдени автори да правят разбор на една и съща по-лоша снимка по техен избор. Ще бъде интересно да се види различната гледна точка. Нека качат редакция и обяснят как би могло да се подобри качеството: композиционно и технически.

Не вярвам подобно нещо да затрудни тези автори, защото при 200 от тях ако действат по график това значи да правят разбор на снимка веднъж на няколко месеца.

Критикуваните хора или ще се обидят и ще си тръгнат от сайта (което може би няма да е голяма загуба), или ще вземат под внимание съветите и по този начин броя на бозите значително ще намалее.

***

Надявам се да предложите и други градивни неща, а не само да се заяждате, защото от последното никой не печели.


Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: CArli   
Дата:   18-03-05 20:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: kadieva_r   
Дата:   18-03-05 20:05

Подкрепям предложението! До момента ти беше първия човек, който ми каза как се прави нещо, а не просто да критикува снимките ми! За което и 10х де:)

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: murnau   
Дата:   18-03-05 20:06

tva s kritikata moje da stane, da
no ne pod vsiaka snimka
a samo pod edna
interesno :)

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: algaivel   
Дата:   18-03-05 20:25

Най-после нещо разумно[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: kadieva_r   
Дата:   18-03-05 20:26

Май малко хора ще го приемат! Доста са със самочувствието на професионалистти и ставаме обект на присмех с темата и дискусията и:)

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: murnau   
Дата:   18-03-05 20:26

kadieva , ti niama li da se spresh malko??

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: kadieva_r   
Дата:   18-03-05 20:27

Сега е ред на девойката, за която тези неща са сапунка да мине и да каже баналния си израз, който все пак е единствения, който е заучила:)

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: emmmo   
Дата:   18-03-05 20:28

Интересно е, да.

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: kadieva_r   
Дата:   18-03-05 20:28

А трябва ли?

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: niavaah   
Дата:   18-03-05 20:31

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: algaivel   
Дата:   18-03-05 20:32

Моля, не оплесквайте и тази иначе разумна тема[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: samara   
Дата:   18-03-05 20:33

моето съмнение е, че няма да благоволят да ви ( ни ) отделят от скъпоценното си време...те вече се заформиха май по приятелско-изложбена линия....хм, наистина има много плява и трябва промяна, но ...кой знае, все пак да дадем време на новата придобивка да поработи ....харесва ми тук и никак не ми се иска да си тръгна отвратен от псевдо-навирко-носовци ...[smilie8] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: докторГилотен   
Дата:   18-03-05 20:38

Псевдо-навирко-носовци означава хора, които имат претенции без покритие. Целта на промените е именно тези хора да не определят облика на сайта, а това да става от онези, чието самочувствие идва от вече постигнатото от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: THC   
Дата:   18-03-05 20:43

Az neshto sum izostanal, koi sa 200-te utvurdeni avtori?
Interesno shte mi e da im rzgledam nshtata.
Kakvo po-tochno opredelia avtorite kato utvurdeni, i ne utvurdeni?

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: samara   
Дата:   18-03-05 20:46

абе бони е обяснил чудесно цялата система в една от темите ....потърси....изглежда логично и непредубедено...теоретично ...[cool] undefined

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: nemchev   
Дата:   18-03-05 20:48

аиде ходи си у профила да си четеш критиката[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: krasimir   
Дата:   18-03-05 20:53

Бях дал преди време предложение за галерия "критика", в която всеки автор да поставя примерно до една снимка месечно без гласуване и с единствената цел да се правят анализи на снимката. При желание на автора да има възможност снимката да бъде публикувана анонимно. Така всичко ще е на доброволен принцип. Щом съм решил да поставя снимка в тази галерия, значи искам критика. Може от снимките в тази галерия да се избират няколко за анализ за деня. Не е задължително да са най-лошите. Аз лично бих разглеждал най-много такава галерия, защото имам какво да науча. А пък админите да бъдат в пълното си право да трият коментари от рода на "много е зле" и "!!!", ако няма обосновка на мнението.

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: kali222   
Дата:   18-03-05 20:56

Предложението на vanikolova ми се струва много градивно и интересно, стига, естествено, всеки от клуба на "знаещите" да е склонен да жертва веднъж на няколко месеца от времето си, за да коментира някоя снимка, за която смята, че си струва... Дано се съгласят... Но като се замисля то това би било навярно от полза и за тях, защото, може би, начинаещите и незнаещите ще се понаучат на нещичко и няма да "замъсяват" албумите в такива количества с бозата си...

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: doktora   
Дата:   18-03-05 21:11

Одобрявам!И позитивно и смислено предложение.
Ако така определилите се,да ги наречем/а те сами се нарекоха/групата на 200-те/съкратено-г200/,не обърнат нужното внимание и помощ,то тогава да не критикуват и да не сочат с пръст.

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: Георги   
Дата:   18-03-05 21:17

това с галерия критика ми допада
да може всеки да качва 1 снимка месечно или пък на две седмици и да получава критика, все ще се намери някой да загуби малко време за неща, които според него си струват да бъдат коментирани... с цел автора да се учи.

фен съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: THC   
Дата:   18-03-05 21:21

Dobra e ideyata za kritikata, dobre zvuchi.

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: dch37   
Дата:   18-03-05 21:24

mda.. i az sam twardo za.... i oshte neshto.. da ne mogat tezi izbrani hora da glasuwat za snimkite na drugi takiwa... che da ima malko dinamika w glasowete..

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: Георги   
Дата:   18-03-05 21:26

dch37 не си прав затова. помисли.

Отговори на това съобщение
 Re: полезно (помирително) предложение
Автор: dch37   
Дата:   18-03-05 21:27

btw...... da pitam az neshto... a snimkite na parwa stranica ot koi reitng shte se wzemat.. zashtoto ako e ot nowia, shte bade kraino greshno...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна