Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: barak_off   
Дата:   16-03-05 14:21

В коментарите на много снимки прочитам "това е монтаж" или "какво като е монтаж". Дайте отговор на този въпрос дори да е само с Да-[smilie24] или Не-[smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: deepins   
Дата:   16-03-05 14:25

да[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: Avi   
Дата:   16-03-05 14:26

ае пак... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: explorer   
Дата:   16-03-05 15:00

Ами то има - галерия "Експеримент", друг е въпроса колко я използват...

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: photoforce   
Дата:   16-03-05 15:09

Ами да, трябва да има, за да мога да плюя свободно, ако снимката не е там, а е монтаж и да я оценявам, ако си е баш на мястото. Писна ми и природата, и пейзажите, и портретите и всичко останало да се монтира постоянно. Е*ати художествената фотография е това! Като влязох в тоя сайт преди месеци наред някак се харесваха повече красивите фотографии - Фотографии!, а сега така се набляга на сменяне на фонове, небе, грубо премахване и изчистване на нежелани обекти, че вече май става много! То си стана форум за графичен дизайн, съжалявам.

[smilie24] ДА трябва да има такава категория.

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: vaskoni   
Дата:   16-03-05 16:42

Аз съм твърдо за! В края на краищата монтажа да не би да не е изкуство...всеки да реши за себе си как да се показва

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: acidness   
Дата:   16-03-05 17:06

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: koko_k   
Дата:   16-03-05 19:38

nali ima kategoriq "Experiment"?

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:41

ми "НЕ" - защото в тази категория ще отидат всички други [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: bs6247   
Дата:   16-03-05 19:48

az byah predlojil predi vreme da ima edna galeriika : "photographia"....

.... no ne se vuzprie [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия
Автор: cic   
Дата:   17-03-05 10:11

Ами има си "експеримент" има си и "Цифрова фотография", която чесно казано не ми е много ясно за какво точно е. Но ако секи който прави промени по снимката ходи в "монтаж" мисля че ще останат няколко снимки в другите категории .. една май беше на charm ... и имаше май още една [smilie8]



Публикацията е редактирана (17-03-05 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: GM   
Дата:   17-03-05 10:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: fuji   
Дата:   17-03-05 10:54

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: asb1   
Дата:   17-03-05 11:01

Аз подържам идеята на bs6247!
Вместо да се чудите как да класифицирате творби доста далече от фотографията просто сложете галерия фогография...Вече доста добри художници са зарязали четките и рисуват използвайки компютри и творибтие им малко се различават от показваното тук без да са докосвали фотокамера! НЕ критикувам, коментирам....направете галерия фотография моля ви...[smilie21] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: rashev   
Дата:   17-03-05 11:10

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: Георги   
Дата:   17-03-05 11:22

[smilie24] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: Vinsent   
Дата:   17-03-05 12:08

Тази тема периодически се дискутира във форума.

Защо???

Защото съдържа противоречието в своя зародиш. Категориите обикновено се отнасят до обекта, а само тази е свързана с метода.

По-рано споделих, че според мен категорията "Експеримент" е остаряла морално. Не искам да повтарям отново същите доводи. Част от участниците във форума се дразнят от монтажи и колажи, въпреки че виждаме тук великолепни творби, създадени с тяхна помощ. В постснимачния процес е неминуемо да въздействаме, като променяме отсечки, цветове, контраст и др. Това се прави и при копиране от лента и при цифровата преработка в компютъра. Това е част от творческия процес.
Що се отнася до колажа и монтажите, ако те способстват за усилване въздействието на художествения образ, не виждам какво лошо има в това.

За да се успокоят веднаж за винаги духовете и да се премахне противоречието при формулиране на категориите, имам конкретно предложение:

1. Да отпаднат категориите "Експеримент" и "Цифрова фотография", тъй като те третират метода а не обекта.

2. Под публикуваните снимки да има пояснение, което ще се попълва от авторите (макар и само с едно кръстче) и с което те ще декларират има ли монтаж/колаж и че в този случай са използвани само обекти от собствения фотоархив
.


Някъде, вероятно в правилата, трябва да бъдат дефинирани прецизно тези понятия. Например, рамкирането да не се брои за монтаж/колаж.

Мисля, че предложението ми е рационално и моля другите да го коментират.

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия
Автор: barak_off   
Дата:   17-03-05 17:50

Абсолютно си прав Vinsent, галериите "Експеримент" и "Цифрова фотография" трябва да отпаднат или да се обединят под ново име примерно "Монтаж". Аз и затова пуснах тази тема защото под името "Цифрова фотография" въобще не става ясно че там трябва да са само снимки които са обработвани с компютър. Въобще понятието "цифрова фотография" означава съвсем друго нещо. Може би най-разумното решение ще е да се пусне рубрика "Фотография" както предлага bs6247. И точно тя да се оценява от доказани фотографи. Наздраве [beer] и нека снимките да продължат.



Публикацията е редактирана (17-03-05 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Трябва ли на сайта да има галерия "Монтаж"?
Автор: MisterX   
Дата:   17-03-05 22:03

Vinsent [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна