Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 пентакс с 18.6 мп
Автор: jumbo   
Дата:   16-03-05 08:28

както се се казва намесиха се в битката за средния формат като матрицата кодак (споменава се само че е голямшка) е набутана в модела 645 АФ версията
харесва ми определението за матрицата
дизайна, описанието и техническите спецификации могат да бъдат променени без предупреждение. официалната датата за представяне и цена ще бъдат анонсирани [smilie8]
с една дума хакнали сме матрица дето евентуално е толкова и толкова на няма да ви кажем колко на колко като си запазваме правотот да сменим толкова на толкова и можеме колкото на колкото [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-03-05 08:40)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: scrap   
Дата:   16-03-05 12:02

с две думи : колкото-толкова [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: explorer   
Дата:   16-03-05 12:24

Абе сигурно ще се окаже 35мм матрицата, то всичките това имат предвид под "голяма". Много години още трябва да минат за да влезе матрица в 6х6 и 6х7 апаратите без да се орязва - засега най-голямото май е 6х4.5 и е безумно скъпа. Да се купува сега такова нещо е безумие. Наскоро видях на eBay един 6 мегапиксела Мегавижън гръб, който само до преди 2 години струваше $15000, сега струва няколко стотин долара. И даже се замислих, дали да не си го взема с един Контакс 645 (щеше да излезе по-малко от $2000 цялата работа), ама като видях че е 35мм се отказах. Чудно ми е кой би дал един куп пари за да гледа едно малко квадратче във визьора на средноформатния си апарат... мерси, аз ще чакам матриците да станат 6х6 и на някакви разумни цени... до 10 години може и да стане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: Junior   
Дата:   16-03-05 12:46

Изследователю аз викам да са до 2, а??

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: explorer   
Дата:   16-03-05 12:49

ми дано, ама много се съмнявам...

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: n1x0n   
Дата:   16-03-05 13:35

Всяка фирма от Б групата, като опре до изпадане и почва "сега дa видите какъв як апарат ще изкараме! е, не е ясно точно какъв и точно кога, но със сигурност че е върха!"
Тази болест тръгна от Lеica, Fuji и Mamiya, но гледам че се разпространява бързо.

п.п.
За размерите на сензорите в момента:
Imacon Ixpress 384C/528C/Hasselblad Ixpress V96C - 36.9 x 36.9 mm
Imacon 384C - 36.9 x 49 mm
Phase One H25 - 37 x 49 mm
Leaf Valeo 22 - 36 x 48 mm
Fuji DX-2000 - 37 x 52 mm
по това как всички фирма за "залепнали" горе долу на 1 размер на матрицата си мисля че скоро надали ще видим нещо чувствително по-голямо в достъпен ценови клас. Иначе си има и 6х6 см. и дори 8х8 см. матрици, но цените са такива, че и НАСА се пазари.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: jumbo   
Дата:   17-03-05 08:44

мдам кодак издадоха колко е голяма матрицата
46х34мм - 1.3 кроп сравнено с 60х45 и големина на пиксела 9.9 микрона което е добре
теоритично би трябвало да е по качествен от каноския чиш на 1дс но времето ще покаже качеството и цената на цялостната комплектовка което май не е за пренебрегване......

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс с 18.6 мп
Автор: djidji   
Дата:   17-03-05 09:59

кропфакторки :-)))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна