Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: kaic   
Дата:   13-03-05 01:18

Съвет, ако някой знае с каква програма мога да си миксирам клипчетата от "Canona" понеже конструктивно ги прави с ограничен размер, че с каквото и да пробвам не ми разпознава формата и не става. Пробвах с Adobe Premiere, Sony Vegas 4.0, Movie Maker-2, Ulead DVD MovieFactory 2 и всиките тия не ми разпознават фаиловете, а те са в AVI формат-така излизат от апарата.
Благодаря.
P.S. А дали е възможно кодека на компа ми да не е подходящия и за това тези програми да не ми го разпознават, но нали пък мога да гледам клипчетата с медиа плеера след като съм ги свалил-значи кодек имам-нямам идея???



Публикацията е редактирана (13-03-05 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: holden   
Дата:   13-03-05 08:25

Пробвай тази страница. Линкът нещо се срамува, ето ти го отделно: http://www.doom9.org/software2.htm#editing



Публикацията е редактирана (13-03-05 08:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: jumbo   
Дата:   13-03-05 09:39

използвай АВИТ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: svetal   
Дата:   13-03-05 12:18

пробвай с VirtualDub

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: niki_niki   
Дата:   13-03-05 14:44

jumbo, АВИД а не АВИТ !!! поне така го гледам че е написано на МАК-а ... [smilie25] [smilie18] [smilie18]
------------------------
kaic:
иначе а филмчетата от канона ... намери си кодек и нешата ще тръгнат... предполагам це ти липсва morgan-MJPEG ... имаго ж нета с номер... акоо имаш проблем прати едно клипче на niki@sofiaonline.net прати нещо малко да го погледна и да ти кайа с какво ще можеш да ги работиш....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: photoforce   
Дата:   13-03-05 22:41

Multiquence [smilie24]

(Izvinqvam se, imam problem s kirilicata)

Eto moi film s neq ( linka se sramuva ) :

webshotsbg.data.bg/coldrain.avi



Публикацията е редактирана (13-03-05 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: kaic   
Дата:   14-03-05 21:18

Здравейте пак, първо да се извиня че досаждам с не пряка фотографска тематика тук в тоя форум , но сметнах че все ще има някой с апарат „Canon” и сблъсквал се с моя проблем. Значи пробвах всичко което ми предложихте в горните постове и нестава и нестава. Изредих вече няколко пакета с кодеци, преинсталирах си и уиндоса накрая и неще. Adobe Premiere 6.0 ми казва че не разпознава този формат, Vegas 4.0- ми дава черен екран на превюто и чувам само звука, Windows Movie Maker 2 ми се сбъгва и дава грешка в момента в който провлача фаила за да го миксирам/иначе го виждам на превю/ Опитах и с виртуал дъба, но тай не ме устройва за миксиране, а и не можах да разбрах как мога да обърна формата на фаила. Непонятно ми е защото разширението на фаила си е Avi а не искат да го възприемат такива колоси в видео обработката-казват „непознат фаил”. Замислям се и дали е от кодек защото в нормален режим си гледам всичките филмчета без никакъв проблем, само където немога да ги съединя .
Определено съм в затруднение.
Благодаря и на вас момчета
niki_niki, сложих и твоя кодек morgan-MJPEG но нестана и с него,
photoforce с твоята програмка Multiquence филмчето ми тръгна, но тук възможностите за ефекти са доста ограничени,а и аз най немогада се справя с тях, на мен ми се искаше ако мога да подкарам фаиловете в някой от по големите програми, за по добри ефекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: Grandpa   
Дата:   14-03-05 21:25

Виж (с AviCodec) или подобна програмка инфото за тия ави-та. Какъв кодек е ползван, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: svetal   
Дата:   14-03-05 21:38

на колко фреима ти са записани клипчетата, аз имах този проблем с тези които са на 10фреима

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: kaic   
Дата:   14-03-05 21:41

записани са на 15 фрейма с резолюция 640/480
ето малко данни от програмката Avicodec:
File : 8.23 MB (8.23 MB), duration: 0:00:08, type: AVI, 1 audio stream(s), quality: 60 %
Video : 8.14 MB, 8539 Kbps, 15.0 fps, 640*480 (4:3), MJPG = Motion JPEG, Supported
Audio : 86 KB, 88 Kbps, 11024 Hz, 1 channels, 0x1 = PCM, Supported
кодека е с име: MotionJPEG



Публикацията е редактирана (14-03-05 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: kaic   
Дата:   14-03-05 22:06

Ехееее много съм радостен[smile] -стана, сложих кодека морган и тръгна, бре да му се невиди узори ме ама като има кой да помага-стана. Благодаря на всички отзовали се,да сте живи и здрави, наистина благодаря, бях се отчаял.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за програма за миксиране на видео клипове
Автор: Grandpa   
Дата:   14-03-05 23:06

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна