Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно тарифа...
Автор: slivenski   
Дата:   14-03-05 14:08

Предложиха ми да снимам на едно събитийце... Около три часа предполагам... Раздаване на някакви награди... Коктейлче... Хора, които се държат "естествено"... Ей такива работи... [beer] [shtrak]

Та, колко върви такъв род услуга? На час ли се плаща или на снимка? Снимките ще са само на цифров носител. Колко да им искам в крайна сметка? Някой от профитата ще ме ориентира ли, плийз!!!



Публикацията е редактирана (15-03-05 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тарифа...
Автор: Boo   
Дата:   15-03-05 12:47

Ще ти отговоря, все едно съм клиентът...
Ако те познавам и знам че си добър (в профилът ти няма подобни снимки, иначе наличните ми харесват), бих се съгласил да платя за време...

Ако за първи път ще снимаш за мен, ще искам да плащам на снимка...
Колко... зависи, какви снимки ще станат.

А иначе, колко струват три часа от твоето време...


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тарифа...
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-05 13:24

Според мен във фотографията труда може да се оценява на час в изключително редки случаи. Оценява се свършената работа и квалификацията нужна за вършенето й. Дали ще е на кадър или общо, за предварително уговорен обем работа - ти си решаваш.

Винаги някой като ме попита колко струва труда ми на час се сещам за една случка с Т. Едисон и Никола Тесла.
В един от заводите на Едисон се прекъсва някаква намотка в гигантска турбина-генератор и Тесла е човекът който е повикан за да открие точното място на повредата и да спести на Едисон десетки хиляди долари и седмици време за пренамотаването на целия генератор.
Тесла идва мери, гледа, на 15-тата минута казва "повредата е тук" и драсва един бял кръст на определено място на генератора.
Тесла поисква сумата от 5 хиляди долара.
Едисон /който е бил циция по принцип/ пита "Ти ми искаш 5 000 за 15 минути време и един тебеширен кръст?!?!"
На което Тесла отговаря : "15 минути струват 2 долара, тебеширения кръст - 1 цент, останалите 4997.99 са за това че знам къде ТОЧНО да драсна въпросния кръст"

ша ма прощавате за лиричното отклонение значи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно тарифа...
Автор: slivenski   
Дата:   15-03-05 19:32

Благодаря за съветите! Наистина ми бяха полезни. Ще ги питам какво искат като обем и колко предлагат като заплащане и ще преценя... [smile][beer][shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна