Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: tchani   
Дата:   13-03-05 23:20

Обръщам се към вси4ки Canon-ци за съвет.
Отдавна бях хвърлил око на Д20. Нямах късмет, излезна около две седмици след като си взех 300Дизел. Не се оплаквам от него, страхотна машинка е. А и кактотук ве4е се писа по въпроса, по-важно са обективите.
Та тъкмо си избрах от къде да купувам Д20 и някой във форума подсказа - 6те пуснат нова версия на 300Д имайте търпение. (Специални благодарности за тази информация)
Сега 4ета за какво става дума и при Д20 и при 350XT.
Все пак подскажете - кое е по-добро?
350-то бил с нов по-добър процесор и други усъвършенствани екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: Stoevmobile   
Дата:   13-03-05 23:26

Ами прецени [smilie5] :
http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_digital_rebel_xt_vs_20d.html


Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: alex_markov   
Дата:   13-03-05 23:27

Чани, аз лично бих си взел 350-то, чисто емоционално не подкрепено от никакви аргументи[smilie5]
Но за сега няма обектив който да ми харесва (и да мога да си позволя:))

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: behemoth   
Дата:   13-03-05 23:33

не очаквай да получиш голяма разлика в качеството на снимките от 20Д или 350Д отколкото от 300Д ако ти пречи нещо в 300Д за работа ти например това че е ужасно бавен на старт, не можеш да сменяш меренето мисли за нов иначе по добре си дай парите за оптика.
само мое мнение [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: thor   
Дата:   13-03-05 23:33

ми аз нямам идея ...но сигурно 20D ще да е по доброто като цяло ..иначе ти сам каза ..обективите [smilie24]

ей ти картинки с 10D ,преди малко ги рових за друга тема ..

http://www.the-digital-picture.com/Pictures/Picture.aspx?Picture=2004-04-10_14-39-53

http://www.the-digital-picture.com/Pictures/Picture.aspx?Picture=2004-04-18_08-43-20

http://www.the-digital-picture.com/Pictures/Picture.aspx?Picture=2003-05-03_11-49-06

http://www.the-digital-picture.com/Pictures/Picture.aspx?Picture=2003-08-26_19-23-29

картинките не съм ги избирал ,просто хванах тези първите които се оказаха правени от 10D,а що се отнася до фотоапарат след година и 20D ще си има заместник ...а тогава какво ще правиш [smilie11]
докато с хубавото обективче ще му се кефиш всеки божи ден след ,като си го вземеш [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: Stoevmobile   
Дата:   13-03-05 23:39

оптиката[smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: tchani   
Дата:   13-03-05 23:52

Благодаря!!!. На 300Дизела наистина ме нерви бавният старт и това 4е не мога да управлявам metering mode. Ина4е си е страхотна игра4ка. А новите тела си искат оптиката от клас "L". То и за 300Д важи, има прекрасни работи в сайта с Л-обективи и на 300Д.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: tchani   
Дата:   13-03-05 23:57

ALEX: И на мен ми се вижда оптимално за аматьор, а и това ,4 е е нов модел - Уж оптимизиран пове4е.
В момента 4овек не знае, като 4ете материалите кое е маркетинг, кое си заслужава да се проу4и.

Stoevmobile, Thor; Blagodarnosti za naso4waneto. И всепак 6те се радвам да 4уя ли4ното ви мнение "please"

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: thor   
Дата:   14-03-05 00:04

ми те картинките дали 10D или 300D все тая ..така че мисълта ми беше ,надали 350D ще е по лош от 300D или 10D ,ти вземи си оптика ..пък след 2-3 годинки си смени и фотощрака ..иначе тея картинки имаш ли добри обективи да ги правиш [smilie24] не ти требе друг фотоапарат сега ..щото и той ще остарее докато разумно закупените обективи ..е там нема стареене пък дори и да остареят ,надали това ще се отрази толкова много на картинката че да се забелязва с просто око ..погледни какви картинки дават 20 и30 и 40 годишни обективи ,тъй че ,ако си избрал вече система ,троши си парите за хубава оптика ,която най много да ти подхожда на тип-а фотки които те радват най много [smilie24] ...

http://www.the-digital-picture.com/Gallery/Canon-EOS-10D-DSLR-Digital-Camera.aspx

[beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: gorbi   
Дата:   14-03-05 08:46

Оптиката определено....... накупи си малко оптика и след някоя годинка ако съвсем ти омръзне дизела, тогава се огледай за тяло...... Иначе ще трошиш излишни пари....

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: jumbo   
Дата:   14-03-05 09:09

дразни ме ужасно бавния старт[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ми за къде си се разбързал бе

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: todorov   
Дата:   14-03-05 09:36

tchani
ако съм на твое място бих изчакал с покупката. Все още няма достатъчно ревюта на тази машинка.
Gorbi е супер прав - по-добре да се инвестира в хубава оптика /L естесвено/ отколкото в нови тела /при положение, че до 8-10 м. пак ще ни изненадат я с 30D, я с 400 D и т.н.[smilie18]/

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: jumbo   
Дата:   14-03-05 11:01

аз ще изчакам модела 34505900Д с 2 гига пиксела и 37 диафрагми динамика който ше се появи след 2 години и ще струва не повече от 100$[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: v_d   
Дата:   14-03-05 16:26

todorov
vece ima D30[smilie19] [smilie19]
350D bix si vzel

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: spoonjim   
Дата:   14-03-05 16:57

preporu4vam ti da pregledash www.dpreview.com edin ot nai dobrite mesta za sravnenie i pregled na digital kameri ...mnogo podrobno sa sravneneni ima mnogo testove ,snimki i mnogo jasno za i protiv vsjaka kamera ...nadjavam se da ti se izjasni vsi4ko...

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: spoonjim   
Дата:   14-03-05 18:05

na 300d nai mnogo me drazni 4e nemojesh da smenjash focus mode-a za mene e mnogo vajno i njama MLU no ima hack-nat softuer koito mojesh da si svalish ot neta i toi ti dava po4ti vsi4ki funkcii kato na 10D ...taka 4e mai po-dobre si vzemi optika naistina!

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: PolarBear   
Дата:   14-03-05 18:43

Оптика!
Разликата в телата не е толкова голяма. И едва ли догодина пак ще си в състояние да купиш ново тяло, а те се сменят непрекъснато. Не си струва да сменяш дизела, докато не си взел от него всичко, което можеш, а това става само с добра стъклария.

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: tchani   
Дата:   14-03-05 21:05

Mom4eta благодаря за разбирането и мненията[shtrak] Има няколко неща за които си струва да се поспори. Пак казвам Дизела си е моя първи цифров SLR и трудно 6те се разделя с него (знам, 4е отива в по-добри ръце;)
jumbo: не съм се разбързал за никъде и не си вадя хляба с това. Имах няколко слу4ая, в които ре6их 4е Дизела ме е подвел - пример "излизам на една поляна и срещу мен сърни4ки с бяло под опа6ката. Докато притопля Дизела трябва6е да сменям обектива на >300. Ами аз сигурно щях да го направя за 3сек;))))

От друга страна за този хак, 4етох много по4ти веднага след излизането му! Евала на разбира4ите, знам 4е може би аз съм от малцината които не са го аплайвали в този форум. Знам, 4е полу4ава6 много допълнителни функционалности и възможности- т.е. Дизела има накъде да расте.

И накрая, 4естата смяна нея телата води до объркване на възможностите и инстинктивното боравене с "макината". Знам, 4е като види6 кадъра си в момента (мислено), трябва да сработи6 инстинктивно и пръстите ти сами да пипат бутоните, а мозъка в това време решава други зада4и. Т.е. камерата трябва да стане придатък към ръцете ти както рапирата в ръцете на фехтова4а или флейтата в ръцете на музиканта. НИвото трябва да е такова, 4е да не се запъваме "С'а к'во требеше да натисна за да се появи пиленцето;)"

Много искам хубава оптика, "L" отвсякъде, ама според вас колко време трябва да се радваме на нова макина?
PC-tata се upgrade-ват на 2 години, а тук??
Не е ли съ6тото, всяка година растат MP-ite и функционалните възмогнисти.

Леле много приказвам [beer]
4акам ва6ите коментс [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: Grandpa   
Дата:   14-03-05 21:20

Ако приемем, че качеството на картината е еднакво или много близо (казвам "приемем" защото няма още много снимки за сравнения) 20Д пак си е по-добър от 350ХТ. Въпросът е дали за теб е $500 по-добър.
За мен не е (и това от собственик на 20Д).

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: tchani   
Дата:   14-03-05 21:36

Grandpa: Много си хапах търкалетата, защото Д20 излезна много кратко след моята покупка на Дизела. Бях ходил на една излогба в НЕмско и държах ниаколко Nikon-a (дори и D70) за един ден. Много се кефих, но като се върнах титаните от форума ме вразумиха ( с тезата, 4е се избира система - Vendor- service, lenses и присъствие.
И съм им много благодарен, сега не съжалявам.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: thor   
Дата:   14-03-05 21:59

tchani виж сега разгледай тук фотките на този/тази фотограф/ка ,не съм се ровил да разбера дали е мъж или жена ...виж с какви обективи щрака ,виж и с какви фотоапарати и си извади някакви изводи ,но определено крайният резултат е важен и зависи най много от оптиката ,ако снимаш F1 трябва ти и хубава оптика и добър фотощрак ,така си мисля аз де ..[smilie6] ,но с добър фотощрак а пък без добра оптика не виждам с какво ще си подобриш крайния резултат ...[smilie6]

http://www.pbase.com/annayu2/skansenpeople



[beer] [shtrak]

[smilie7]

е все от някъде трябва да започнеш или с добрата оптика или с добрия фотощрак ...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 22:02

за F1 - бели обективи [smilie5]

[smilie25] [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: thor   
Дата:   14-03-05 22:13

Бръм-еее,.... дай да не му разваляме темата [smilie5] ,хубаво е и ти да поразгледаш малко де ..[smilie6]
я рагледай и този и той предпочита EOS DSLR заради някои и други / най вече заради тях / EF обективи [smilie6]

http://www.josefisayo.com/flash.html

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 22:17

[smilie24] Тор-е

/аз гледам, гледам и не винаги казвам, че гледам [smilie3] /

млъквам [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Za Canon-ци EOS 350XT или Д20
Автор: tchani   
Дата:   14-03-05 23:42

Thor [smilie24] [smilie24]
Радвам се 4е откликваш на темата и сега, а и винаги си бил капацитет за мен и се ме открехвал в мъглата;)
Примера, к' ми дава6 е от висшия пилотаж. Каква работа със светлината[smilie10]
Ако имах този background за осветлението - сигурен съм и с елементарните обективи 6те6е да има ефект.

Не не споря - оптиката определя системата и избора - Nikon - Canon - ....[smilie24]

Brum -ma е прав, 4е понякога гледдаме без дасе издаваме;)[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна