Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 (Само) Нараняването и фотографията
Автор: prozac   
Дата:   13-03-05 01:21

Може би малко абстрактно представяне..., но все пак:
Едно дете бутна леко друго с колело. Майката на детето с колелото му каза: Внимавай. По-добре да нараниш себе си отколкото друг.”
Проблемът със самонараняването е основен – пример за победа на химията над физиката[smilie6](коментар: в нас протичат биохимични процеси, които диктуват поведението на физическото ни тяло). Като краен вариант е римския театър – на финалните сцени героят трябва да бъде разкъсан от мечка. За тази част от спектакъла, актьора се подменя от някой роб/християнин,който бива наистина разкъсан.
Какво спира роба/християнин да се бунтува, съпротивлява и т.н. та нали отива на сигурна, жестока смърт. Какво по-лошо би могло да го очаква? Подобни са и разсъжденията за концлагерите.
Факт е, че тези неща са се случвали, но в сега ги използвам като пример за осъществен контрол над естествената реакция на тялото.
Като пример за естествения отказ на тялото да се самонарани е експеримента с маймуна и малкото й, затворени в клетка. Подът на клетката постепенно се нагорещява. Когато става нетърпимо, маймуната прави единственото възможно, за да се спаси – стъпва върху малкото. /ужасна история. Егати въображението трябва да имаш[smilie10] /. А как би постъпил човек?

Готовността за самонараняване е основен проблем в отношението към света (фотография, поезия, музика). Като лек/ежедневен вариант/ може да се изяви дори в готовността за приемане на чуждо виждане/мнение...[smilie25]
Поздрав и вземете споделете нещо.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: joshua   
Дата:   13-03-05 01:29

ми, ще ми се да го наречем самоирония, че важно ми се струва

ps
и не само в тоа контекст ника ми хареса[smilie5]



Публикацията е редактирана (13-03-05 01:32)

Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: murnau   
Дата:   13-03-05 01:30

gore-dolu shvanah misulta ti, no ne e mnogo iasno izvedena...

snimajki portret, vinagi se opitvam da karam modela da pravi neshta, koito bih napravil i az. edin vid se samonaraniavam predi da go narania.

udarite po ednata i posle po drugata buza vinagi sa mi bili lubimi; nauchavat se mnogo neshta...

samonaraniavaneto e polezen proces, stiga da ne se prekali :)

Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: aemon   
Дата:   13-03-05 02:08

хм, със самонараняванията във фотографията май съм начинаещ, ама имам няколко идеи... иначе много ме бива. joshua, самоиронията е опасно нещо, прави те аутсайдер, (или поне мен), щото малко хора я схващат като такава


Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: prozac   
Дата:   13-03-05 03:17

Двуизмерния
подход не е решение...

Think!!!

ng
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: aemon   
Дата:   13-03-05 03:18

какво имаш пред вид?

Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: Frida   
Дата:   13-03-05 09:20

Пуу ... отдавна не бях чела по-интересна тема. Смятам обаче, че разглеждаш нещата на прекалено физиологично ниво. Ключът от палатката е в психологичния поглед - виждаме, че при животните няма автоагресия. Не съм чела достатъчно, за да кажа какви точно биха били причините, но подозирам, че тука пръст има чувството за вина (невероятено силен мотор в нашето обшество).
Какво общо има фотографията ... ами доколкото тя като творчество е отражение на вътрешния ти свят. Тя би могла да бъде също и средство за самонараняване.

Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: aemon   
Дата:   13-03-05 12:31

Frida, този разговор си заслужава да бъде воден над чаша вино :-)

Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: prozac   
Дата:   13-03-05 21:31

Това за виното си е определено изкусително, но пусто все не сколасвам за четвъртъците[smilie2] .

Отговори на това съобщение
 Re: (Само) Нараняването и фотографията
Автор: stranger   
Дата:   13-03-05 23:15

Aхахаха, егати темата :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна