Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За *ist DS, изборът на фотоапарат и други...
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 15:56

17.03.2005: Оригиналната тема беше "Фотоапарат от Happy Foto?"

Купувал ли е някой апарат от тях и какви са му впечатленията? Интересува ме, ако например се окаже че фотоапарата има дефект, ще ми го сменят ли, или ще се разиграва системата "ние бяхме дотук, оправяйте се със сервиза"? [smilie21]
Благодаря предварително. [beer]

P.S. Става въпрос за Pentax *ist Ds конкретно.

15.03.2005: Смених заглавието да е по-адекватно на темата.

17.03.2005: Позволявам си още веднъж да сменя заглавието на темата. Дано този път уцеля по-точно. [smilie8]



Публикацията е редактирана (17-03-05 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: djidji   
Дата:   09-03-05 16:14

как ще се оправиш със сервиза, като те нямат сервиз?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 16:29

@djidji: Pentax имат упълномощен сервиз, но за съжаление сайта на Vip Trading не е достъпен в момента, и не мога да цитирам точно кой беше.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: ZENTEX   
Дата:   09-03-05 16:49

kakva ti otorizacia,v BG vsichko vse oshte e gola voda[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: djidji   
Дата:   09-03-05 16:59

сайта не им работи, сервиза ще им работи :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 17:00

Абе, ясно ми е, че много е вероятно по-скоро да развалят, отколкото да оправят, ама поне са уполномощени хората за това. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: deepins   
Дата:   09-03-05 17:04

Пълни кавали са,а кое им е хепито един господ знае

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 17:15

Е, аз снимки няма да си вадя там. Интересува ме само с фотоапаратите, дето ги продават, коректни ли са. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: v_d   
Дата:   09-03-05 17:16

може пак от тук да ти хареса нешто[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 17:27

Благодаря, v_d, ама аз съм си харесал Пентакса. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 18:32

Сайта на ВИП Трейдинг се е оправил. Ето какво пише там по повод на сервиза...

"Уважаеми Клиенти, ВИП ТРЕЙДИНГ ООД – официално представителство на: PENTAX, POLAROID, SANYO, HITACHI , CONCORD , ZEBRA, Ви уведомява, че считано от 01.04.2004 упълномощен сервиз за гаранционна и следгаранционна подръжка на продукти от горните марки е “ЛАС СЕРВИЗ”"

ref.: http://www.vip-trading.com/index_bg/dif.php?category_id=214&parent_id=5&page=0

Като споменахме пак ВИП Трейдинг, те дали продават на дребно?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: alexstudio   
Дата:   09-03-05 22:22

Pi4,vzemi Pentax-a ot Vip-Trading...Pi4ovete sa to4ni,mogat i na drebno da ti prodadat body-to...Nay-dobre ako namerish nyakoy poznat distributor,koyto raboti s tyah i 4rez nego da vzemesh na edrova cena...koyato povyarvay mi e dobra...A otnosno Pentax-a,dosta e yak...Moya Pentax *istD e padal ot metar viso4ina na plo4kite..slava bogu-ba4ka si kato pi4...nadyavam se i ist*Ds da e tolkova zdrav...[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 22:41

Благодаря, alexstudio! Утре ще им звънна да видя какво е положението. Happy Foto ме привлякоха с това, че от седмица предлагат тялото за 1500, а в комплект с 18-55 обектива за 1700 лв. Предполагам, че на ВИП Трейдинг не трябва да им е по-висока цената. Дано не ме разочароват.

Едва ли ще открия познат дистрибутор, но и на тая цена ще съм доволен, че доскоро само по 2 хилядарки можеше да се намери.
Благодаря още веднъж! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: alexstudio   
Дата:   09-03-05 22:49

Ooo,4e tova si e dobra cena...doskoro edrovata na Vip-Trading be po-visoka...ama te neshtata se razvivat burno...Napravi sravnenie s cenite navan..primerno http://www11.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=344924
4e tam cenata si e napravo sashtata...
A ina4e pozdravleniya za izbora...ama az sum si pentax-adjiya...i sum redubeden..moje bi..[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   09-03-05 23:08

Верно си е за цената. Аз като я видях и подскочих от радост. Бях се нагласил да чакам още месец поне, и се надявах да падне до 1900 за кита, пък то... Освен това го дават и с две години гаранция. Как става тая работа, не съм сигурен, но утре-другиден ще се обадя да поразпитам.

А избора два месеца и кусур вече го правя. [smilie5] Не знам защо, но още от началото Пентакса много ми хареса. Гледах Д70 на Никон, гледах и новия 350Д на Канон, обаче някак не могат да ми легнат на сърцето. Не съм с претенции за професионалист, даже не съм и с такива за много сериозен любител. Освен китовия обектив мисля да си взема една скромна Сигма 55-200/4-5.6, имам и един стар Хелиос-44М от Зенита ми, и смятам като начало да ми стигат. [smile]
Хехе, освен всичко друго, като направя лоша снимка, хората апарата ще обвиняват, а не мен. [smilie18] Това само на майтап, де. [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   10-03-05 17:54

Накратко да кажа какво стана, ако на някой му е интересно. ВИП Трейдинг наистина продават на дребно, пък и от Хепи Фото така или иначе ме насочиха към тях.

*ist Ds действително има промоционална цена. Тяло може да се купи и сега за 1500 лв. с ДДС, но китове с 18-55 обектива за 1700 лв. ще има към края на месеца. Ако има желаещи, да се редят на опашката. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: kadar   
Дата:   10-03-05 19:23

Vij , bilbo, - nqma garanciq za nikoi fotoaparat na toq svqt !
Ne e neobhodimo da misli6 izobsto po vaprosa koito si postavil po gore !
Prosto vadi6 pari4kite ,plasta6 , snima6 i ...se kefi6 !
Ako mu e pisano da raboti toi prosto raboti ,ako mu e pisano da spre toi prosto ste spre !
Taka 4e bratko ne se 4udi !
radvai se na jivota ,zastoto e tvarde kratak i nqma vreme za nisto !
Vzimai PENTAX-a i [shtrak] [shtrak] [shtrak],
dokato ti e kef !
Uspeh !!![smilie24] [smilie24] [smilie24]

P.S. Ne mu misli mnogo - nqma smisal [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: alexstudio   
Дата:   10-03-05 20:17

Te tova nay-mi haresva v Pentax...Vsyakakvi lens na"K"bajonet stavat...Novite ruski za Zenith i te sa na "K",takuv polzvam 2,8/16mm fish eye..e,vyarno-tuk stava 24mm...Da ne govorim 4e i s adapter polzvam ot 645,a tam e ve4e drugo neshto...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   10-03-05 20:48

@kadar: Хехе, прав си, благодаря за съвета. Но все пак е добре, ако му е било писано на фотоапарата да спре, да си имаш една хубава гаранция. Особено пък за толкова пари. [smile]

@alexstudio: Моят Хелиос е на М42, та смятам да си взема един адаптер за целта (ей този сигурно). Не разбирам достатъчно от обективи, за да мога да преценя колко е добър, но със сигурност мога да кажа, че колкото пъти са ставали лоши снимки, не е било заради него. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   15-03-05 15:05

Темата има продължение по български. За разлика от американските филми, където всичко завършва с Хепи Енд (всяка прилика с имена е случайна), в нашия случай историята завършва със сълзи.

Обадиха ми се от ВИП Трейдинг днес, за да ми се извинят, че била станала грешка. За щастие не казаха, че промоция въобще няма, но цената все пак не била тази. Накратко, комплекта с 18-55 обектива е не 1700, а 1800 лв., за тялото не разбрах със сигурност.

Не казвам нищо лошо за хората, бяха много любезни даже. Но все пак в устата ми остава горчив вкус, който не е само от кафето. Да не говорим, че на страницата на Хепи Фото все още стои гордо онази цена.

Съжалявам, че сам станах източник на погрешна информация. Добре, че у нас много фенове на Пентакс няма, така че и разочарованите няма да са много.

За себе си се надявам поне фотоапарата да не ме разочарова. Това, в крайна сметка, е най-важното. Айде наздраве по тоя повод! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: 5kan   
Дата:   15-03-05 15:24

http://kmp.bdimitrov.de/
виж и този наш човек там

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   15-03-05 15:25

Е, толкова й беше на старата цена. Току що я оправиха на страницата. Поне да не се ядосвам. [smilie7]
Ами освен да продължим с пиенето... [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   15-03-05 15:28

@5kan: Тя тая страница е толкова популярна (и явно сериозна), че съм срещал да я цитират къде ли не (например по форумите на dpreview.com).


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат от Happy Foto?
Автор: Bilbo   
Дата:   15-03-05 15:49

Ето така става привличането към Тъмната Страна на Силата. [smilie22] Ще взема да си купя един Канон 300Д за няма и 1500 най-накрая и това е. Хем никой няма да ми се смее, че не съм "про". [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: За *ist DS, живота в BG и всичко останало...
Автор: ralexes   
Дата:   15-03-05 20:01

1500?Откъде толкова евтини?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна