Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 19:53

Измина почти седмица, а не мога да използвам интернет.
Отваря се единствено страницата на ФотоФорум, при това не винаги, а предимно вечер/нощем/рано сутрин. Дори мейла ми не работи вече, а е на същият сървър (на dir.bg).
Не е проблемна скоростта (когато имам връзка), но е само към ФФ.
Използвам Windows XP Home оригинален с лаптопа Toshiba, последният Service Pack, последните тошибски ъпдейти.
Защита - оригинален пакет Norton Internet Security 2004 Pro, редовно ъпдейтван.
Имам инсталиран и SpywareBlaster V3.2, дето не ми е правил никога проблеми.
Единствена работеща безпроблемно програма - мултимесинджъра Trillian Pro 2.0
Започва тест на online курса на Canon, дето съм поканен за участие, а аз не мога дори страницата да отворя..
Връзката ми е през ADSL 256/64K. Не мога да обвиня доставчика, защото все нещо работи нормално, а и едва ли ми е забранил връзки към Google, примерно.
Наистина ФФ го гледам около 80-90% от времето ми в интернет, но това не ме успокоява изобщо [smilie11]
Обръщам се към спецовете:
Много ви моля, ПОМОГНЕТЕ МИ!
Искрено се извинявам на всички за офтопика, но поставете се на мое място, да няма кого да попитате за нещо, дето лично за вас е ужасно важно..


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: koceto   
Дата:   06-03-05 20:15

що непробваш да изкл. антивируса и антиспама, може някоа от тези програми да ти забива нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 20:30

Мерси, Коце, от там тръгнах...
Не е това [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: solo5   
Дата:   06-03-05 20:32

Рестартирай си ADSL като извадиш и захранващия кабел на телефонната линия за 4-5 минути (това се прави,когато нямаш никакъв нет), погледни си настройките на Антивируса и Антиспама както каза Коцето.
Защитна стена имаш ли?
Проблема явно си е при теб, ама трябва да разбереш откъде е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-05 20:34

смени ПЦ-то и пробвай с друго... ако имаш нет значи проблема е в твоя ТВ :) - препоръчвам преинсталация ;)и да забравиш за всичко де се казва НОРТЪН

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: samara   
Дата:   06-03-05 20:36

стоев....пак ли ти бруте, само нортона ше е да знаеш, кви номера ми извъртя гадината, като му свърши срока....махни го и пробвай за малко без него, ако ти хареса....си намери нещо друго да те пази, мацка например.....а и си пази пердето, нали чу спешъла ....[smilie18] [beer] [shtrak]
а ФФ-а ми бави експлоръра...факт...може да е натоварен от потребители,мнооо маймуни бе ....[beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (06-03-05 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: carl_cox   
Дата:   06-03-05 20:38

nsirakov стига спича човека-аз от 5 години съм с Нортън и грам проблем нямам ...нещо друго се е насмело-може би виж тия Сървис Паци какво са ти надумкали


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: koceto   
Дата:   06-03-05 20:38

proweri wsichko deto e kacheno, no newqrwam problema da e za preenstalirane



Публикацията е редактирана (06-03-05 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: samara   
Дата:   06-03-05 20:51

и кво му е на преинсталирането, май се оказва най-лесната и бърза интервенция ....[smilie24] [beer] [shtrak] ...хирургическа ....[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 21:00

Може би carl_cox е най близо до истината - скоро майкрософтци пуснаха нови пакети, дето автоматично се товарят...
не бих пускал тема, ако не ми гореше под дупито...
[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: samara   
Дата:   06-03-05 21:03

стоев, аз ги натоварих тия наготово, верно ми е мелачка машината, ама няма да е от тях работят си гадинките .....виж, нортона ми въртя много номера ....[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 21:14

samara,
машинката ми не е "мелачка", а "валяче" - P4, 2.8Gh, 1Gb RAМ...
Не е от машинката, май...
До скоро работеше..


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 21:16

Какво разбираш под "мелачка"?

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Iv4n   
Дата:   06-03-05 21:20

Ама ти към БТК ли си? Ауу...
Кои сайтове по-конкретно не ти се отварят? Български? Чуждестранни? Или само някои конкретни?
Защо просто не се обадиш на айсипито си и не го питаш за този проблем? Към кой провайдър си всъщност?

И да, Norton от където и да го погледнеш съкс! Никога повече няма да си качвам нещо от тази фирма... Само проблеми имах с техния софтуер. Но добре, че има много и по-добри алтернативи.

Колкото до сървис пакът на уинбозе, погледни настройките на файъроу-а в сетингите. Но ако беше от него, щеше да забележиш проблема още когато си го инсталирал. Ако си го инсталирал точно преди една седмица значи е ясно... Аз за това си стоя със сп1 и нямам проблеми. Сп2 съкс също.

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: samara   
Дата:   06-03-05 21:28

ми тя твоята по-мелачка от моята, доставчика че те върти нещо.....[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: AGISOFTTM   
Дата:   06-03-05 21:30

така - нека си кажа и мойто мнение - все пак се боря с подобни проблеми вече 10 години - :)
1. Ако имасш всички налични качени Service Pack на Windows - то тва автоматично значи че ти е включен Firewalla на XP-to.
2. Казваш че имаш Norton Internet Security - което е пак Firewall

3. Опитай да изключиш само MICROSOFT ския Firewall - това 6те ти помогне.

По принцип - начина на работа на FIREWALLS е идентичен на този с лекарствата които пиеш - ако вземеш 10 различни лекарства накуп - това не помага - но като ползваш 1 - ти е ОК.

Пробвай - ако продължават проблемите - пиши ми на меила - ще ти помогна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 21:32

Iv4n,
ADSL към турският телеком.
Въртях телефона на подръжката - отговора бе, че имам вирус в компа....., питащият бе нашият специалист (на фирмата тук) по хард/софтуерна подръжка, с чийто комп също опитахме, че турският ми език не е чак толкова добър..
Относно Нортона - не е от Дата.бг, а е плащан, затова го използвам, иначе сигурно има алтернативи.
Уиндоуският файъруол е затворен и не го ползвам.
За СП2 на Уиндоуса, надали е там проблема, че го имам от доста време, а проблемите започнаха наскоро.
В момента се отварят и други уеб страници, ама не всичко е наред.
Баси, обърках се вече [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: samara   
Дата:   06-03-05 21:37

абе ти.....то тука БТК-то избирателен към нещата щото си нямал сървър, ти към турския...помня някога едни колеги как се сблъскаха с виндовса на турски, юок и тамам или нещо подобно ....[smilie18] [smilie19] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-03-05 22:27

AGISOFTTM,
благодаря, утре пак ще идват телефоните техници, за проверка на кабелите, че ADSL било чувствително към затихванията и смущенията по линията.
Благодаря на всички ви, проблемът ми засега си остава.
Ако някой се сети за нещо, дето може да помогне, много ще съм му благодарен.


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Георги   
Дата:   06-03-05 22:57

Stoev доколкото помня имаше някаква мизерия, която като те хване и генерира ужасно количество пакети към локалната мрежа и това ти спича направо нета.

опитай следното:
теглиш от някой клуб или познат ф-прот за дос от сайта на f-secure, надявам се имаш начин да бутнеш някаква дискета за да заредиш от нея досчо, вадиш кабела, рестваш, зареждаш от дискетата и пробваш дали ф-прота няма да изчисти говедото.

можеш да пробваш например и spy bot search and destroy, има я безплатно из нета, пише я някакъв германски студент мисля. много добра за разни бекдор бози и други спайове.

можеш да ползваш и малко гугъл. да намериш какъв беше проблема със спирането на нета. сигурно има тонове изписано. и да изтеглиш самия ремувъл от сайта на самънтек. обикновено е някаква малка програмка.

другия вариант е просто да си инсталираш да кажем kerio personal firewall и да забраниш идходящия си трафик по програми, които го генерират. не съм много сигурен (ако някой помни да помага) но може би говорим за icmp трафик или udp трафик от теб, който просто ти задръства линията до гейтуейа (баси че тъпо звучи на кирилица)

незнам... трудно е така на изуст.

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Odin   
Дата:   06-03-05 23:02

Ползвайте Sophos Antivirus, за да ви е мирна главата, те са най -добрите в момента. Даже цените са им такива, че човек може да си позволи да си ги купи легално дори и тук в България и да има 1 година пълна подръжка.[smilie24] [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: proudmerry   
Дата:   06-03-05 23:34

Опитай след вирус чека, "add remove programs" - последните Hotfix-и, от когато приблизително си забелязал събитието.


Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: scrap   
Дата:   06-03-05 23:48

Stoevmobile друже в момента и аз имам абсолютно същият проблем!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: joshua   
Дата:   06-03-05 23:59

кат каза Георги за пакетите, що не земете да пуснете един netstat. вижте си ги там вариантите -s -a -e, че само netstat -a 30 се сещам ко беше

Отговори на това съобщение
 Re: Зов за ПОМОЩ (офтопик)
Автор: Георги   
Дата:   07-03-05 00:53

stoev

имам решение, мисля че е това което те гневи :)))

неглиш process viewer, малко програмче от интернет, гледаш си процесите, навярно имаш
lsass.exe
smss.exe
crss.exe

троянчета, бекдорчета и т.н.

махане:

http://www.2-spyware.com/file-lsass-exe.html

http://www.2-spyware.com/file-smss-exe.html

http://www.2-spyware.com/file-crss-exe.html

поздрави :)
и леко с уарез сайтовете :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна