Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Една идея от един филм
Автор: explorer   
Дата:   04-03-05 10:55

Снощи гледах филма "Closer". Дали е хубав или лош филма е отделен въпрос - все пак тук не е форум за обсъждане на филми, но в него видях нещо интересно. Джулия Робъртс играе ролята на лондонска фотографка, и бих казал, че създателите на филма са се постарали да предадат известен реализъм. В много други филми героите щракат безкрайно с някакви апарати, на които никога не им свършва филма, докато тук героинята щракаше с един Хаселблад на който от време на време съвсем реалистично сменяше касетите, като им слагаше дарк слайдовете преди ги свали от апарата.

Да не се отплесвам обаче. Направи ми впечатление изложбата на героинята във филма. Залата беше в полумрак, а снимките бяха черно-бели и осветени отзад - доста ефектно. Значи, аз в Щатите съм виждал да правят такива неща с рекламна цел - печата се на прозрачно фолио, което се залепва на полупрозрачен бял плексиглас, и се осветява отзад с флуоресцентни лампи. Дали в София има фирма, която да прави такива неща? То може би дори и моя инк джет да може да печата на прозрачно фолио, но дали се продава някъде такова фолио, как се залепва на плексигласа, и откъде може да се намери такъв плексиглас? Останалото ще стане някак си - някаква рамка в която отзад да се сложат лампи. Аз не че имам амбиции да правя изложба, но човек никога не знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 10:59

Продава се разбира се. В Техномаркет има такова фолио А4 на TDK. Аз имам такъв пакет с фолио ,дори на миналото опто -фото,печатахме пейзажи с лазерен Самсунг на такова фолио и после ги гледахме на такъв проектор със задно осветяване при Жоро Неделчев.
Иначе идеята за такава изложба е супер яка!
Мога да уредя безплатн да се разпечатат снимки на такива слайдове, колкото си искаме !

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: n1x0n   
Дата:   04-03-05 10:59

И фолио има, и принтери има, и плексиглас има, проблема е в постигането на абсолютно равномерното осветление отзад. За да стане добре - струва доста скъпо при формат 50х60 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 11:00

Да,май проблема не е печата,а да направиш инсталация с осветление за 30-40 кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: nemchev   
Дата:   04-03-05 11:03

ami trqbva da se vidi tui ne6to ,4e az ne razbrah.folio.folio moje6 da si kupi6 ot knijarnicite..nali se se6ta6...to e za tea ma6inki det vse im zabravqm imeto..deto....aaaaaaaa...setih se...6raibproektor...ako ne se laja...mi tva e...probvai i kaji kvo stava[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: Todd   
Дата:   04-03-05 11:11

Оооо продават се в щатите тия неща но са китайски .При мен са идвали 2-3 за ремонт :) Даже и ако има залив или каквато и да е там вода се плиска -с много елементарен номер става :)) Така че като конструкция го знам .[shtrak] Та даже и звук са му издокарали [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: explorer   
Дата:   04-03-05 11:14

Todd, за колко големи снимки говориш, с какви точно лампи го осветяват отзад? Според мен ако плексигласа е достатъчно плътен няма да има проблем с равномерното разпределение на светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: ribastuka   
Дата:   04-03-05 12:58

За шрайбпроектор, за лазерен принтер и за мастилено-струен принтер има различни типове фолио, които изобщо не са взаимозаменяеми! Най-евтиното е за шрайбпроектор - обикновени PVC прозрачки. За лазерен принтер е термоустойчиво, а за мастилено-струен е двустранно - от едната страна е грапаво и не размазва мастилото. В Метро подозирам има всякакви.

Има кафенета в София със задноосветени снимки по стените, много добре изглежда. Едно такова заведения мисля е пицария "Мис Каприз" на Красно Село.

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: Todd   
Дата:   04-03-05 13:19

Ами колко големи - едната беше метър на метър
почти .С кръгли луминисцентни лампи са .А филтъра (плексигласа ) пред тях е различен -дори е оцветен на места в зависимост от картината.И работят на 12v с адаптер !!! Вътре има мотори и разни други неща :)


Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: volokin   
Дата:   04-03-05 13:24

НМа повечето изложби на които съм ходил е тоо по такъв начин направено всичко, на метър големина!
Последната такава която все още върви е на Бетина Раймс. Качество невиждано.

Така, ако обаче се ангажират хората от форума да направим за наши изложби такова осветление и печатане, то един път направено ще е за винаги. Аз съм склонен дори да се съберат малко пари от тези които могат да отделят по някой друг лев за евентуално представяне на фотографиите ни в бъдеще точно по този начин!
За мен обаче ефекта е по-силен точно при цветните фотографии!!

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: Anarhia   
Дата:   04-03-05 14:00

dobre de ne stava li za cvetni?

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: volokin   
Дата:   04-03-05 14:05

става, що да не става, точно това казвам, че цветно е по-добре !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: ivo80   
Дата:   04-03-05 14:23

Ха, и аз точно вчера гледах същия филм. Голямо впечатление ми направи изложбата и си казах "е това е изложба" снимките не бяха А4, а приблизително А2, ако не и по-големи.
А филмът не си заслужава да го гледате, ако искате да видите изложбата го попревъртете на бърз кадър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: aemon   
Дата:   04-03-05 14:41

Бетина Раймсhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gif друго си е 6х6...


Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: HTML   
Дата:   04-03-05 20:01

Печати се на винил.
Прави се светеща кутия с дълбочина 15-20см, винила се опъва отпред.
Допълнителна подложка от опалов плексиглас гарантира абсолютно равномерното освелнение.
Това за размери 1.5 х 2м и подобни.
Ефекта е 1:1 с изложбата от "Closer" [smile]
Цената е около 140€/кв.м [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 20:14

Тва е много готино .Ще помислим да го реализираме.Фото Форум има ресурс да реализира подобна хубава идея.
Тъкмо в момента подготвяме старта на конкурса "Снимка по песен"-2 и може този път вместо видеостена да направим подобни инсталации и да вградим вътре озвучаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: HTML   
Дата:   04-03-05 20:27

Ако е голяма светеща стена може да се ползва несветещо рамкиране (решетка) за повече изображения, но неудобството е, че подобна инсталация остава за еднократна употреба


Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 20:41

Не ,трябва да са отделни кутии

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: explorer   
Дата:   04-03-05 20:52

HTML, тази цена 140 евро/кв.м. за печата на винила ли е само?

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: HTML   
Дата:   04-03-05 20:58

за всичко + осветлението, нагъсто разположени луминисцентни тръби
(до ширина 3м)



Публикацията е редактирана (04-03-05 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: jumbo   
Дата:   04-03-05 21:44

бе ти луд ли си бе???? 140 евро?!?!?!?!!? баси отворковците
я ми дай разбивка на цената щото ние се занимаваме със светещи кутии и много лесно мога да ти заформя цена....
значи винила ти е 14 евро печата на м2 (говорим за качествен беклит)
в кутия метър на метър дето ще си я сглобиш за 10-15 лв колко пури по 80 см -40 вата - 5 лв със електрониката ще сложиш ? максимум 6...
арееееееееее останалите за джобчето нали?????
ей начи......
а знам и по-лесен начин и по траен от винила
машината ни печата на плексиглас (на ваканцията показах снимки на гранитигрес да ти кажат качеството)
печаташ на плексиглас
даже си мисля че при добро желание може да се изтрие след това и да се отпечата друго...

а ако искате перфектно качество има много тъник беклит (като тънък опалов плексиглас) и пак кутия ама със скромни размери 30х40 или 40х50......
140 евро
40 за материали 100 за теб нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: HTML   
Дата:   04-03-05 22:08

Жъмбо, аре да си ги мериме ако искаш?
аз ти казвам груба цена с ДДС и фактура.
качеството е +++, всичко е алуминий и прахово боядисване което не свети.
...махнах линка да не кажете реклама...
Колко кутийки си сделал ти?
Добре, че има такива свежари като тебе, та да изстрелват опарените направо при нас[smilie18]



Публикацията е редактирана (04-03-05 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: jumbo   
Дата:   04-03-05 23:10

...прахово боядисване което не свети....
мани мани ще ти се смеят хората
ма нека бе щом има балъци дето да ти дават тези пари......


все едно слушам един дето ме убеждаваше че само рамкирането на изложбата му (снимки 20х30 в рамки 30х40) за 30 броя му излязла 2500 лв.....
пък и де да знам доста алуминий за рамки съм нарязал и доста прахово съм боядисвал....
явно не съм си включил скъпия труд от 100 евро на час.....

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: HTML   
Дата:   04-03-05 23:37

Объркал си се, не се натискам за тия десетина кутийки.
...разминаваме се в порядъка.
Ходи се снимай, ама не съм правил нито една рамка 30х40см [smile]
Тук работим в метри.

Отговори на това съобщение
 Re: Една идея от един филм
Автор: Todd   
Дата:   05-03-05 09:54

Не знам дали 140 евро са много или малко .Тия де са били при мен от USA не са нито от алуминий, нито с прахово покритие .1х1 м е дълбока най много 10см .Като електорника вътре са само инвертора за захранването на лампите (2 бройки кръгли тръби) щото бачкат на 12в свързано с ТБ и озвучаването. Всичко е направено от обикновенна черна ламарина -около 0,5 профилирана на най-обикновен абкант .За печата и материалите му аз нямам идея кво струват.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна