Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 техника на снимане??
Автор: vga   
Дата:   27-02-05 22:41

Значи имах следната случка онзи ден и не можах да намеря разрешение на проблема, жероятно поради неопитността ми в такива ситуации.та въпроса е следния : бях ж една кръчма в студентски град и по едно време дойде DJ в следствие на което намалиха сжетлината до три мижави лампички над бара.нашата маса беше в един ъгъл над който имаше закачен телевизор.беше изключен и в екрана му видях много красижи отражения на подредените бутилки по бара ,който да беше на 3 метра,4 наи-много.та понейе имаше интересни отблясъци и беше някакси много чисто "изображението" та реших да го снимам.обаче нямах хубав апарат под ръка,само някакъв Самсунг 390 май.та нищо не стана де.пробвах всякакви начини да го "хвана".със светкавица,без светкавица,по-отблизо,по-отдалече...повтарям че беше почти тъмно и като щракна със светкавицата се осветяваше целия обект и пак не се вийда а без пък не му стига светлина на самсуняка да хване чистотата на образа.айде моля ви да ми обясните как се снима подобно нещо та другия път да не съм така неподготвен.предполагам че и от апарата има значение де,но на мене ми е интересна самата техника.мерси предварително!


#photo-forum

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: holden   
Дата:   27-02-05 22:55

Ami drugiat pyt kato hodish na bar da [smilie21] [smilie21] [smilie21] si nosi i trinoga.

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: volokin   
Дата:   27-02-05 23:38

Ми след като искаш да снимаш отражения, какво мислиш прави цветкавицата като блесне на телевизора, помисли и си отговори...[smilie3]



Публикацията е редактирана (27-02-05 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: special_k   
Дата:   27-02-05 23:50

Ако завъртиш светкавицата към обектите, отражението ще лъсне яко. Обаче така губиш отблясъците които си видял... Статив му е майката начи

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: snake79   
Дата:   27-02-05 23:59

ха ха ха
Представям си как човека тръгва на кръчма и помъква фото, светкавица и статив.
Може и 2 асистенки да си земе да му ностя осветлението :-))))

special_k как да завърти сеткавицата на Самсунг 370 в посока на обекта [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: ivo80   
Дата:   28-02-05 01:37

Аз като снимам в нощни заведения го подпирам на някоя бутилка най-често (фотоапарата)

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: Anarhia   
Дата:   28-02-05 01:48

s neshto da q otrazi ???

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: vga   
Дата:   28-02-05 14:05

ами да ви кажа не ми стана ясно. не друго ами че просто не разбирам каква е връзката на статива със всичко. нямам статив,никйога не съм ползвал но винаги съм си мислел че тои е за да не ти мърда апарата. как ще ми помогне това?тренирал съм стрелба и ръката ми почти не мърда-особено в моментите когато трябва да се натисне копчето,но бих използвал дори ако трябва друг елемент за да постигна ефекта на статива.въпроса е че не разбрах как това ще помогне!!
натам-трябва принципно да насоча светкаваицата в посока на отразените обекти така ли? това като се замисля ми се струва логично-ще се отразят по силно и апарат ще ги хване на екрана на телевизора обаче не разполагам с техника и не мога да завъртя светкавицата.
volokin-и без да мисля просто пробвах и видях какво прави та затова точно ви питах как ще стане номера.
моля ви някой да отдели малко време за да напише малко по-детайлно как се снима в такажа ситуация понейе ми стана наистина интересно и ако разбера как ще отида пак в тая кръчма за да пробвам снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: hris   
Дата:   28-02-05 15:49

струва ми се, че искат да ти кажат да използваш по-дълго време за снимката, а за да стане добе ръката - било то на стрелец няма да ти помогне - трябва ти стабилна опора. за това ти е статив...

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: Canon   
Дата:   28-02-05 16:06

vga
Това със светкавицата към обектите го забрави
Ти виждаш и харесваш осветени от лампите обекти и тяхното отражение.
Просто вероятно трябва доста по-голяма експонация. Дали апарата може да я изпълни е първия проблем. Затова е препоръката за статив - вероятно е примерно 1/2 - 1/8 от сек.
Иначе има как да се пренасочи част от светлината на светкавицата

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: ivo80   
Дата:   28-02-05 16:19

Статив се използва за снимане с бавни скорости, особено с дълги обективи (или при голям zoom). Kолкото по-малко светлина има, толкова по-бавна трябва да ти е скоростта. Щом нямаш подвижна светкавица можеш да пробваш да я отразиш от нещо в желаната посока. Имай предвид, че някои апарати при използване на светкавица фиксират скоростта на 1/60 примерно. Ако не можеш да снимаш на бавна скорост със светкавица, може би ще е по-добре да не я използваш (светкавицата).

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: Stoevmobile   
Дата:   28-02-05 17:24

Туй снимането в кръчма/бар не е само техника, ами си е изкуство направо...
Аз като му мушна няколко бири в повече от нормалните няколко бири след първите няколко.. въй щракам - кеф и после на другия ден гледам - АРТ, ама кефа е повече...
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [beer]
[shtrak] [beer] [shtrak] [shtrak] [beer]
Иначе като техника:
1) пия за настроение и да ми дойде музата
2) за втвърдяване на ръката, че статива не винаги е приложим
3) за блясък в очите и после светкавица не ми трябва....

Хм, лесно се учи и бързо се свиква
[shtrak] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: техника на снимане??
Автор: vga   
Дата:   28-02-05 19:04

да,ясно ми е вече момчета.благодаря ви много на всички!!! особено на тебе Stoevmobile-невероятен пич си!!! https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley20.gif
значи,сега съм толкова доволен че преди като имаше пуснати ония книги 500 мб си ги свалих...погледнах и ми стана ясно какво ми казвате...а не било полезно да се чете...
като цяло ми се вижда относително сложно за изпълнение,за човек като мене без никакъж опит в тая работа,ама нали никой не се е родил научен-ще взема fuji-то на един приятел и ще пробвам с него,в крайна сметка без практически опит никога няма да знам дали ще успея :)) а дори и да не успея да го направа ще ви кажа някой път къде е кръчмата да отидеме да ми направите един практически урок (жпрочем местенцето е изключително хубаво,ново,супер атмосфера,музика на ниво и е евтино-все пак е в студентски град!)
Благодаря ви отново и в наи-скоро време ще отида да пробвам и ще съобщя резултата!!
https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley20.gif


#photo-forum ! ! !



Публикацията е редактирана (28-02-05 19:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна