Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 20:43

с една дума генерална промяна на концепцията и то благодарение на всички форумци които дружно изокаха и казаха своето мнение
с една дума соама в пощата ми намаля с едно издание а полезната информация се увеличи макар и като информация за конкуретнта марка
браво на екипа поеха вятъра на промяната...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: J0R0   
Дата:   25-02-05 20:58

Бе, лично според мен не го поеха :-)))))

Значи има някакво степенуване на значимостта на нещата, което не може да бъде пренебрегнато. Ако искаш да те вземат на сериозно.

Та споменатия вестник отразява изложбата на Ниагара, в което няма лошо, но не казва и дума за БГ ПРЕС ФОТО.
Не ме разбирайте погрешно, Ниагара ми е приятелка и аз много я уважавам, но не може да се сравнява една авторска изложба на който и да е автор с цялостно представяне на най-добрите журналистически попадения за последната година.

Значи, събитие от такъв мащаб не може да се сравнява нито с авторска изложба, нито с фирмено мероприятие, каквито са прегледите на Канон, Коника и т.н.

Това са БЪЛГАРСКИТЕ ЖУРНАЛИСТИ, хората от водещите медии, които ни информират всеки ден, събрани на куп. Неуважението към тях е неуважение към нацията.

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 21:10

дрън дрън та пляс
вземаш го на сериозно защото имате пръст в изложбата бг прес....
по тая логика да кажем да що не пуснаха фотофиеста или виното осъзната наслада....
между двете изложби има 20 ДВАДЕСЕТ ДЕНА РАЗЛИКА а това списание не е печатано и оформяно вчера и днес да е с пресни новини
ееееееееееееееееееееееее ма значи проявете малко мислене и не дърпайте само чергата към форума
споменати сте вътре в специално каре!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: murnau   
Дата:   25-02-05 21:15

joro, vreme e da pusnesh fotoforum na borsata [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: Brummaker   
Дата:   25-02-05 21:45

па той си е там беееее...[smilie3]


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: boni   
Дата:   25-02-05 21:56

Абе кво се ядете и давате тон в живота на Коника - Минолта как да си издава фирменото издание?
Тяхно си е ,ще си пишат каквото си искат,що пък да трябва да угаждат на тоя и оня?

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 22:01

аз само изказах положително мнение имат прогрес [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: niagara   
Дата:   25-02-05 22:11

jumbo[smile] , прав си[smilie24] , прогрес има... както и че броят го правиха около 10 февруари...[smilie25]

J0R0[smilie3], прав си[smilie24] , БГ Прес ФОТО е чудесна колекция, успокоих се, че и БГ репортажът си го бива[shtrak]

boni [smile] , прав си[smilie24] , че изданието си е фирмено....

murnau [smile] [smilie5]

Brummaker[smile] , прав си[smilie24] , че е петък вечер и е време за [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: Brummaker   
Дата:   25-02-05 22:14

кофти е когато се вземе човек на сериозно....


[smilie24] [beer] [smilie24] [beer] Ниагара [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: niagara   
Дата:   25-02-05 22:18

Брум, [smile] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: cooler   
Дата:   25-02-05 23:28

Така требе!!! Трябва тормоз щото иначе нищо не става и хората се самозабравят. С голям интерес ще прегледам новата концепция, па да видим в каква посока поема.

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: J0R0   
Дата:   26-02-05 11:54

Абе, в специално каре не сме споменати.
Споменава се нашето име в тоя вестник, написано с две правописни грешки.
И докато не ги оправят, аз пък ще им наричам фирмата и вестника Моника-Кинолта.[smilie18]

Джъмбо, не си прав, вземам го на сериозно не защото имаме някакво участие, ами защото националните форуми по принцип са нещо по-важно от регионалните форуми, които пък са по-важни от фирмените изяви, които пък са по-важни от личните изяви....

Ако ти не можеш да степенуваш нещата, това не е проблем. И дедо ми на село не може. За дедо ми асфалтирането на улицата пред тях е 100 пъти по-важно от завършването на магистралата София-Бургас.
Обаче ако едно издание не може да ги степенува, то това говори лошо за него.

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: MechoPuh   
Дата:   26-02-05 12:01

Всички до един сте прави. Концепцията си е старата, само дето някай започва да чете въпросното издание от последните три броя, а то излиза вече седма година, за разлика на много други, на които като им се спре рекламата и умират. А тия, дето дават парите това да излиза, поръчват и музиката, която също няма да хареса на мнозина, защото е народна японска музика...


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: MechoPuh   
Дата:   26-02-05 12:13

JORO, изложбата не е на журналистите, а на фоторепортерите и разликата е огромна - едните снимат, а друтите пишат и затова учат най-малко пет години университет. Но за едно издание са важни както едните, така и другите.
Изложбите на Canon и Konica Minolta не са фирмени, а национални.
И накрая, като казваш за грешки във въпросното каре на вестника, поне ги посочи.


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: J0R0   
Дата:   26-02-05 12:42

E, сега, недей да се засягаш, де. Казвам си искрено какво мисля, не се заяждам.
Конкурсите на Коника-Минолта и Канон са толкова национални, колкото са национални конкурсите на Фото Форум.
Можем да си ги наречем ако искаме и международни, щото на нас примерно ни пращат снимки и от Франция, Германия и САЩ, но от това как си ги наричаме те не стават по-значими. И на мен ми се иска да са международни или поне национални, но са си фирмени, защото зад тях стои определена фирма - Фото Форум, Коника-Минолта, Канон и т.н.
Зад конкурса БГ ПРЕС ФОТО не стои определена фирма, а Националното сдружение Фотографска Академия. И участват куп национални медии, като БТА, национални всекидневници и т.н.

За грешките: Фото Форум се изписва така Фото Форум, а не така Фото-форум
(с две главни Ф-та и без тире)

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: n1x0n   
Дата:   26-02-05 12:45

Жоро, прави натрапчиво впечатление, че нещо много се палиш когато пренебрегнат събитие с ваше участие.[smile]

Подбора на новини е въпрос на политика на всяко едно издание и това степенуване което според теб е правилно, за някой друг може да не е и всеки от вас ще е прав за себе си. Така че подобни обобщавания по-добре ги избягвай - плод на лично виждане на нещата са.

Пример: Аз лично може да смятам изложбата на Ниагара за по-значимо събитие от Прес Фотото, защото ми харесва повече от фотографска гледна точка и като фотограф я класирам много по-високо от другата /говорим примерно в случая/.



Това са БЪЛГАРСКИТЕ ЖУРНАЛИСТИ...Неуважението към тях е неуважение към нацията.

Ти пък ако ми кажеш за какво трябва да уважавам глутница малоумни, настървени, продажни, неграмотни и надути индивиди?!
Приравняването на тези хора към "нацията" лично за мен е обидно!


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: Iv4n   
Дата:   26-02-05 13:19

Ниагара имала изложба? [smilie10] Кога? Къде?

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: niagara   
Дата:   26-02-05 13:29

Iv4n, на ухо... в понеделник на обяд я раздигаме[smile]
https://photo-forum.net/i/81276&USER_ID=2871


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: J0R0   
Дата:   26-02-05 13:42

Никсън, значимостта на събието и качеството на събитието са две различни неща, между които трябва да се прави разлика.
Аз тук не споря за качество на фотографията.
По принцип не харесвам особено репортажната фотография и за мен лично една изложба с пейзажи е по-интересна.
Също така съм много голям фен на Васко Кръпката, примерно, като пия бира много ме кефят неговите жизнерадостни парчета, свежите сола на хармониката и т.н.
Това не означава, че едно клубно изпълнение на Кръпката е по-значимо събитие от... кво да кажем... айде "Златния Орфей". Песните на Орфея не ми харесват, но той сам по себе си е събитие, самият факт, че там са се събрали толкова хора, представители на различни стилове, школи, поколения и т.н....

Разбира се, че подборът на новините е въпрос на политика на всяко издание.
Но и подборът на новините прави едно издание да звучи сериозно или несериозно. Именно ценностната му скала, на изданието, го класира тук или там. Ако за едно издание най-важното нещо е лимбата на Евгени М. или роклята на Мел, то попада в една графа, ако се занимава с въпроси, които вълнуват по-широк кръг хора, свързани с тяхното бъдеще, перспективи и развитие, попада в друга графа...

Мисля, че ти самият си достатъчно интелигентен, доколкото съм чел изказванията ти във форума, и много добре схващаш разликата. Друг е въпросът, че вероятно аз нещо съм ти крив, лично :-)

А относно журналистите, не съм съгласен.
Журналистите, артистите, политиците, митничарите и т.н. на една нация не могат да бъдат по-различни от нацията като цяло.
Какъвто е моралът на нацията, такъв е и на отделните прослойки.
Няма как да си внесем журналисти или политици от Англия или от Германия.
Докато мисленето на нацията ни е такова - и журналистите ни ще са такива и артистите и политиците и митничарите....

Вервай ми, че в света към който се стремим хората не наричат четвъртата си власт "глутница малоумни, настървени, продажни, неграмотни и надути индивиди". Не наричат така и депутатите си и министрите си и полицаите си. Просто ги сменят, ако са политици, или не купуват изданията им - ако става дума за журналисти...

Когато се научим да се уважаваме малко повече един друг, когато ни е ясно що са това национални ценности и приоритети, тогава и журналистите и полицаите и политиците ни ще бъдат други.

Съжалявам, че темата се отплесна в тая насока. Преставам вече да пиша по нея.

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: volokin   
Дата:   26-02-05 13:52

Ей тук макар и не по-темата Жоро удари точно в десятката!!! Мамка му, точно така е!!!!
Сега това как са изписали фото-форум с главни или малки, с тире или без тире си е наистина издребняване Жоро, щото честно казано и аз нямах идея до този момент как се пише наистина, обаче за другото което току що каза, шапка ти свалям! Радвам се че има хора които мислят така, макар и явно на изчезване!!
Айде приятна Събота и [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: jumbo   
Дата:   26-02-05 13:58

волокин както ти казаха броя е приключен редакционо на 10.02 изложбите за които се вдига пушилка бяха на 17....
освен това не мисля че тези изложби бяха на реномирано място да не говорим че можеше да се ориентираш по един мижав плакат... (за прес фото говоря)
а защо ли жоро или бони не уважиха нито фотофиестата нито на ниагара??????
а жоро даже е награден от фиестата...
ех значи и ние гледаме и можем да мислим.....


колкото до последните 3 броя мечо пух повярвай ми всеки път съм разглеждал списанието ВСЕКИ
не помня от кога го получавам което значи отдавна
аз съм търпелив човек и за да избухна така последния път значи наистина много ми е прекипяло
така че това оправдание за последните 3 броя издишаааа
нищо лично

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: Thor   
Дата:   26-02-05 14:04

хм ..навсякъде по света ..са един дол дренки ..с тая разлика че едните са по рафинирани ..просто не са биле няколко-стотин години доминирани от ориента и това може би .. им е повлияло ..лицемерието им да е по прикрито и на по високо ниво ..[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: volokin   
Дата:   26-02-05 14:14

Джъмбо, аз изобщо нищо не казах за списанието, а просто коментирах последното изказване на Жоро. Списанието нито съм го виждал, нито мога да кажа нещо за него поради този факт. Вярвам ти сигурно си прав, спомням си как реагира, така трябва да е, хубаво е че има обратна връзка, хубаво е, че редакцията е взела под внимание (дано е наистина така) този вид реакции! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: Mick   
Дата:   26-02-05 14:21

освен това не мисля че тези изложби бяха на реномирано място да не говорим че можеше да се ориентираш по един мижав плакат... (за прес фото говоря)
а защо ли жоро или бони не уважиха нито фотофиестата нито на ниагара??????
а жоро даже е награден от фиестата...
ех значи и ние гледаме и можем да мислим.....

...джъмбо, та какво мислите,интересно е да научим...??[smilie8] [smilie3][smilie7] ?


Отговори на това съобщение
 Re: коника минолта вестник или колко е полезно да изокаш
Автор: ikeaboy   
Дата:   26-02-05 14:26

niamam otnoshenie po temata , no ne moga da ne reagiram spriamo edin pasaj ot nechie izkazvane

"Журналистите, артистите, политиците, митничарите и т.н. на една нация не могат да бъдат по-различни от нацията като цяло.
Какъвто е моралът на нацията, такъв е и на отделните прослойки...Докато мисленето на нацията ни е такова - и журналистите ни ще са такива и артистите и политиците и митничарите...."


[smilie24] [smilie24] [smilie24]

kolkoto po-skoro horata osuznaiat tova , tolkova po-dobre [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна