Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 OTNOVO Film Scaner - POMOST[smilie2]
Автор: Yan-b   
Дата:   16-02-05 12:38

VSICHKI li film scaneri imat nujda ot nariazvane na lentata? niama li takiva da rabotiat s celi rolki?!!Tova ste e fatalno za men.

Eto i poveche po vaprosa
Търся компетентен съвет за диапозитивен скенер. Доколкото разбирам DiMAGE Scan Elite 5400 е добър вариант за мен (не знам как се работи със софтуера), макар че Интер Дата Системи ООД го внасят на двойна цена в БГ. Учудва ме, че Minolta sсan dual IV има автоматично подаване на ролката и по-добра скорост (или грешно чета характеристиките). Има ли изобщо скенер с пълна,или частична автоматизация? Какви са преимуществата на DiMAGE Scan Elite 5400, след като е по-нов и скъп? Друг добър филмов скенер до 1000евро? сканираните файлове ще се ползват само за дигитална обработка(без принтиране),формат JPG.става дума за сканиране на документи(изписани ръкописи) и заснети на лента с добро качество,неперфорирана!, като ролката е от 100 до 500 кадъра (т.е.не е стандартен филм). Не искам да си взема обикновен скенер с приставка, а филм скенер, за да няма интерполации. Тъй като лентите са в голямо количество(10000-100000 кадара общо) ми е нужна някаква автоматизация. Ne mogat da bydat nariazani na kadri, zastoto sa documentalen archiv

Отговори на това съобщение
 Re: OTNOVO Film Scaner - POMOST[smilie2]
Автор: Odin   
Дата:   16-02-05 13:09

Четох ти всичките постинги и мисля че най-доброто решение за твоя случай е да направиш с хубав дигитален апарат снимки от диапозитивител Тук има хора които могат да ти обяснят как точно се прави. Така директно ще си цифровизираш архива. Ако не е тайна, каде се намира този твои архив. Имам една идея за теб, ако искаш пиши ми на ИЦКУ 18685156 или на kamen.lazov@gmail.com [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна