Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: kkaammii   
Дата:   10-02-05 20:49

Искам да изкажа известна критика към конкурса "Бг Прес Фото 2004". Чудех се дали да си замълча, защото сега ще стана антипатична на доста хора, обаче да се снишавам до земята пак няма да я бъде.

Смятам, че е крайно неприятно:

1. В крайната изложба да участват хора от журито

2. Да има участници с повече от 10 снимки в крайната изложба (колкото и да са им хубави снимките), при положение, че максимални брой снимки за подаване беше 10!!! Как става тая работа??? (знам как се броят сериите - за 1)

3. Никъде в регламента не е упоменато, че се режат серии. Това го приемам лично понеже ми е орязана серията, която смятам за балансирана, още повече спрямо информацията към нея. Същевременно има серии от поредни кадри (буквално), които ми е интересно и като студент да разбера как влизат в журналистическото понятие за фото-серия. Гледам си я серията и нищо не виждам, четири изтърсени снимки - това е в момента. Ако щеше да се реже, нямаше да участвам.

4. Трябваше снимките да се пуснат във Форума, само със допълнителната към тях информация и заглавия, както и с техните КАТЕГОРИИ.Журналистически снимки без това - стоят просто във въздуха. Не е ясно кое, какво е и за какво се гласува.

Това е,сега ако искате ме линчувайте [smilie5]. Хубаво е, че има такива конкурси у нас, обаче трябва да има и обратна връзка понеже иначе всичко е напразно.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: jumbo   
Дата:   10-02-05 20:57

мда и аз имах 20 миниту див спор с цецо томчев добре че росен ни разтърва и застана на моя страна 80% тоест с малки резерви
но естеството на спора няма да го правя достояние

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 21:20

За последното си права Ками,изискал съм информацията за категориите и имената към снимките ,от ФА обещаха че ще ни я дадат,още не сме я получили,но се надявам до утре да я получим и да я въведем.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: papi   
Дата:   10-02-05 21:28

каами всеки има право на глас,всеки има право на мнение,просто ти го изказваш,след това друг ще вземе думата,много трудно е всички да бъдат на едно и също мнение,винаги има защо,както винаги и ще има отговор на това защо...така че аз няма да говоря повече а ще уважа твоето мнение,твоя глас

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 21:33

Членове на журито участват в изложбата ,като на галсуването за изложбата,което беше анонимно те нямаха право да гласуват за собствени снимки.
За наградите техните снимки не участваха.
В регламента беше изрично записано ,че журито може да разваля серии.
Серия се брои за една снимка,вероятно това е причината да има по повече от 10 снимки от някои автори.
Джъмбо сигурно е спорил откъде накъде аз участвам в журито като не съм професионалист.
Знам че някои други хора също ги е подразнило това:))
Поканиха ме от страна на Фото-Форум като сайт ,който освен всичко друго е и медия със собствени новини,конкурси изложби и т.н.в организирането ,на които аз имам доста опит.
Постарах се да гласувам обективно ,като в много случаи моите критерии за качество бяха доста по-строги от тези на останалите участници в журито - професионални фотографи и няколко пъти подлагах на допълнително обсъждане снимки,които видимо нямаха качества да издържат на какъвто и да било печат ,както и на такива без елементарни фотографски достойнства.
За тези които не са убедени ,че там ми е било мястото - казвам да не се притесняват ,имаше още 10 професионални фотожурналисти - Шавраш Артин,Ясен Попов,Цецо Томчев,Велко Ангелов,Надя Чипева и др ,така че тяхната дума така или иначе е била решаваща.


Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: papi   
Дата:   10-02-05 21:47

жалко че веско боришев не участва,той е един от най добрите фоторепортери
а пък олег попов...

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за
Автор: kkaammii   
Дата:   10-02-05 21:57

Добре, не си гласувало журито за себе си - чудесно, аз не съм си и мислила, че е друго. Но това нали се сещташ, че никъде не го пише, ами да е ясно, щото аз можеше вместо да го споделям това мое неприятно чувство тук публично, да си го мисля, да го споделя с колеги навлизащи в бранша и догодина да участват по-малко хора. Не е ли така? [smilie11]

Имало регламент за сериите - добре има, ама къде в Академията ли, във Фо ли [smilie11] - в регламента в Интернет го няма. Какво пречи да го пише - защо трябва да има неприятни емоции. [smilie11]

За 10-те обаче вече НЕ СИ ПРАВ, 10-серии са 10-снимки, 10-единични снимки са 10, обаче >10 единични снимки са >10 единични снимки. ТОЛКОЗ. Не говори добре.

Иначе другите работи, че еди кой си бил в журито, пък еди кой си не бил, това мен не ме касае. Аз не преследвам тука никакви интереси - пратила съм си снимките,избрани са - нямам какво да диря, само си навличам антипатии с такива постинги. Не искам интриги, а хубав конкурс за напред.



Публикацията е редактирана (10-02-05 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: papi   
Дата:   10-02-05 22:06

между другото кааами какво направи черно белите филмчета...

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: jumbo   
Дата:   10-02-05 22:16

бони за раздразнението аз мнението си го казах от позицията на професионалист и бях много спокоен но попитай жоро какво ми злорадо съобщение ми прати и то именно ме рздразни иначе бях адски спокоен
с росен и цецо си поговорихме и стигнахме до някакъв консенсус

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 23:02

Ех Джъмбо...Злорадо :))
Жоро ти каза - "Джъмбооо,докъде стигнахме ,професионалистите като тебе да журират любителски конкурси ,пък любителите като Бони-професионални" И тва ти го каза щото те знае ,че си много чувствителен на тема професионалисти и любители и ще се вържеш:))
И ти от майтап не разбираш хич,много се впрягаш :))
Между другото никой не ми е казал ,че ти си бил този ,който се е разправял с Цецо и Росен по този въпрос.Само знам ,че е имало протести и сега се светнах :))

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 23:11

Аз пък ще ти кажа ,че като гледах на някои т.нар професионалисти снимките без композиция,без идея,с лошо качество за печат и чат-пат с някоя дата от сапунерата плесната отгоре и лошо ми ставаше ама нейсе.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: J0R0   
Дата:   11-02-05 09:51

Ками, хубаво е че имаш критично отношение към конкурса, но още по-хубаво да кажеш забележките си лично на организаторите, за да не повтарят грешките си догодина. Като казваш тук, може и да не те чуе точно който трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: kkaammii   
Дата:   11-02-05 10:49

Като го кажа и тук, има по-голяма вероятност да не ме подминат, а и така в писмен вид на място на, което няма да се изгуби е най-добре. Дори и да ми мине това си остава тук.[smile] [smilie25]

След като се е хванал Форума на хорото, е нормално да се пише тук, затова е форум.


Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: J0R0   
Дата:   11-02-05 10:54

Да, бе, нормално е да се пише тук, затова е форума.
[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: Smahi   
Дата:   11-02-05 11:03

Abe kkaammii wij e leko sme6no wsi4ko...pozdrawleniq za izlojbata ei.......hodih da q widq mnogo gotinko....aide 6e se zase4eme nqkyde.....

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: boni   
Дата:   11-02-05 17:50

Имената на снимките са вече при мен - започвам да ги слагам

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-02-05 22:15

w3lc0m3 2 bulg@r1@ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: Brummaker   
Дата:   11-02-05 22:48

ТРЕСНАТ,

ти да не си чел скоро "Бог да Ви поживи Мистър Роузуотър " [smilie5] [smilie5]

[smilie6] [beer] [smilie25] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Критика за "БГ Прес Фото 2004"
Автор: boni   
Дата:   12-02-05 00:29

Вече снимките са с имена и категории,както и допълнително описание там,където авторът е дал.Това определено внася повече яснота за някои от тях.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна