Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли смисъл???
Автор: koliovite   
Дата:   10-02-05 15:14

Имам си що годе пълна "budjet" системка на M42:
Eдна Praktica MTL с четири обектива, които горе долу покриват нуждите ми. Драмата ми е да преминавам ли или по-скоро как към цифрово.

Като любител единсвения плюс, които виждам в директното получаване на дигитално изображение е по-големия контрол, който имам върху цялостния процес (всички сме били жертви на мърляво отношение по минилабовете).

Щракал съм с разни цифрови сапунерки по-скоро от ниския клас и определено за малко по-сериозно снимане не ме грабват, въпреки че в определени ситуации се справят. Цифрова SLR ситема, както и Hi-End сапунерка не мога да си позволя.

Остават следните варианти:

1. Оставам си с практиката, когато искам да си чеша крастата и си взимам някаква цифрова щракалка, колкото да не е без хич.
2. Взимам си нещо от рода на panasonic fz3 или fuji s5500

И след всички тия разсъждения, въпроса има ли смисъл цялото упражнение остава. ???


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: J0R0   
Дата:   10-02-05 15:44

Личното ми мнение е, че няма смисъл.
С нещо от рода на panasonic fz3 или fuji s5500, че дори и с нещо по-евтино, ще правиш много до-добри снимки и като качество на изображението и като възможности на апарата (бързина, варио и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: El_Fuego   
Дата:   10-02-05 15:55

Ако ще продаваш някой обектив - свиркай. И аз използвам оптика на М42.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: PolarBear   
Дата:   10-02-05 16:15

Пренинаването към цифрова техника рано или късно ще се случи на всеки. Дали по желание или не е друг въпрос. Според мен проблемът не е "дали" а "кога". И след като това е неизбежно, колкото по-скоро, по-добре. Оттук нататък въпросът става само финансов.

ДСЛР - ясно. Няма да е точно сега. Обикновена сапунерка - често разочароващо. Хай-енд - като ДСЛР. Остава само една възможност - много хубава сапунерка, леко отлежала, втора ръка. Почнаха да се появяват Канон Г2 и Г3 на срамно ниски цени. Или Сони Ф717...

Запази Практиката. Поне докато вземеш ДСЛР. Нищо чудно тогава да използваш пак обективите.

Лично мнение, най-добър вариант ЗА МЕН. Не претендирам за универсалност.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: deyann   
Дата:   10-02-05 16:48

От доста време разсъждавам по този въпрос. Канех се да си купувам Филм скенер ( оше не съм се отказал ). Онзи ден изненадващо и за мен си купих от Метро Minolta z10 за 440 лв. Иначе имам Canon EOS 3000 с комплект обективи и добра светкавица. Мисля , че за да си купиш нещо по-скъпо трябва да знаеш за какво ти е. А лентите поне засега са си ОК.
Иначе минолтата става за елементарна употреба , стига да не и повярваш много , че е апарат.
Поне за мен това е решение. Или изчакай малко и си купи нещо като Canon 300D когато падне под 500-600 лв.(например в Щатите)
Не агитирам за Canon - кавото си харесаш.
Praktika - та винаги ще ти върши работа за черно-белите филми.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: A400   
Дата:   10-02-05 17:12

Nai-dobre e da si zapazi6 Prakticata i da si kupi6 edna digitalka kato subere6 malko pari4ki i taka.. .A moje da vzeme6 ot nqkoi na zaem da posnima6 malko s digital i da preceni6 dali te kefi..

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: Travis   
Дата:   10-02-05 20:57

Praktikata ti taka ili inache ima samo antikvarna stoinost, no i bez tova veche e kasno da ia prodadesh za hubavi pari...taka che po-dobre si ia pazi. Ako mojesh da vzemesh dobri pari na obektivite obache, 100lv i nagore- az ne bih se kolebal...t'va si e moe mneine, az pazia samo edin Sonnar 200/2.8 M42 ot santimentalni chuvstva.

Inache s digitalkata se svikva - visiorite sa skrab i shutter laga drazni, no niama kak. Niakoi evtin Canon A seria moje da e tochno za teb...razbira se G2 ili G3 oshte po-dobre


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: cristo   
Дата:   10-02-05 22:42

във всички случаи си остави Практиката и обективите, т.е. вариант 1 е по-добрия

аз така в момента си снимам с едно А80, а за да мога да се уча и да постигна нещо повече, си взех едно Ricoh със серия обективи и както ти казваш, с него си "чешам крастата" [smile]
а след време кат осъбереш повече пари може да минеш на дигитален EOS и тогава М42 ти влизат в употреба и кега е пълен

големият кеф на дигиталките, е че виждаш резултата веднага и че като не ти се налага да пестиш лента, можеш да си снимаш "на килограм" [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли смисъл???
Автор: behemoth   
Дата:   10-02-05 22:47

вземи 300D докато го има още на пазара без обектив и си ползвай обективите на M42 с преходник единственото на което трябва да свикнеш е кроп фактора въпреки че в дългия край ще е доста по-весело [smilie5]

Отговори на това съобщение
 10x
Автор: koliovite   
Дата:   11-02-05 10:49

Колкото и малоумно да изглежда мненията Ви ми бяха полезни. Като гледам в тоя ценови клас няма какво толкова да придирям.

P.S.Обективитe няма да ги продавам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна