Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   25-01-05 00:28

Най-сетне чичо Стив се зае с тази тежка задача.www.steves-digicams.com
Обаче първите кадри които разгледах в ревюто нещо не ме въодушевяват.
1.Стоят ми малко меки (може и от обектива да е)
2. Стоят ми доста мазни ,особено на високо ИСО си личи мощното шумоподтискане
3. На 12мп не приличат на нищо повече от интерполирано 6мп -селово изображение с всичките му кусури от сорта на черните линии от овершарпенинга и т.н.
Не знам вижте и вие ,но очаквах повече ....

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: explorer   
Дата:   25-01-05 01:04

"Bringing digital photography closer to film than ever before"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   25-01-05 01:07

Не знам експолорере,на мене ми стоят доста дигитално....Ще видим и външните снимки де
Бях се навил много на този апарат ,но го забавиха много и взех Д70-то
Все пак ми е много интересен и ще чакам Стив да си довърши ревюто и Фил да се сети и той да пише нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   25-01-05 01:10

Най-близко до филм за сега ми стоят кадрите от Сигмата (Фовеон),но за съжаление тя има други кусури.Очаквам да пуснат Фовеон 3х5 а видим ....

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: explorer   
Дата:   25-01-05 01:14

На мен просто ми стана смешно... не за друго, ама всички уж погребаха филма, а сега Фуджи изведнъж се изцепват, че "почти са го настигнали" [smilie5]

А иначе тоя апарат е нито риба, нито рак... верно 12 мегапиксела, но тялото е любителско... но все пак е само на половината пари на Д2Х.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   25-01-05 01:28

12mp e na kukuvo liato. Takiva 12mp moga da ti napravia i s D70 s direktno vdigane ot RAW konvertora.Fuji obichat da balamosvat lubitelite s interpolirani megapikseli v sapunerkite ,no tuka ne im otiva.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   25-01-05 01:29

tezi dopylnitelni fotosenzori sa za dinamikata samo i shte mi e lubopitno da vidia testove za tova

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: kalinari   
Дата:   25-01-05 02:03

И на мен ми изглежда по-логичен принципа на Фовеон,надявам се че ще се развие тази технология,да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: Grandpa   
Дата:   25-01-05 02:22

Ами самата идея да се замазва (с анти-алиасен филтър) изображението преди да стигне до сензора (и после да се реконструира) ми се струва ебати простотията.
Но и Фовеона нищо не дръпна напследък - за никакво развитие не чувам...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: jumbo   
Дата:   25-01-05 09:29

това за 12 те мп е голям смях а освен това да не забравяме че е в леко семипро тяло (независимо от вградения бустер) с бавен фокус и ДТТЛ система тоест всичко старо от никон
в бг мислят да го продават за 5к а никона е 7.4к....... [smilie8] само споделям
захранване 4 батерии..... нямаха пари за една литиево-йонна ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: n1x0n   
Дата:   25-01-05 18:15

Те разни тестове на това фуджи излязоха преди месец още, аз спрях да ги чета в момента в който се оказа че от обещаната фрапираща разлика в динамиката и следа няма... от тук нататък този апарат ми е напълно безинтересен, особено на тази цена. Фуджи се издъниха яко този път.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   25-01-05 18:17

и аз мисля че се поиздъниха....



Публикацията е редактирана (26-01-05 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: jester   
Дата:   26-01-05 10:45

мдааа! Ще си държим 20Д-тата, 10Д-тата, Д70-ките, СИГМИТЕ, че и 300Д-тата още дълго май.

Аз продължавам да се чудя защо най-големите не се хванат да доразвият или да развият собствена технология подобна на ФОВЕОН. Верно, че доста хора ми обясниха защо, но аз продължавам да недоволствам :))

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: Grandpa   
Дата:   26-01-05 11:04

Luminous-Landscape пусна преди това ревю.
И засега май верно се оказва издънка. Най яките им претенции за динамичен диапозон - оня ги сравнява с 20Д и изкарва разликата незначителна...язък за двойните (хексагонални и не знам си какви си) клетки на сенсора...



Публикацията е редактирана (26-01-05 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   26-01-05 16:31

Абе да ама от съшото ревю я гледай кво се случва - левия кадър е от фуджито десния от Канон 1ДсМК2 :))
и отдолу съм вдигнал гамата с 2.5 - гледай в сенките ко става ...Личи си специалната динамика на фуджито ,дааааа.Ако бяха в РАВ да ги пипна щеше да е най-добре ,но и ДЖЕПЕГ става :
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/liqi8171.JPG
https://photo-forum.net/img/110/n_1106749740_fc.jpg

https://photo-forum.net/images/n_1106749740_fc.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: volokin   
Дата:   26-01-05 16:33

ай стига бе!!!!!!!!!! [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
това в дясно верно ли е на Канон-а? [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   26-01-05 16:34

еми от ревюто ги взех тез кадри и нарочно ги вдигнах щото така най- се вижда кво става ,иначе са си празни приказки

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   26-01-05 16:37

И тука доста по-рязко и детайлно ми се види от Канона ...
Ех как ми се иска да го барна туй Фуджи за 1 ден ....

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: behemoth   
Дата:   26-01-05 16:39

разликата не е голяма при условие че прави 25Мб файлове

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   26-01-05 16:41

da ,neudoben e v tova otnoshenie,no razlikata e goliama pri uslovie che Canona e 3 puti po-skup

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: behemoth   
Дата:   26-01-05 16:43

ами не знам човека казва

My problem is that I'm a photographer, not a technologist. But I have been an equipment reviewer on the web for some 7 years, and in magazines for some 30 years, so I have a bit of practice at the game. For me what things boil down to, is, can you see a difference? Not, can you measure a difference – but can you see it in real world situations? Sure, the measurements are important, but ultimately it's what appears on a print that counts.

тоест може да се измери но на практика няма голяма разлика

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: boni   
Дата:   26-01-05 16:45

Абе аз го виждам ,за какво измерване говорим...
Като вземеш да снимаш пейзажи и като трябва да извадиш детайл от сенките ,ще се види тогава дали е важно или не е .
Искам да видя и Фил кво ще каже ,но съм много любопитен да го пробвам

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: volokin   
Дата:   26-01-05 16:46

Ми нямам какво повече да кажа!
Има една приказка ''когато фактите говорят, боговете мълчат'' Всъщност нещата са ясни, ама все пак това уж е най-добрият диги-апарат на сцената от СЛР.
Интересно ми е Д2Х-а какво ще докара като динамика, и още по-интерсно ми е Д2Н, щото Никон много изписаха за тая матрица ''LBCAST''
А по въпроса за Фуджи, тук имам едни тестове в които го слагат след Д20, Д10 даже и Д70, което пък също ми е интересно...Абе все повече се убеждавам, че тестовете по света са толкова ала-бала, че няма на къде повече.
Отварям две немски списания и в двете коренно различни неща за един и същ обектив, пък немците уж били най-големите педанти. Май педантизма е променлива на кинтите, т.е. свободно разтеглива величина според това от коя посока идват.

НЕ ми се иска сега да водим полемики колко е важна динамиката, който не мисли така да прочете малко книжки ала Ансел Адамс, човека е като библия в това отношение.
Абе ясна е работата, караме Волво с двигател на Рено или Форд, със електроника на незнам си кой и ламарина от Австрия [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
''Да го ..... потребителите!!'' Цитат на Л.Пенев [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: behemoth   
Дата:   26-01-05 16:51

ами бони според мен динамиката да DSLR - те които в момента са на пазара е толкова близка че на практика няма да усетиш разликата при снимка на пейзаш особено ако използваш подходящи филтри ND gradient например. Пък специално за пейзажи можеш да правиш blending колкото си искаш...

дай пример в който разлика в DR от 1-2 stop - а ще ти провали цялата снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji S3 Pro - review
Автор: TPECHAT   
Дата:   26-01-05 17:11

2500$ za taa hava... [smilie21]
dobre go daat!

vse sha ima zabludeni [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна