Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за формата на матриците...
Автор: nrk   
Дата:   02-02-05 19:29

Малко празни приказки...

От известно време се чудя дали е възможно дигиталните матрици да се правят не плоски а като част от сфера.

Това би трябвало да удари "оземи" всякакви сферични аберации и изкривявания.

Струва ми се, че ако е възможно, един хубав обектив смятан за такова чудо ще дойде доста по-евтин като себестойност...

В гугъла никога не съм намирал нищо за това (то толкова съм и търсил де). Някой нещо чувал ли е???



Публикацията е редактирана (02-02-05 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: Todd   
Дата:   02-02-05 19:37

Абе на теория е възможно ама не се сещам как ще я изработиш така :))) Имаш ли представа върху какъв материал е изработена ???[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: nrk   
Дата:   02-02-05 19:42

Никаква представа :)
Ама аз и плоската матрица не знам как се прави. Ако е върху "подложка" може би ще е възможно...

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: bnn   
Дата:   02-02-05 19:49

даааа и сигурно радуиса на загръление на матрицата (на част от сферата) да се променя в зависимост от използвания обектив.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: nrk   
Дата:   02-02-05 19:54

Хехе, не.
Идеята е обективите да се напаснат към матрицата, както е сега [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: dch37   
Дата:   02-02-05 20:49

ami weche ima takiwa matrici.. poslednite na sony sa leko nadignati w kraia (s niakolko mikrona) za da se podobri isobra#enieto...

a towa da se gane matricata kato cherwei pone za sega e newazmo#no zashtoto e zakrepena na twarda platka i otgore i ima edin milion pokritia..demek mnogo e twarda

inache ne mo#e da e mnogo okriwena zashtot togawa shte otide i fokus i wsichko na kino :)

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: nrk   
Дата:   02-02-05 20:57

ха, това за сони не го знаех... супер!
Колко да е голяма кривата ще зависи от това какви оптични схеми могат да се предложат за обективите. А там ако от 7 елемента можеш да изхвърлиш 4... сещаш се :)

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: joshua   
Дата:   02-02-05 21:29

abe az si mislya che krivata matrica nema ni spasi ot hromatichni aberacii tochno maaa... znae li chovek


Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: nrk   
Дата:   02-02-05 21:39

Точно от хроматични не. От повечето останали... май да :)

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: lava   
Дата:   02-02-05 21:44

...и изхвърлете старите стъкла.
Тодд, много си прав - материала е силиций.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: nrk   
Дата:   02-02-05 21:57

[beer] туй ще да е проблема... пуста стъклария, добре се продава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: snooper   
Дата:   02-02-05 22:19

"...и изхвърлете старите стъкла." - малеее, сега като го прочете тор ко ше бъде... [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   02-02-05 23:43

ми ще видим още няколко готини снимки, от тези дето не показва [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: boni   
Дата:   03-02-05 00:10

Matricata Sony na D70 e tochno takava s nadignati kraishta.Po tova se razlichava ot starata matrica deto beshe na D100

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: thor   
Дата:   03-02-05 00:21

ми като го прочетох си изкарах новите L стъкла със стабилизаторите на картинката [smilie19] дето асортимента им при Nikon е мноо мнооо ама мнооо беден на такиви стъкла ,а пък старите ми стъкла готините са ми само Nikon-ски [smilie8] как ше ги фърлям бре [smilie10] ти луТ ли си - иначе кеф снимам с Canon и със стари стъкла на Nikon голям кеф [smilie24]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: racrac   
Дата:   03-02-05 00:24

Доколкото знам повечето чипове се правят по фотохимичен път и подобно на контактното копиране Явно Sony са се изхитрили да направят маска която не плоска и да спазят изискванията за точни размери на секторите

Отговори на това съобщение
 Re: за формата на матриците...
Автор: niro   
Дата:   03-02-05 10:08

Да, това следваше от неизбежната плоскост на лентата, но сега с матриците наистина може да не е така... Друг е въпроса, че обективите ще станат напълно незаменяеми. [smilie10] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна