Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 ЗА или ПРОТИВ явния глас (или "лоши" ли са авторите по презумпция.....)
Автор: gorba4ov   
Дата:   29-01-05 19:14

....че вече ми е трудно да отварям предната тема (!?!? /малка анкета/), където възникна диспутът....
Аз съм ЗА явното гласуване, аргументите ми ги има в постингите на другите....
[smilie24]



Публикацията е редактирана (31-01-05 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: boni   
Дата:   29-01-05 19:22

Изчакайте да пуснем другата седмица новия тип гласуване и новите опции при рейтинга и после да коментираме.
Вече казах,че всеки сериозен тип гласуване трябва да е анонимно поради много причини и най-важната е ,че човек е истински обективен само в мислите си.Когато говори или афишира себе си той обикновено и често преследва някакви цели,играе някаква игра,показва някакво друго свое лице и т.н. Анонимния тип гласуване му дава свобода да сподели обективното си мнение.
Поради тази причина когато се правят разни анкети ,често анкетиращите казват - "личните данни на анкетираните не се оповестяват" или пък анкетата директно се прави анонимно ,за да са сигурни анкетиращите ,че са събрали само искрени мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: feon   
Дата:   29-01-05 19:32

точно така изчакай да пуснат нововъведенията[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: gorba4ov   
Дата:   29-01-05 19:33

не обичам нищо анонимно..... това ми е твърд принцип, а аз си държа на принципите..... аргументите ти против явното гласуване са издържани.... но нека да имаме повече доверие в хората......


да, ще изчакаме нововъведенията... Много ми харесва това в сайта че е динамичен и нещата се подлагат на обсъждане от собствениците предварително.... Аз да си кажа честно не бих бил толкова демократичен.....



Публикацията е редактирана (29-01-05 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: boni   
Дата:   29-01-05 19:46

Аз също не обичам анонимността ,но в случая не говорим за анонимни действия ,които биха навредили на някого като донос,обиди и т.н.
Става въпрос само за даване на вот,което в повечето случаи ,както е и при изборите е анонимно и не случайно.
Един пример :))
Ейййй,какъв си ми приятел като си гласувал за тоя тъпак,с който както виждаш не се понасяме и др. подобни.
Разглеждайки явното гласуване едностранчиво - какво ми дава,как мога да разбера кой харсва работите ми и т.н. забравяте многото негативи ,които то носи.

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: Георги   
Дата:   29-01-05 19:46

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: volokin   
Дата:   29-01-05 19:51

aз мога само да кажа, че основната причина поради която напуснах култ-а е явното гласуване, другото беше само малко камъче което обърна колата ;-)
Силно съм против, както и силно съм против каквото и да е лобиране, трябва да се търсят решения против това, а не да се прави обратното.
Както казах, това с класациите на автори не ми харесва, няма такава класация, един снима едно друг друго, едното се харесва повече от другото, това не значи, че другият автор е по-слаб или по-лош или по-не-фотограф!!!
Анонимността трябва да е колкото се може повече, при коментарите е противопоказно в повечето случаи, но при гласуването не е така!

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: gorba4ov   
Дата:   29-01-05 19:58

да, според мен си прав volokin за лобирането и класациите, но не е ли по-проследимо издигането на една недобра снимка на баджанашки кръг, за сметка на друга - добра, неподкрепена от приятели, познати, брат`чеди и брат`чедки.... (sorry за сложното изречение) когато гласуването е ЯВНО... Ами и сега, който иска да покаже че е гласувал за някого прави удивителни под снимките, защото няма какво да каже..... Не съм сигурен че анонимността помага за по-почтено гласуване.....

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: RossN   
Дата:   29-01-05 20:11

Бони, прощавай, че ще ти прозвучи като заяждане, ама нали нямаше приятелски кръгове. Тогава, за какви сръдни между приятели става въпрос, или искаш да кажеш "приятели" (списък от е-mail адреси и ICQ-та, на потенциални гласоподаватели, не приятели)?
А сега сериозно, аз също съм за явно гласуване. Не бъркай нещата, там къде има възможност за накърняване на живота, здравето и личната свобода, предпочитам анонимността, но тук не мисля, че има такава опастност, или има!?
Аз и така и така слагам "!!!" като знак за гласуването ми.
И ще продължа да го правя, освен ако нововъведенията са такива, че позволяват да се избира м/у анонимно и не анонимно гласуване. А ако някой се срамува, от това, което прави, прикривайки се зад мнимата анонимност, си е проблем на самият него. Аз не бих се радвал, че такъв човек гласува за мен, защо не съм сигурен, от какви подбуди го е направил.

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: volokin   
Дата:   29-01-05 20:15

Да, и аз слагам удивителни, но щото няма какво да кажа, дължа обаче да покажа задоволството си. След тази тема на феон обаче ще се ограничавам, щото май само пълним сайта с препинателни знаци :-)
Относно лобирането, така е, аз отдавна давам предложения да става с да и не, т.е. дали една снимка да влезе в албума ''природа'' например да бъде гласувано за нея анонимно с да и не и после коментарите отделно, който иска....в противен случай изпада в профила.
Сега слушам че често се ползувало icq-то, на мен лично това ми е чуждо, но явно го има, е против това няма решение, все пак не сме в детската градина.
Не виждам какво носи едно явно гласуване, погледни в култа, превърнал се е в секта, вярно качеството на фотографиите е далеч по-добро от това тук, но там хората се броят на пръсти. Освен това наполседък ми прави впечатление че и тук нивото се е вдигнало, поне от времето в което аз влязох.
нека не отблъскваме нови автори, като Депеш и др. нека не правим секта от форума. Мисля че винаги ще има автори които ще бъдат масово харесвани, явно правят по-достъпни неща, аз обаче точно поради тази причина съм против всякакви класации.
Не мисля, че един Фабер, Лубоар, Ксизор могат да се поставят в каквато и да е класация, щото няма такава за тях!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Та явното гласуване не носи нищо, дори да следиш кой какво гласува т.е. лобирането то няма да спре, напротив....
Аз не виждам изобщо никакъв смисъл в това.
Идеята на гласуването е само една, снимката да изплува нагоре, понякога даже давам незаслужено точки на един кадър, само щото той е много по-долу от някаква боза, за да го вдигна да се види. Ако някой си вади изводи от точките по неговите снимки, то той жестоко се заблуждава че може да снима (пример: конкурсите), щото имал много точки.
Та смисъл го каза вече Бони, изплуване нагоре! Друг смисъл няма[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: nsirakov   
Дата:   29-01-05 20:22

V kraina smetka az kato "haresvan" no ne "liubim" kakto se okaza avtor kolko konkursa sqm spechelil???? NITO EDIN!!! ne si pravia i iliuziata che shte spechelia niakoga, a i ne mi e tova celta s puskaneto na snimki tuk....

Taka che pak si prav Volokin...

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: fogas   
Дата:   29-01-05 20:34

Анонимно или не- все тая...

На мен лично не ми пука кой е гласувал за някоя фотография и ще гласувам, ако искам. Не ме интересува и това, че някой ще види как и за кое съм гласувал. Демек- все ми е тая... (стига с новите правила boni и сие да не са приготвили неприятна изненада за тези, като мен). Сайта ми харесва. Форумците също (като цяло). Дори не съм влизал в другите фотографски сайтове (освен чрез някои от любезно предоставените линкове във форума).

Накратко- ГОТИНИ СТЕ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: RossN   
Дата:   29-01-05 21:27

аз съм инженер, не фотограф, снимам за удоволствие и не ми пука, дали някой ще гласува за мен или не. Нямам стремеж да ствам прочут фотограф, искам просто да си доставям удоволствие. Но има доста люде тук, за които точкуването е по-важно от всичко. На такива хора, им е проблем гласуването volokin, а не на тези, които гласуват за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: doktora   
Дата:   29-01-05 21:47

Има и нещо друго.Рейтингът на една снимка се определя и от това да бъде забелязана,което ще рече авторът да се намесва в дискусии,да коментира другите и т.н.Отнася се за по-нови членове.Утвърдените си имат квота.
А да разгледаш всичките снимки във форума е почти невъзможно и не вярвам някой да го е правил.
Бони,побързайте!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: marto   
Дата:   29-01-05 22:14

[smilie11] И за к'во са ви тия точки/гласове[smilie11] [smilie11]
К'во ви топлят[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: ancho   
Дата:   29-01-05 22:35

Докторе,
Забелязан си
и на челна страница си даже

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   29-01-05 22:39

ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА ЗА!!!
Пълна прозрачност му е майката! В култа системата повече ми харесва точно заради пълната прозрачност. А който смята да се сърди и цупи затова, че някой не му е гласувал за снимката може да ми цуне, ъъъ, дънцето. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: scrap   
Дата:   29-01-05 22:56

ancho....това е другият доктор[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: pan   
Дата:   29-01-05 23:12

Хвърлих само едно око на темата и може да не съм в час..Ще се гласува, да кажем, ананимно. А остава ли възможността за коментари?

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: Георги   
Дата:   29-01-05 23:26

все едно за гласуването
не на пращането на линкове по кюто
не на плявата в галериите
не на безсмислените теми във форума (не че ги чета)
не на безцелното ала-не-съм-се-минал-с-тоя-апарат-а-отсрещния-е-тъпак
не на безсмислената (уж градивна критика)
да на красивите неща в галериите

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: LUMBERJACK   
Дата:   29-01-05 23:57

Явното гласуване е правилен избор, когато 100% от членовете са над летвата на сръдните, отмъстителните анонимни коментари, и угодничеството. Всъщност явното гласуване е много подходящо за възпиране на лобирането по простата причина, че става явно. Но тъй като е невъзможно споменатата летва да бъде надскочена от всички, още повече, че е пълна глупост някой да се надява това да стане, анонимното гласуване е правилният избор.

Напоследък и аз забелязвам, че много се говори за ICQ "подтикването". Лично мое мнение, че темата е преекспонирана. Имал съм 6-7 разговора по ICQ с различни членове на форума. Досега съм получил само два линка по време на тези разговори и то не за да гласувам за нещо, а за да ми бъде показан обсъждан кадър. Дано и при вас да е така, защото ако впечатлението ми е погрешно, наистина тази далавера с ICQ-то звучи възгрозно. Не знам... Сега като се замисля, може би така се получава с повечето форумци, които като мен са зад граница и не идват по сбирки или приятелски събирания. Не знам.

Относно коментарите. Аз лично ще продължа да пускам >>>> или |:-{O , макар и рядко. Когато подобна на моята мисъл вече е изказана, а не искам да повтарям, по-добре да засвидетелствам на автора, че е забелязан, отколкото да му казвам нещо, което вече е прочел. В много случаи само гласувам, без да оставям мнение, но това го правя за фотографии на по-известни или утвърдени автори. За други "едно рамо" значи много.

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: doktora   
Дата:   30-01-05 00:06

Вярно,че съм другият доктор и не умирам да съм забелязан.[smilie19] Това,което писах по-горе е абсолютно вярно-правя наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: knutanozavar   
Дата:   30-01-05 00:18

Георги [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: Георги   
Дата:   30-01-05 00:20

абе хора снимайте, оставете гласуването като пост фактор. другото е важното. айде наздраве :)))

LUMBERJACK ходи снимай из Малта бе, че да не дойдем с Пламен да овършеем кадрите хахаха :)

Отговори на това съобщение
 Re: ЗА или ПРОТИВ явното гласуване??
Автор: LinkBeat   
Дата:   30-01-05 00:22

Така както вървят нещата, а те вървят по инерция, се забравя главното- личния контакт на автора с харесващите нещата му. Затова е по-добре да няма гласуване ако трябва, отколкото да има анонимност. Какво значи анонимност? От кого да се крием? За мене идеята е в момента някой, ако иска да ми каже нещо- след 3 месеца ще е късно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна