Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 image tank
Автор: niki_niki   
Дата:   27-01-05 23:00

здравеите,
интересува ме някои имал ли е допир с такова нещо, ащото съм решил да си купувам но в ebay.com в момента има 4-5 модела които са почти на една цена, и незнам какво да си харесам.

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: assens   
Дата:   27-01-05 23:30

Аз ползвам един. 20GB. купих си го за 120 долара преди доста време. Само дето е USB 1.1 и е адски бавен :) иначе върши много работа.

вземи си най-евтиния танк.

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: jumbo   
Дата:   27-01-05 23:34

apacer имат добро предоложение
това за около 60$
и вътре слагаш диска 30гб за 80$ и си хепи
а ако имаш стар такъв си още по.....


Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: machine_head   
Дата:   28-01-05 00:06

мда яз си го взех, и после нов 40гб мобиле за 90$ от www.vali.bg.

USB 2.0 e и хвърка...

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: niki_niki   
Дата:   28-01-05 00:28

i imat li niakakva proverka dali sa se kopirali snimkite bez greski ??

i ima li niakoi v BG koito prodava takiva nesta na normalna cena ili da go vlaca ot USA??



Публикацията е редактирана (28-01-05 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 00:38

идеята на GURU-то за което ти пише jumbo според мен е най доброто ( жалко че няма такива с FireWire не че ще скоча веднага ,но си заслужава да си помисли човек за такова чудо ,особенно когато няма място за лаптоп ,а има много материал за щракане ) ,лично аз чакам APPLE да изкарат един iPod ,който да поддържа RAW формат и в същото време бързо да може да се източват картите ,иначе имам четец с FireWire и е очевадно по бърз от този с USB2.0 - препоръчвам го ...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: GuruMMX   
Дата:   28-01-05 03:31

[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: Brummaker   
Дата:   28-01-05 09:16

Според мен най-доброто цена/функции е това: 60GB е и вярно, няма дисплей да си гледкаш снимките, но я запълни 60 гигабайта ...хе хе , демек: снимаш и всичко вътре хе хе...а и чете всички карти директно, USB 2 и т.н. ,е това е от мен предложението

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=340778&is=REG


Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: ivo80   
Дата:   28-01-05 09:18

thor, USB 2.0 и Firewire на теория поддръжат една и съща скорост, вече зависи от устройствата които комуникират и от изработката им.
Аз имам iRiver H-120, с него вдига до 12 MB/s през USB 2.0
thor, обърни също внимание и на iRiver, на мен ми допадат повече от Apple - имат повече функции. А до колкото помня Apple вече имат с Firewire.

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: Niko24   
Дата:   28-01-05 09:33

thor, какво имаш предвид с "...,който да поддържа RAW формат..."?
Би трябвало с Media Reader-а на Belkin да точиш всичко, де що е на картата или говориш за iPod photo, че не може да показва RAW?

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 09:34

хммм ..преди да си взема четеца FireWire ги пробвах и двата на PowerBook 15" Alu SuperDrive и този със FireWire беше доста по бърз от този с USB2.0 лаптоп-а е екипиран с USB2.0 ,мда замислих се за iPod-а и знам че е с FireWire имам такъв от предната генерация 3 ,но проблема е че снимам в RAW а новите iPod-и не поддържат RAW формат - следователно отпадат ,иначе да четох доста за iRiver ,обаче много е чепато и изобщо не ми допада дизайна му ,а за мен дизайна е важен - тоест функционално не печеля толкова че да пренебрегна дизайна на APPLE,иначе пробвах да свалям с магията на белкин и се отказах тъй като е много бавна ,ще чакам някакво ново разрешение ,но до тогава съм убеден че ще излезне някакъв нов iPod който да ми задоволи желанията/претенциите или ако случайно паднат цените на OQO или на нещо подобно на него


http://www.oqo.com/

за сега най евтиния вариант си остава за мен този на GURU-то,иначе и на Бръма има смисъл ,но два пъти по скъпо ,абе важното е че има някакъв избор ...[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: jumbo   
Дата:   28-01-05 09:36

тъпото на ипод е че трябва да му купуваш още приставки..... например на белкин приставката е около 80$
иначе аз бих си взел куллокъра на никон (но е скъп макар да го има на промоция в момента) той показва роловете на никон [smilie7] пък и си има готов слот за КФ

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 09:51

еми нали за това ти казвам че ще се чака ,иначе съм много доволен ,както от големината така и функциите ,не отричам че iRiver-а е интересен ,но изпипването му ,на мен не ми харесва ,а и тъй като iPod-а е постоянно с мен ,не си струва да мъкна и друга магия след ,ако излезне такъв който да ме устройва ...,а и един iPod е с около 100-на US$ по евтин от Nikon-ския ,просто на мен би ми харесала двойната комбинация да си мъкнеш фоно-теката както и фото-теката и другите глупости които можеш да метнеш на хард-диска на iPod-а .....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: Gen   
Дата:   28-01-05 09:54

Ако фотоапаратите ви са съвместими с CompactFlash можете да направите като мене. От фирма ТРАНС УЪРЛД за 300 лв. си закупих микро хард драйв 2.2 Мб съвместим с CompactFlash. Сега на фотоапарата ми дава 1050 свободни смики при резолюция 3000x2000 (8MP)и максимало качество на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: jumbo   
Дата:   28-01-05 09:56

абе тор като гледам цените и ипода и кулокъра са на една цена....
е друг е въпроса в компактноста на ипод и това че става и за музика но кулокъра съм го пипал на живо удобен в за никонаджии... все пак е вид удонство :-) а и май единственото устройство дето чете рол пък макар и само неговия си
и излизат ъпдейти за всеки нов тип

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 10:09

jumbo ,няма спор че това Nikon-ското е направено ,както трябва профи-магия ,не забравяй че има два iPOd-а единия 60Gb другия 40Gb този от 40Gb е по евтин от Nikon-ското чудо ,а пък харда си е хард дали на iPod-а или на кулокъра ,виж ако си про естествено че няма да си избираш музикални кутийки за работа ,но винаги можеш да ги вземеш в предвид като допълнителна възможност да складираш материал ,ако не ти остане място по другите магии ,докато на мен 5-6 или найййййй много 10Gb на iPod-а са ми достатъчни да не мъкна лаптоп и същевременно да си щракам на воля ..разхождайки се из гората или по улиците на Мюнхен да речем, слушайки си музичка по iPod-чето .....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: djore   
Дата:   28-01-05 10:17

абе и аз като thor, на iPod-чето се надявам :)

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: Niko24   
Дата:   28-01-05 10:31

thor, аз пак не мога да разбера какво означава iPod-a да потдържа RAW, тъкмо мислех да си вземам Belkin-ския такъм.

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: jumbo   
Дата:   28-01-05 10:36

значи не го показва на дисплея бе.... снимай на рол и дйепег и нямаш грижи
а тор в биейч 40гб и кулокъра са на една цена

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 10:39

ми виж сега ,тея новите iPod-и нали можеш да си гледаш картинките на екранчето..моя не е такъв моя е от модела който излезна 2003 година тоест G3 ,твоя незнам ако си взел от тези на които може да се гледат картинки ,те поддържат няколко формата ,сега не ги помня но със сигурност JPEG и със сигурност ако си излееш в тях картата с RAW нищо няма да видиш ,та това имах в предвид че като си гледаш картинки на екранчето ще ти показва другите формати които поддържа софта на iPod-а ,но RAW формата тъй като не може да го чете -просто няма да виждаш картинките които са в RAW формат ....[smilie6] надявам се да съм го обяснил както трябва ..[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: Niko24   
Дата:   28-01-05 10:46

Ясно, значи го вземам [smile]
И аз така си ги представях нещата, на мен дори не ми трябва да си ги гледам на диспа, важното е да има къде да се празни картата.

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 10:48

еми значи на кулокърчето са му свалили цената ,от тази която беше преди няколко месеца когато струваше около 579US$-600US$ ..но няма значение не е такъв проблем 120US$ за 30Gb в повече ,то един път да го обзаведат с четене на RAW iPod-чето,тогава сериозно ще се замисля на кой да си подаря стария iPod ....[smilie6] а пък и за 500US$ 40Gb си е супер то да ти кажа аз и сега ползувам само 15GB музика и 25GB си ми стоят празни ,така че ако имам 60GB ще има да се чудя какво ще ги правя ....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: Niko24   
Дата:   28-01-05 10:50

със 60GB можеш и архив да си направиш

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: thor   
Дата:   28-01-05 10:55

като нищо [smilie6] ако смяташ снимките по 2Mgb 30000 снимки ,ако са RAW 6000 ..абе добро си е ..стига да го направят както ми се иска [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: image tank
Автор: jumbo   
Дата:   28-01-05 11:02

абе да си архивирам снимките на нещо дето има шанса да се изпусне.....
за следващия брой на компютър написах малка статия за тези устройства колкото за запознаване :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна