Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Спрян от продажба
Автор: nboyanov   
Дата:   25-10-11 13:57

Продавам въпросния обектив.
Закупен от ebay в това състояние. Дефектът е, че не фокусира в автоматичен режим. Автофокусният мотор работи, но след няколко секунди търсене на фокус (hunting), позиционира грешно лещите и не позволява на камерата да снима. В ръчен режим работи без проблеми. Лещите са чисти(единични малки прашинки, не влияещи на снимките). Още подробности в ледващия пост....

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден AF-S Nikkor 50mm 1:1.4G
Автор: nboyanov   
Дата:   25-10-11 14:09

По корпуса няма следи от употреба с изключение на следното: в челната част на обектива има един пръстен направен от някакво черно фолио и се пада точно в края на резбата за филтъра. Та въпросният пръстен е леко сцепен(или срязан), най-вероятно при поставяне на филтър. Цепнатинате е с дължина 2-3мм, вижда се само при внимателен оглед и не влияе на работата на обектива.
Има предна и задна капачка, сенник, калъф и оригинална кутия.
Ако някой смята, че може да го ремонтира или да го ползва само с ръчен фокус(аз пробвах, но диоптрите на очилата ми са трърде големи и ми е много трудно:), да се обади.

Цена: 390лв.

P.S. Снимки на и с обектива ще се опитам да кача утре, че днес съм до късно на работа.



Публикацията е редактирана (25-10-11 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден AF-S Nikkor 50mm 1:1.4G
Автор: pefoto01   
Дата:   26-10-11 01:11

[smilie10] Това само у нас може да се случи,да му иска толкоз много пари,за силно дефектирал.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден AF-S Nikkor 50mm 1:1.4G
Автор: nboyanov   
Дата:   26-10-11 07:44

@pefoto01
Колко е нормално да му искам според теб? Питам съвсем сериозно.



Публикацията е редактирана (26-10-11 07:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден AF-S Nikkor 50mm 1:1.4G
Автор: iasen2   
Дата:   26-10-11 22:12

терябва да му искаш като за ръчнофокусен според мен - 70-100лв. максимум

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден AF-S Nikkor 50mm 1:1.4G
Автор: nboyanov   
Дата:   27-10-11 00:48

@iasen2
Може и да не съм прав, но 70лв. е нереалистична цена. Дори да дам 200-250лв за ремонт, пак ще ми е по-изгодно да го задържа за себе си.
P.S. Не съм виждал обява за ръчнофокусен обектив 50/1.4 с перфектна оптика и външен вид на цената която си посочил.
P.P.S. Явно ще го пратя в сервиз и ще го задържа.
Поздрави.[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР