Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: снимките, които стават.
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 15:24

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 15:26

щото правиш тълкования и предвиждания, не може да не знаеш аз какво смятам [smilie5]
то и само да внимаваш - пак ще знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: MarinY   
Дата:   01-09-20 16:21

philip, мен не си ме питал, ама ще си кажа: Не става!
Разбира се, един критик може да изсмуче всякакви скрити намеци, философии и символи от каквото и да е платно и да го вкара в един от безбройните измислени стилове и групи на "съвременното изкуство". Въпросът е какво реално дава на минаващия покрай него.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: шдфдшд   
Дата:   01-09-20 16:29

...в Изкуството няма "Не става"!...това научих тука....е ...освен , ако мара не каже , де...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 17:22

естествено, че става, що е в избрано [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 17:23

Марине, извинявам се, ма нали темата е на Мара и тя е по АРТ-ът... затова.


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 17:27

филип е интересен пример за бедния редови строевак, който не участва много-много в схемите, но брани с гърди на амбразурата статуквото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 17:31

А Мара от протестиращите дето не знаят точно защо[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-20 17:35

мен от ФИАП ми казаха, че не ставам, затова спрях и да пускам тук често... .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 17:41

Автор: philip
Дата: 01-09-20 17:31

А Мара от протестиращите дето не знаят точно защо[smilie18]


не, филипе. знаят. и всички останали разбраха. само ти не си. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 13:08

хм...по темата:

никога преди не съм харесвала особено много пейзажите.
обаче ей на - нещата се промениха.
толкова малко други снимки у форума могат да грабнат окото с някакви качества, че пейзажите се оказаха картинките, дето най-често са сполучливи. даже и да не е некво чудо невидено, пак често радват окото.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   02-09-20 13:20

Ще си дойдем на думата. [smilie5] А на живо пейзажа най-добре. [smilie7]

Иначе у планинарската група най ми беше забавно - има няколко човека, които след всяко излизане сред природата - и оп, шедьовър! [smilie5] Качили се 5 пъти в годината горе и след всяко слизане - някакви топ, ама топ-кадри, такива чудеса дето цял живот горе да изкараш може и да не ги видиш... [smilie5] То ако ставаше така! Колко пъти са били неподходящи условията, колко пъти се е случвало да се върнеш без читави снимки... но поне споменът остава. Това му е хубавото. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 13:23

па мене ме мързи в редките случаи, дето ходя нанякъде далеч от цивилизация, по баирите, да влача 2 кила фотоапарат. телефонът ми е с копчета. нямам никъф шанс!
виж - като обикаляме с кемпера - по може.
ама най обичам само да гледам.
скоро бяхме на едно вълшебно място - ми че снимките не предават и 1/10 от красотата. па иням обектив...няма и да си купя.
ама на - обичам да зяпам. и инфо некво да има.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   02-09-20 13:37

Мързела ще ви затрие накрая... [smilie5]

При мене пък водещото винаги е била планината, фотографията е била на втори план. Едва последните три-четири години почнах да ги балансирам двете, да не преобладава само едното. Иначе над 10 год. съм обикалял по баирите без да мъкна никакъв апарат, ставал съм свидетел на по-редки природни явления дето така и ги нямам заснети, ама то не може всичко... Сега като ходя гледам пак да ги нацеля, ама невинаги се получава. Но пък точно това ѝ е красивото на природата. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 13:42

Малко оффтопик, ама последните ми две ходения на планина бяха доста интересни. На едното, към хижа Рай, по Коледа, за малко да се затрием в снежната виелица, която се изви. На второто, на Черни връх, посред лято - като паднаха едни облаци и около нас почна да прави ПРАС-ПРАС-ПРАС статичното електричество... И тогава реших, че не е за мен тая работа. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   02-09-20 13:50

[smilie5]
Ти не го ли изпраска и ти? [smilie7]
Ти си богослов човек, не бой се, тебе има кой да те пази! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-20 13:52

За съжаление, няма как да снимаш праскането... и страха от него! [smilie18]

Наистина, снимката предава едва малка част от общото въздействие на природата. Аз затова рядко снимам пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: EmiliqnD   
Дата:   02-09-20 13:58

В тази тема трябваше да има снимки ,а то какво стана![smile] Малко като в политиката едно се обещава накрая друго става[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   02-09-20 14:02

Ами качвай, де. [smile]
Защо чакаш на другите.
На Ганди ли беше изразът: "Бъди промяната, която искаш да видиш". [smilie3]
Тя Мара поведе революцията, ама не може да свърши всичко сама.


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 14:18

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ми факт е, че у форума има дфоста хубави картинки с природа и пейзажи. затва аз не качвам такива почти. не мога да са мера с тия, дето дебнат да ги фанат, както казах - и техника нямам.
ама ей са в момента ми мина един пейзаж, който ме накара да пиша по темата. - може нищо и никъф да е за някого, ама мен ми хареса.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-09/1598991097__dsc3890c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: EmiliqnD   
Дата:   02-09-20 14:24

Да качвам ,но не съм сигурен в способностите си на куратор[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nsirakov   
Дата:   02-09-20 14:26

секция Астрофотография е пренебрегната... там има много снимки дето са станли ....

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: EmiliqnD   
Дата:   02-09-20 14:28

https://photo-forum.net/i/2277822

Тази мисля ,че е доста по-добра от многото снимки в предложения ,но си седи още там

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   02-09-20 14:34

EmiliqnD,
ти покажи коя ти е направила силно впечатление, пък е останала недооценена, пък останалите ще си преценят за себе си.

То и аз не ставам за тая работа, затова не се и натискам.

Аз си гледам природата и пейзажа, другите жанрове не ги разбирам, но пък тук веднага ми прави впечатление някой като е творил с детските боички по пейзажа. Скоро гледах някакви цветове и тонове над Бъбрека, само че той е с такова изложение, че на изгрев няма как да се получат. Някой е отишъл горе, заснел си го е в ранния следобед, после му е сложил някакъв фотошопски шаблон за изгрев и така го беше омаскарил, че...

Всеки, който е прекарал повечко време и е спал горе такива неща веднага му правят впечатление. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 15:31

ей, а какви снимки имаше в галерия експеримент и в оная...божкееей, как й беше името? само за художнически изгъзици...имаше даже няколко изложби - в галерия париж, в неква бамка...

опа...ВИДОВЕ! ВИДОВЕ се казваше!
а ся - камара глупости.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: