Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: dtangelov   
Дата:   06-11-18 11:22

"menigiki - Ще се радвам да видя повече теми в този форум, в които дискотираме точно това - начини за постигане на определена визия и трикове във фотографията, които могат да повдигнат нивото и качеството на фотосите. Това със сигурност би било по-полезно за всички от тази наша си общност, отколкото близко до фанатичното спорене за предимствата на една или друга марка техника."

Много добро и смислено пожелание, но лично аз се съмнявам да се случи.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 11:27

написа:

> Ivodam,
>
> Не виждам как човек може да базира
> мнението си на база два нямащи
> нищо общо по между си кадри? В
> смисъл снимани най-вероятно по
> различно време (и сезон?), на
> различна надморска височина
> (поле/планина), най-вероятно с
> различни обективи (твърд/зум? -
> всеки от които си има собствено
> цветопредаване, което зависи
> както от качеството на покритията,
> така и от броя на лещите в опт.
> схема); да се надяваме и че единия
> обектив да не е бил с филтър,
> другия - без, на различни настройки
> на апарата (баланс, ИСО?), отделно
> може меренето на апаратите на
> единия да е настроен на различно
> ниво на корекция (+/- 0.*) и т.н.
>
> Мисълта ми е ако ще се правят
> подобни сравнения - това се прави
> обикновено при контролирани
> условия, с един и същ обектив
> (евентуално с преходник към едната
> от двете камери), ръчни настройки и
> прочее...
> [beer]


Така е, ма това не е някакъв строг сравнителен тест, пуснах ги двата кадъра като илюстрация на моите възприятия. Разбира се, че в различни ситуации излиза всичко различно, разбира се, че може и има хора, които могат да бърникат и връткат цветовете в Шопа до безкрайност. Аз не мога бе. В каквито и да е ситуации, не можах да си докарам със Сонитата нито такова небе, нито такава трева, като тая по-долу с Фуджи.
Това не значи, че Сони е лош апарат, а само означава, че Фуджи ми пасва по-добре. Не мога да приема обаче талибанщините на ойлюва, че Фуджито ми било едно доброволно, едва ли не някакво мазохистично самоограничаване.
Факт е, че на много хора им харесват моите самоограничени снимки. :)))


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489869949_bavaria_scape2.jpg




[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-11-18 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   06-11-18 11:28

По мое скромно мнение цветовете на небето зависят най-вече от атмосферните условия и по кое време на деня се снима. Оттам нататък вече се намесва майсторлъка на фотографа и може би най-накрая идва ред на характеристиката на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Julius   
Дата:   06-11-18 11:53

Иводам, не знам с какво Сони си снимал... не знам дали са един и същ клас тела с въпросното Фуджи? Вярвам, че има немалко хора тук, снимащи със Сони, които ще ти покажат същото небе като Фуджито. Не виждам нещо невъзможно.

Плътността на небето зависи и по кое време на деня се снима, зависи и от сезона, и от надм. височина, зависи и от това дали си с гръб към слънцето или не, ако има мараня може да се разкара (поне частично) с някой поляризац. ф-р, ако пък леко се недоекспонира на -0.3 / -0.7 допълнително ще се наситят цветовете и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-18 11:53


https://farm3.staticflickr.com/2890/33221121233_9d1d51a88b_b.jpg


DSC07392 by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Иво, синьото зависи от това къде е слънцето, какви са атмосферните условия, поляризатора.

Между Никон и Сони има разлика конкретно в синия цвят. При студийни снимки после ми е било трудно да ги изравня в лайтрум.

За мен поне нито Никон нито Сони имат убедително по-хубаво синьо.

Това което показваш е горе долу корекция с един слайдер в повечето роу редактори. Мисля, че дори в камерите има профили, които го правят.

А за ограничаването може пак до прочетеш какво съм написал и да ми се извиниш. Имах доста ясно в предвид избора на оптиката аксесоари за марките и наличието на фул фрейм система. Фуджи има само 31 АФ обектива 28 фуджи и 3 цайс. За Сони говорим за избор от доста повече опции.

А ето няколко минути по-късно и 30-40 градуса на ляво


https://farm3.staticflickr.com/2916/33190552714_3ed6c22ff8_h.jpg

DSC07408 by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (06-11-18 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   06-11-18 12:20

Това не е съвсем точно. Има си още една купчина обективи на 3ти производители с нативен Фуджи байонет - 7 Artizans и още разни, и се увеличават непрекъснато....има си адаптери за всякакви байонети, вкл. фокал-ридюсъри...единствено с адаптерите с читав АФ е малко по-зле, но и там се появяват играчи, а пък и вие си имате само на Сигма читав такъв....така че има достатъчно разнообразие, да няма Аф от токина и тамрон, но май Сигма щели да правят [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-18 12:27

Има аф тамрони 28-75/2.8 и 18-200 за които се сещам. Много хора казват, че 5-те Цайса Батис са Тамрони. Двата зума съм си ги купувал.

Има Токина 20/2 с АФ. Има и Самянг с АФ доста модели вече.

Май и някакви по-странни китайци пускат АФ неща, малко ги изпуснах - техарт, митакон и йонгнуо. Има слухове,че Сони вече не дават лицензи на китайци



Публикацията е редактирана (06-11-18 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Vanquished   
Дата:   06-11-18 12:44

Кире, относно обективите - не знам, кое би ти липсвало при Фуджи - твърди - 12(Цайс)/14/16/18/23/27/32(Цайс)/35/50/56/60/80/90/200мм, зуумове от 8 до 400мм, Фуджи макро-пръстени и теле-конвертори. Преди 2-3 години изборът беше по-тесен, сега изборът е "Кой обектив не ми трябва". Да, при Сони има АФ преходник и за Канонски стъкла и така гамата става безкрайна, но тогава по-компактният размер на а6ххх му се губи смисъла. Твърде много избори има, да го е' .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-18 12:49

Малко бих се въздържал от повечето китайчета, макар и някои вече да започват да изкарват нещо използваемо, но май е малко на лотария. Специално за Фуджи - към този момент си е най-добре с фирмните стъкла, ако ще е за автофокус. Но е факт, че излязоха много добри ръчни, макар и цената им да не е особено щадяща джоба. С някои по-екзотични обективи положението доскоро не беше добре - например имах желание за истинска риба, но не, нямаше... накрая се появи едно китайче, (Меике), дето си беше съмнително отвсякъде. Добре, че бяха Ленсбейби и пуснаха своя версия - при вида на изработката може да зареве човек, но поне оптиката им е добра. А и са веселяци - правят разни уж несъответсвия със скали и прочие, но по начин, където работата става интересна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-18 13:04

Не е само с адаптер да се губи компактност. 70-400, 24-70/2.8 или дори 85/1.4 или 50/1.4 и 35/1.4 не са компактни. За компактност си трябва много осъзнати компромиси. Това имах в предвид и за Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   06-11-18 13:05

hotsnail написа:

> Има аф тамрони 28-75/2.8 и 18-200 за които
> се сещам. Много хора казват, че 5-те
> Цайса Батис са Тамрони. Двата зума
> съм си ги купувал.
>
> Има Токина 20/2 с АФ. Има и Самянг с
> АФ доста модели вече.
>
> Май и някакви по-странни китайци
> пускат АФ неща, малко ги изпуснах -
> техарт, митакон и йонгнуо. Има
> слухове,че Сони вече не дават
> лицензи на китайци
>

>
> Публикацията е редактирана (06-11-18
> 12:33)


Да, тамрон и Токина има за Сони, аз имах предвид, че за Фуджи няма...но мисля че не е голям дерт от гледна точка на наличието на качествена оптика, по-скоро като ценови натиск върху пазара би било добре да ги има и тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   06-11-18 13:05

"Само 31 АФ обектива" - за мен това е сериозна бройка. Лично аз имам нужда от не повече от 4 твърди и 2 зуум обектива. Останалите 25 ще пропусна.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: uri64   
Дата:   06-11-18 13:11

> "Само 31 АФ обектива" - за мен това е
> сериозна бройка. Лично аз имам
> нужда от не повече от 4 твърди и 2
> зуум обектива. Останалите 25 ще
> пропусна.

[smilie24], е +/- два-три , ей така от чисто надишване с GAS [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   06-11-18 13:21

Факт е, че Фуджи за кратко време създадоха почти пълна система от обективи. Откъм твърди биха могли да направят 70мм ф1.4 и 2, 135 ф2 и 2.8 и 400 5.6, както и още някоя друга палачинка. За зумове липсва компактен ултраширок - например нещо от сорта на 10-16 ф4-5.6 и дълъг като 70-300 4-5.6. Другото е да направят втори версии на по-старите обективи, които са с по-бавен (и шумен) автофокус и им липсва WR.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-18 13:25

hotsnail: при Фуджи нещата са малко хаотични - колкото и да е чудно, наистина гледат да оправдаят очакванията, че се вслушват в клиентите си. В началото започнаха с интересни, но по-обемни стъкла, като дори двата стандартни прайма 35/1.4 и 56/1.2. Те действително са чудесни, но започна мрънкане, че не били компактни - зарязаха тогава разработката на 33/1.0 и започнаха нова компактна серия - 35/2 и 50/2, които са доста симпатични, компактни и учудващо добри. Явно компромиса е бил основно към по-малката бленда. Значи все пак може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: Ivodam   
Дата:   06-11-18 18:45

hotsnail написа:


А за ограничаването може пак до
прочетеш какво съм написал и да ми
се извиниш.



Пак прочетох и пак виждам, че ти трябва да се извиниш. Не на мен само, на всички фуджисти.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sayman   
Дата:   06-11-18 19:09

Струва ми се, че човека дето пусна темата отдавна се отказа от нея.

Първо, да избираш между Фуджи и Сони чрез чужди мнения ми се струва буквално невъзможно, просто защото двете марки са тотално различни.

Винаги съм казвал, че няма марка или модел, който да те ограничава, може само да те допълва [shtrak]

Нито един от тук пишещите не снима примерно футбол на стадиона, фотография при която нито една от двете марки все още не може да се намести убедително. За всички останали видове снимане не сме чак такива капацитети та Фуджи или Сони да ни ограничават. Има тонове чудесна фотография и с двете марки на пейзажи, на стрийт, на портрети ... на всичко.

Двете системи трябва да се усетят и на където сърцето дръпне. Аз лично харесвам и двете и за мен най-логично беше да имам и двете.
Имам и а6300, имам и XE-2 и обичам да снимам и с двата. Имам и Пентакс, но там просто е стара лобов.
В едни снимачни ситуации предпочитам Сонито, в други Фуджито и на тоя етап не бих останал само с едната марка ... просто защото и двете ме допълват [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   06-11-18 20:23

> В началото започнаха с интересни, но по-обемни стъкла,
> като дори двата стандартни прайма
> 35/1.4 и 56/1.2. Те действително са
> чудесни, но започна мрънкане, че не били компактни

Точно първото трио обективи - 18, 35 и 60 - са доста компактни. Даже изглежда, че компактността им е била топ приоритет (по това може да съдим, че и трите обектива са с unit focus, както и по-меките ъгли на 18-ката и 35-цата при големи бленди). Последващите 18-55 и 14 също са малки по размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-18 21:12

Саймън ами Сони съвсем убедително се включват в спортната фотография с а9. Сега Фуджи с х-т3 мисля, че също ще влязат с гръм. Изкарват обективи каквито Кан н и Никон нямат. Канон дори обновиха обекта ви за да са близо до нивото на Сони, колкото и странно да звучи. Сони взеха доста професионални спортни фотографи в САЩ и нещата бързо се променят. А Никон и Канон нямат адекватни конкуренти на а9 и х-т3 - нямат такъв АФ, нямат визьори без black out, нямат АФ и мерене с 20к/с, нямат следене на лице или очи на спортист,....Сони и Фуджи имат. В момента Канон и Никон са 2 години зад Сони.....а9 става на 2 годинки скоро.

Ако канон и Никон не се стегнат след не много време това дето си написал ще важи за тях.

А за снимането аз професионално не снимам, но и с а6300 и с а7рм3 съм уверен, че мога да направя снимка за спомен на фокус на спортно състезание. Апарата и оптиката са на достстъчно добро ниво. Х-т3 не съм пипал, но гледайки какво показват хората с него не мисля, че ще има проблем да се снима спорт.

ПП нямам предвид, дали Канон има 400мм обективи, а дали задвижването и оптиката са на нивото, което предлагат Сони и Фуджи с линейни мотори, с перфектно полирани лещи, дето не правят артефакти разни и т.н. . Канон обновиха техния 400мм само преди месец или два като отговор на Сонито.



Публикацията е редактирана (06-11-18 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: sayman   
Дата:   06-11-18 21:29

Кире, съгласен съм, но точните ми думи бяха "...футбол на стадиона, фотография при която нито една от двете марки все още не може да се намести убедително."

Дали са способни камерите да заменят Канон и Никон по стадионите не коментирам, факта е че все още процента на журналистите с Фуджи и Сони е нищожен. Това може и да се промени, но към този момент това са фактите.

Аз също съм съгласен, че небето на фуджи излиза по-добре от това на Сони, тествал съм го даже с един и същ обектив. От друга страна в сенчеста гора примерно Сонито почти винаги се справя по-добре.
Както казах, мен лично двете камери ме допълват и вече знам много добре кога коя да ползвам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: farushko   
Дата:   06-11-18 22:24

нямат следене на лице или очи на спортист.....

Това не мога да го подмина ей така.. Никога не съм снимал със канон и Никон огледални, но да напишеш, че снимаш спорт и ползваш следене по лице и очи за мен е тотална измислица. За шахмат може би става, ако това си имал впредвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   06-11-18 23:05

Как ли години наред фотографите правят перфектно фокусирани снимки с тия DSLR-и... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-18 23:17

фарушко виж демонстрациите на А9 и Х-Т3. А9 го даваха как следи различни спортове. Имаше на ледена пързалка, имаше спринтове, футбол (европейски). Не съм пипал А9 и нямам лични впечатления....ама според един от фотографите на Сони от видеото му на фотоплюс, сега се чака фърмуер за АФ по очите на животини, за да снимаш - горили, жирафи, зебри, лъвове, крокодили.....той такива снимки показваше.....Известен фотограф е Colby Brown

С Х-Т3 също мяркам подобни неща....Защо да не ти следи окото или поне лицето на спортиста?

Моята камерка е малко туткава, че е с много пиксели ама прилично следи разни неща....спорт много не съм снимал с тоя АФ. Ама на събития разни без ядове заключва лицето или окото на човек и си кадрираш и си снимаш, както си искаш....единствен косур ми е с таморна 28-75, не следи толкова надеждно като Сонешките обективи...т.е. малко меки стават снимките на следящ фокус. Със Сонитата почти нямам ядове

ПП ио_бс колко перфектно да се справят? ОТ сватбарите знам че с ДСЛР винаги пукаш по няколко кадъра току на някой хване фокус на ДСЛР-а....за спорт снимах едно време с един "про" човек - затваря бленда поне на 7.1, вдига скорост поне 1/640 и му дреме на шмайзера за шума ....за да има фокус и острота. Аз тогава на А7 1-вата снимах на 1.8 и имах кадри и на фокус доста при това!!



Публикацията е редактирана (06-11-18 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: io_bs   
Дата:   06-11-18 23:53

Ако сонитата бяха толкова добри в следенето, досега всички спортни фотографи щяха да са захвърлили DSLR-ите... Към момента най-добър следящ автофокус има D5, следван от D850 и D500. Това е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji x-t2 vs Sony A6500
Автор: hotsnail   
Дата:   07-11-18 00:36

(трия, че народа пак ще почне, да се засяга, че не си е купил най-шареното балонче)

Просто не подценявай безогледалните особено последните неща на Сони и фуджи. Много по-удобни и работещи от ДСЛР. Пробвай преди да пишеш щуротии



Публикацията е редактирана (07-11-18 00:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: