Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: StraightEse   
Дата:   03-09-18 14:44

Искаше ми се да харесам Z-тата, но след издънката с грипа и някои други дребни глупости, не виждам как ще стане. Поне да не се бяха изсилвали така с цените. Сега чакам да видя какво точно ще предложат канон и фуджи и вероятно ще взема д850 за близките години, докато никон се осъзнаят.
Но все пак нека излязат официално машинките, за да се види на какво са способни в действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: bbfl   
Дата:   03-09-18 15:42

Безогледалка на Никон, която те връща няколко години назад особено с AF :О тук хората явно наистина са като "кон с капаци".

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: ararat   
Дата:   03-09-18 16:18

А може би "кон с капаци" е човек, който си вади прибързани заключения от чужди репортажи, направени с препродъкшън бройки?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Бармалей   
Дата:   03-09-18 16:33

Имам един Р7800 - за екстрени случаи.
Втори - нцъ

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: polyksena   
Дата:   03-09-18 16:38

Добре де, Z6 ще има ли опция чрез ъпгрейд на софта да фокусира по очи или технологично е скопена?
Иначе каквото и да се вземе от Никон/Канон ще е доста като лотария, все пак са им първи отрочета и ще има доста бета кусури [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: MixMike   
Дата:   03-09-18 16:50

и аз ако трябваше да почвам отначало - Canon!

Ще го преживея и без стабилизация и фокус по око[smilie7]



Публикацията е редактирана (03-09-18 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nositel   
Дата:   03-09-18 18:58

Никоя [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-09-18 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: vaskoni   
Дата:   03-09-18 19:07

Huawei P20 Pro [cool] Канона ми така си стои неизползван. Ще видим кога ще пристигне в къщи това чудо на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   03-09-18 21:36

GFX 50R

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-18 22:28

Ако нямам нищо пак бих взел Сонито в при сегашната ситуация.
Най-добри видео възможности има в комбинация с най-добър АФ за снимане на снимки. Преди някой да започне да ги мери ще кажа следното - видео + снимки комбинация не конкретно снимки или видео. Плюс готовата и вече развита система.
Канона може да има дуал пиксел и може канонци да се кълнат в него, но аз не съм го виждал да снима снимки както трябва, за видео е гууд. Серийната снимка е бавна и -6EV е реално алабала защото са го писали за F1.2 обектив, което значи че на хартия си е колкото останалите. На практика ще видим. Освен това изтекоха видео спецификациите на това чудо и то продължава да си е окастрено и години назад като видео екстри. 120р на 720...
Никона може да има вече видео АФ и чудесно качество на видео записа, но още е далеч от АФ за снимки на сонитата поне от първите тестове.
И не на последно място и канона и никона са с един слот за карти и това за мен лично ги прави непригодни за сериозна работа. Просто аз вярвам, че картите се скапват. Не съм като хората, които не им се е случвало и затова смятат, че никога няма да им се случи.

Иначе и канона и никона имат по-голям и можеби удобен грип, но имат и излишния за мен горен дисплей... предпочитам контролите на сонито, ако ще е безогледалка.

Лични предпочитания... :)


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Seifi   
Дата:   03-09-18 22:37


Наскоро смених Сони а6000 със Sony A7 II и съм много доволен от резултатът. Поради клекцията обективи минолта не бих минал засега на друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-09-18 23:45

И аз като смених Д5200 с Д600 бях много доволен, нормално е да си доволен от по-доброто [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-09-18 02:17

Аз си взех каквото бях решил - Sony a7 III, като се разделих с Никон и още 5-6 обектива. Сега имам точно два обектива за Сони, ама както някой по-горе каза от любителска гледна точка не ми се мисли за избиване на парите, та за това не мисля и още много да наливам. За сметка на това със заделените пари отивам на екскурзийка до Тайланд в идната неделя, та ако ми остане време...ще И снимам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nsirakov   
Дата:   04-09-18 05:06

всъшност от вчера си имам едно ново х-про2... да му се ненарадваш...

а ако мога да не се съглася леко с автора на темата:

Автор: stoyanvakarelov
Дата: 02-09-18 23:38
Аз тази есен няма да си купя безогледалка, защото са много скъпи и предвид, че снимам за кеф, няма как да ми се изплати.


Краси го е казал... кефа цена няма... ако снимаш за кеф не очакваш нещо да ти се изплати :).. просто се кефиш

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: swqaz   
Дата:   04-09-18 08:32

nsirakov, да ти е честита новата камера. Предполагам с нея ще мръднеш и по други жанрове. Идеална е за тази цел, защото моите наблюдения, са, че всеки, който снима прекалено дълго само едно и също е тотално изпаткал. Огледай се и ще видиш. Всъщност сигурен съм, че знаеш за какво говоря :)) Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nsirakov   
Дата:   04-09-18 08:55

Трябва си вдъхновение, понякога само външният вид може да те накара да почнеш да снимаш отново, а и за стрийт е много по-подходяща според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: swqaz   
Дата:   04-09-18 09:25

Камерата е страхотна за много жанрове. Просто не е топ оферта точно за пейзажи, и затова предположих, че ще пробваш разнообразие в жанровете. Знам един страхотен журналист, който снимаше с фуджи на един голям фестивал в Азия и успяваше да направи кадри, които са абсолщтно невъзможни за тези с дслр-ите. Пъхаше си ръката с камерата на тесни места като цепките между стълби под мостове и правеше страхотни креативни кадри, които да повторя са невъзможни за камерите на самозабравилите се тук производители на една и съща скука. Аз лично без никаква ирония те поздравявам! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-09-18 10:26

XF IQ3 когато му дойде времето...Това като сегашно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: 77777v   
Дата:   04-09-18 10:37

Категорично съм разколебан nikon z7 или Sony a7r iii ?!? Мисля че никона може би ще е малко по-добър от сонито?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   04-09-18 11:39

По-добър в какъв смисъл? Като характер, да седнете да си пиете ракията заедно примерно, може би. За снимане Сонито е по-добре. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Бармалей   
Дата:   04-09-18 11:42

Еще не пятница [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: ombre   
Дата:   04-09-18 12:18

Сираков,честито и от мен за камерата...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nsirakov   
Дата:   04-09-18 16:43

[beer] [beer] за пейзажи не знам, но е такъв кеф да снимаш с 23/1.4 из града, днес цял ден не съм се прибрал в къщи

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: vga   
Дата:   04-09-18 17:21

Понеже не съм снимал с фокус по око - като имам 6 човека срещу мене, по кое око фокусира? А като не са в една права линия, а в дълбочина? Само ли избира най-доброто око или можеш да си настроиш по кафяво, зелено, синьо? Женските по-добре ли ги подбира? Как работи въобще?

StraightEse, кое в грипа на Z не ти хареса? Че май се сещам какво си мислиш, ама ще ми стане много смешно, ако съм прав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: StraightEse   
Дата:   04-09-18 17:25

Това, че не е грип :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: