Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-18 00:18

Приятелю, юзърнеймът ти подозрително много звучи като “кастрат”. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: IDA   
Дата:   12-03-18 00:31

"Сега не разбрах от горното - Германия ли е виновна, Америка ли или България, че ги няма нашите светила на науката ?"

Няма как да го разбереш, приятел. За хора като теб, Съклопласт и mmjm, да прочетете няколко реда текст, да го осмислите и да си направите съответните причинно следствени връзки е непосилно мозъчно усилие и жестоко предизвикателство. Начинът, по който пишете и спорите в темите е красноречиво доказателство за това. Затова, докато цъкате по смартфоните и умувате, колко са им добри камерите, сипете си по една ракийка, хапнете кисело зеленце за мезе, пуснете си и малко чалгица за настроение, а пък другото, то не е ваш проблем. Да му мислят учЕните. Пък следващия път, когато управляващите ги подпукат отново, пак ще се подхилквате ехидно, ще ги псувате, ще викате "Удриииий" и ще ги обвинявате във всички земни и неземни грехове. Сега най-важното е да се наслаждавате на живота, пък после да става каквото ще ... ! Нъл тъй?


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: prozium   
Дата:   12-03-18 00:43

Аз пък си мисля, че често камерафонът прави по-добри снимки :) просто защото ти е в джоба, а не прибран в шкафа, заедно с още 5 обектива и една чанта.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-18 00:55

При всички положения можеш да направиш по-читава снимка с телефон, отколкото телефонен разговор с фотоапарат!!

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: batsali   
Дата:   12-03-18 02:06

Никой обаче не се престрашава да разнищи наистина важните проблеми на текущия ден - клоаката нещо като анус ли е или ануса е нещо като клоака?! После аз съм бил спамер.... [smilie6]

Кой ще поеме политическата отговорност и ще тури хикса на тая тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: CDman   
Дата:   12-03-18 08:54

Всяко нещо, което не се ползува по предназначение дава лоши резултати. Дали ще снимаш с телефон , дали ще трошиш орехи с фотоапарат няма значение. И в двата случая ще свършиш работата, но това не значи, че няма по-добър инструмент за подобни дейности.

Относно камерафоните. Аз лично ги използувам за да снимам някой текст от обява или за да запечатам някой момент. Като този напреимер:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-03/1520837227_DSC_0024.jpg



Бях на кръстовище, нямах нищо друго под ръка, но хванах момента. [cool]

Знам,че снимката не струва, ама я някой да направи подобна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: stukloplast   
Дата:   12-03-18 09:27

Трябваше да я направиш в 20:10ч. Тогава щях да я призная [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: DStefanov   
Дата:   12-03-18 09:28

И стрелката да беше заковала на 201 km/h ...... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   12-03-18 09:51

Няма как да го разбереш, приятел. За хора като теб, Съклопласт и mmjm, да прочетете няколко реда текст, да го осмислите и да си направите съответните причинно следствени връзки е непосилно мозъчно усилие и жестоко предизвикателство. Начинът, по който пишете и спорите в темите е красноречиво доказателство за това. Затова, докато цъкате по смартфоните и умувате, колко са им добри камерите, сипете си по една ракийка, хапнете кисело зеленце за мезе, пуснете си и малко чалгица за настроение, а пък другото, то не е ваш проблем. Да му мислят учЕните. Пък следващия път, когато управляващите ги подпукат отново, пак ще се подхилквате ехидно, ще ги псувате, ще викате "Удриииий" и ще ги обвинявате във всички земни и неземни грехове. Сега най-важното е да се наслаждавате на живота, пък после да става каквото ще ... ! Нъл тъй?




Другарю "учен" и подобните му - не е много възпитано когато нямате аргументи - агресивно да се нахвърляте върху хората с квалификации - личностни и обидни. И да проектирате своите посредствени образи, върху хора, които не познавате и си нямате представа колко смешно и жалко изглежда това.

Предполагам това е нивото на БАН в момента, както и на голяма част от обществото за съжаление, гротескни останки от една сбъркана, гротескна система [smile]

Показах снимка от телефон, строго по темата. Ако искате да спорим по темата - моля с аргументи и факти. Ако нямате необходимия опит и познания, то може да пропуснете, да се обръща всяка тема на махленски пенсионерски клуб, с блянове по отминалата младост [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: CDman   
Дата:   12-03-18 10:22

Автор: stukloplast
Дата: 12-03-18 09:27

Трябваше да я направиш в 20:10ч. Тогава щях да я призная [smilie21]


Ами случи се в 15:51 [smilie5]

А за тази си признавам, че спрях нарочно. [smilie8]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-03/1520842826_DSC_9477.jpg



Ама пак си е уловен момент. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-03-18 11:59

Oooo и аз улавям с телефона подобни моменти докато карам, само дето такива снимки освен за фейса не знам за какво мога да ги използвам [smilie18]






Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: stukloplast   
Дата:   12-03-18 12:19

Nikon 5500

https://photo-forum.net/i/2133188

Китайски телефон

https://photo-forum.net/i/2132714

Е това имах предвид за големината на пикселите, броя и подредбата на фотоните.
Извинявам се на колегата, че ме използвам снимката за нагледен пример в употребата на инструменти за снимане....

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: IDA   
Дата:   12-03-18 12:41

" И да проектирате своите посредствени образи, върху хора, които не познавате и си нямате представа колко смешно и жалко изглежда това.

Ако нямате необходимия опит и познания, то може да пропуснете, да се обръща всяка тема на махленски пенсионерски клуб, с блянове по отминалата младост [smile]"


Няма смисъл да се хабиш, приятел. Не си в състояние да напишеш две смислени думи на кръст, а се опитваш да се правиш на интересен пред хора, които са поне 10 нива над твоето. Неграмотността буквално извира и от двете ти уши. Ако не вярваш, прочети си собствените писания. Тогава може би сам ще видиш любимата ти дума "гротеска" в действие и най-сетне ще разбереш, какво означава. Казах ти, налей си една ракия, успокой се, разцъкай смартфона и си гледай кефа. Този форум не е за теб! И други ти го казаха.


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-03-18 13:13

Toзи форум е в пълния си апогей [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: nyamago   
Дата:   12-03-18 13:16

По темата - на тая какичка (професионална сватбарка, снимала тук с айФон модел отпреди 2 поколения) никакви навлеци с ДСЛРи не личи да са ѝ се пречкали пред обектива:

https://weddingbells.ca/real-weddings/wedding-shot-on-iphone/

И съвсем не е единичен пример, във фотографските (и не само) медии през ден се появятат такива материали, уж 'сензационни' - а всъщност вече не са нищо ново и изненадващо, просто част от обичайната практика. Същите примери има и с (доста добро) видео от сватби.

Изобщо НЕ СА изместили едрогабаритната и сложна професионална техника, тя си се ползва в 99-и-кусур порцента от сватбите, но телефоните убедително са доказали, че стават И за такива цели.

Всъщност не са го доказали телефоните, а снимащите с тях фотографи. Защото не е важно с какво снимаш, а как снимаш - по това поне не сме ли съгласни без спорове? [smilie11]

[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-03-18 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: CDman   
Дата:   12-03-18 13:19

Автор: PhotoBo
Дата: 12-03-18 11:59

Oooo и аз улавям с телефона подобни моменти докато карам, само дето такива снимки освен за фейса не знам за какво мога да ги използвам


Ами за такива теми [smile]

Сериозно: Преди време бях клиент на един автосервиз. Направи ми впечатление, че всеки път когато оставях колата за нещо бензина ми чувствително намаляше. Последния път я оставих за смяна на масло и снимах километража. Като си я взех беше с 50 километра отгоре. Нищо не им казах, но вече не съм им клиент. [smilie8]

Съжалявам за ОФТОПИК-а.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-03-18 13:22

[beer] 'Всъщност не са го доказали телефоните, а снимащите с тях фотографи. Защото не е важно с какво снимаш, а как снимаш - по това поне не сме ли съгласни без спорове?' [smilie11] [shtrak]

С това темата се изчерпа, иначе спор няма, много мъдро и точно!!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   12-03-18 14:13

Няма смисъл да се хабиш, приятел. Не си в състояние да напишеш две смислени думи на кръст, а се опитваш да се правиш на интересен пред хора, които са поне 10 нива над твоето. Неграмотността буквално извира и от двете ти уши. Ако не вярваш, прочети си собствените писания. Тогава може би сам ще видиш любимата ти дума "гротеска" в действие и най-сетне ще разбереш, какво означава. Казах ти, налей си една ракия, успокой се, разцъкай смартфона и си гледай кефа. Този форум не е за теб! И други ти го казаха.

Да, още един носталгиращ пенсионер ми каза, ставате двама, вече се замислям, благодаря, ще го имам предвид.

В този форум съм преди теб, и за сега ще остана. [smilie5]

Продължаваш с лични нападки, извън темата, другарю..[smile]

Относно моята писмена грамотност - радвам се, че все още има сериозно с какво да се занимават учените в БАН - да изучават моята писмена грамотност и да се радват като малки деца, като открият една дума със спорна форма на множествено число. Със сигурност ще ви подкрепим следващия път, като хленчите за средства [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: Батко   
Дата:   12-03-18 14:53

Аз без да чета много, да напиша:

Съгласен съм с автора, че гостите наистина са много досадни с техните телефони и не трябва да пречат на професионалния фотограф. От тук се разбира и какво е професионален - този на който му е професия и са го извикали да направи едни снимки и разчитат на него и му плащат за това.

За другото, че телефоните били софтуер и не стрували като камери - не съм съгласен! Конкретно сравнявам a7ii и S7 Edge+:

1. По никакъв начин a7ii не може да се опре на S7 във видеоклиповете. Ни-ка-къв! Това твърдение е железо-бетон. Нито резолюция, нито стабилизация, нито фокус...

2. Снимане на тъмно. Е не знам какво става тук, но в много случаи снимките от телефона, просто са по-добри! Независимо от големия сензор и скъпия обектив, на телефона снимката е задоволителна, а апаратът я ще вдигне исото, я в тъмното няма да намери фокуса, и да се смали снимката пак остава на парцали. На телефона снимката изглежда по - "измита", но на мен повече ми харесва. Тук говоря не за предварителна подготовка, а вадиш и снимаш. Щото ако се включи и телефона в ръчен речим ( "М" ) и се сложи на статив и снимаш в RAW, снимката си става перфектна! Говоря само за вадиш и в JPG.

п.с.: В пъти по-рядко вземам апарата на разходка, защото съм доволен от телефона и снимката няма нужда от обработка. Направо във фейса я пращам ;) Не отричам качествата на апарата, но за евридей шутове, за мен телефонът е N1.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: Rand   
Дата:   12-03-18 15:06

Егати здравия телефон, щом всеки ден му биеш шутове и още прави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: kasad   
Дата:   12-03-18 15:38

Ахахахахаха georgioiv пак се........на метенето. То такъв манталитет си е ...горкичкия! Че ме и пенсионира десетилетия по-рано. За такива като него е казано–Когато глупостта е образец,разумът е безумие! На всекиго според глупостта, на всекиго според нахалството. Е georgioiv си потвърждава тезите...

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: vladis   
Дата:   12-03-18 16:01

"Съгласен съм с автора, че гостите наистина са много досадни с техните телефони и не трябва да пречат на професионалния фотограф. "
Абсолютни досадсници са гостите. Направо е чудно, че младоженците продължават да ги канят. Не стига, че не са "профи", но им осигуряват и храна, музика, че и пиене [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-18 18:02

[smilie18] Идеалната сватба -само булка и фотограф !!

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: MrPhoto   
Дата:   12-03-18 18:30

Надявам се е ясно за всички, че на подобно мероприятие фотографът е обслужващ персонал на поръчителите и гостите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: mmjm   
Дата:   12-03-18 18:38





Публикацията е редактирана (15-03-18 19:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: