Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-18 09:50

Автор: swqaz
Дата: 18-02-18 08:39


Е ти изреди и моите причини да ползвам тази камера, а не друга.[smilie5]

Но все пак мисля, че камерите наистина спряха да ограничават още преди 10на години. Това, което говорим тук са частни случаи, за 80% от другите ситуации обаче човек с по-малко бюджет и по-евтина техника няма да е в ситуация на невъзможност да направи кадъра, който иска. Може да му е малко по-трудно или неудобно, но ще може... Аз примерно, ако нямам пари бих се справял не по-зле от сега с любимото ми - портрети и пейзажи дори с един NEX6. Дори бокетата не са такъв проблем, защото с един ленс турбо адаптер за 250лв, некса (300-400лв) става почти фул фрейм.


Това, което дават като възможност кроп безогледалките е наистина да свалиш теглото и размерите. Може да се наложи някой друг компромис, но определено ще има и големи плюсове. Преди време снимах един от поредните ми ангажименти с едни познати, които правят аксесоари за деца. Това е почти цял ден навън лятото, припек, жега, снимки. Имах избор - голям ДСЛР или две кропки А6000 и А6300. Изобщо не съжалих, че взех кропките. Надянах им на едната 35 1.8, на другата 60 2.8 и общото им тегло беше като на Д750 с обектив. Цял ден ми беше лекичко, не сменях обективи и не се кьорих на оптичен визьор, снимах без да клякам, навеждам, правя гимнастика... камерите сами си намираха лицата, фокусираха... аз само си кадрирах и щраках. Почти като с телефон, но с качеството на камера :).

Да споделя още една причина да съм доволен от безогледалките ми :). Винаги съм обичал да снимам с ръчнофокусни обективи. Знаете обаче, че това е свързано с ръчно фокусиране :) макар да ми прави кеф да го правя понякога не ми е удобно да са ми заети и двете ръце. И ей го на... AF с ръчен обектив. Това нещо с А9 и А7р3 дори има фокус по очи.

Тези примери ги давам с цел да покажа какво имам предвид като казвам, че камерата е инструмент. Марката, размера, ... нищо няма значение само по себе си. Никоя камера не снима сама. Всеки сам трябва да се информира и на база това да си избере най-подходящия инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: bg2014   
Дата:   18-02-18 09:51

ombre написа:...тези теми аджеба ,наистина ли помагат при избора на камера,или по скоро пречат и затрудняват питащите?

Не помага на търсещите избор, но пък ви помага на вас да се упражнявате в празносовие. Нещо такива празнословия в алфата не вървят ли?
Останали сте малцина.
Подкрепяйте се и успех!



Публикацията е редактирана (18-02-18 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 09:55

Keri,преди когато мислех да купувам оли,много търсих кадри за динамиката точно на 4/3 сензорите,без значение дали е оли или пана,но не открих.Само графики,но кадри не.Искаше ми се да намеря подобен пример,но не успях сега пак гледах и пак греда:

https://www.dpreview.com/forums/post/53326387


Можеш ли да ми изпратиш снимки,или мнения на тези фотографи?Аз по назад постанах линк как с тази 4/3 с-ма хората си щракат и сватби и диви животни и т.н.,ама за динамика не мога да намеря материал.Казвам го с най-добри чувства,може да ги постнеш тук или на лично да ми ги пратиш,ще ми бъде интересно да ги прочета.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   18-02-18 10:33

То поколението винаги е само едно, защото Sony дава на всички останали марки. Естествено Canon са все последни на хорото...

Новите сензори на Сони са достатъчно добри, че да конкурират, с малко зор, картината на Foveon, SuperCCD и XTrans. Но към обработка, всички конвертори поддържат стандартните сензори, а не екзотиките.

И един фотоапарат не е само сензор. Голяма част от апарата е ергономията му. Със стар механичен апарат малко неща пречат - той просто си работи и си работи както трябва, особено ако имаш хубав обектив, точно мерене и светъл визьор.

Всяка нова придобивка, която слагат на съвременните апарати, обаче идва и с проблемите си. Имаш автофокус, ама той не е много точен. Имаш двадесет режима на мерене, но всеки си прави каквото иска и то доста непоследователно.

Повечето хора искат да сменят апарата заради 1-2 неща, които не са направени както трябва в стария, а не само заради по-добрия сензор. А и да имаш по-добър сензор, това също е ергономия - може да си спести мъкнене на статив, дори осветление, или няколко часа обработка...

Защо си мислите, че хората масово снимат с телефони, а Olympus продължава да продава доста фотоапарати, въпреки по-малкия размер?

Фотоапаратът е инструмент, задачата на фотографа, като всеки "артист", е да познава изразните средства и да подбере най-подходящия инструмент за целта, която е поставил пред себе си. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: swqaz   
Дата:   18-02-18 10:41

"Това, което говорим тук са частни случаи, за 80%"

Затова разсъждаваш така, но при мен е точно обратното. И не само при мен, а при всички пейзажисти. 90% от снимките се правят на слаба светлина и постоянно се разпъват стативи и се закачат филтри. Новите технологии премахващи тези ограничения са нещо повече от глезотия. Буквално променят играта. Нали виждам по изгрев и залез какви сергии опъват покрай себе си пейзажистите, за да направят един кадър. Сега между тях се промъкват едни заблудени новобранци само с малки апаратчета в ръце и набърсе се изнизват с безброй кадри от различни ракурси докато те още си играят с настройките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-18 10:47

swqaz [smilie24]
Това нещо Симо се прави, че не го разбира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: vth41   
Дата:   18-02-18 10:53

ombre:

"Keri,преди когато мислех да купувам оли,много търсих кадри за динамиката точно на 4/3 сензорите,без значение дали е оли или пана,но не открих."

Мисля, че това е теста, който търсиш:

Цък


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: rimohit   
Дата:   18-02-18 11:24

Само имайте едно наум , като сравнявате панасоник и оли сензори. Въпреки , че са уж все м4/3 имат разлики в интерпретацията ( както е видно от сравнението горе) .Панасониците вадят добре от сенки , но прегорят по-лесно!



Публикацията е редактирана (18-02-18 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 11:25

Не,не е това теста,ами снимки правени от някой в реални условия.Иначе мерси за линка,но този го знам,затова дадох пример с линка с фуджито.
Ширкане..[smilie24]

Бг2014-чудех се дали да ти отговоря,че ще стане спор,ама понеже нещо си решил да се заяждаш,ще ти кажа:
В алфата, се спори също и се изказват мнения.Една тема може да прерасне в спор,но цивилизован,а друга да е просто изказване на мнение,но има ДИСКУСИЯ и в двата случая.Поста ти,освен заяждане с мен,нещо което не съм предизвикал по никакъв начин,и не помага с нищо на питащия,нито е по темата е абсолютно излишен ,направо безсмислен.Понеже казваш за празни приказки,замисли се твоето изказване ,дали не е по вече такова от останалите,понеже малко или много, се опитваме да кажем нещо на питащия.
Може би те дразни факта,че преди време не взех твоя страна,а изразих мнение различно от твоето,което чисто логически,твоето изказване отново (в една друга тема),не помогна с нищо на питащия.

Единственото което можеш да кажеш, е нещо за участниците тук,бг манталитета (нищо,че и ти си българин...:)),и нищо повече.
Пиша то цивилизовано,но ако търсиш излишен спор,няма проблем да го получиш.Ако не ти харесва,човек да има различно мнение от твоето,то с нарцисизма е трудно да се бори човек,а още по трудно е,АКО се окаже,че и е рожба на любовта м/у близки роднини.
Сам прецени,как ще процедираш от тук нататък,аз лично бих се извинил,ако направя глупостта да се заяждам с човек,който не ме предизикал по АБСОЛЮТНО никакъв начин.
мога само да ти стискам палци....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-18 11:44

Oooo... bg2014 пак се изходи.
Имаш некакъв проблем, пич!
За сведение, въпреки че никак не е задължително да го правя, но ми се иска някак да млъкнеш...
Тия спорове, дискусии или каквото е там, сме ги водили преди години в Алфа.
Проблема е, както винаги, че не четеш, но пък за сметка на това говориш/пишеш.
Ама то и 80% от българите са така. Спи спокойно, никой не можеш да изненадаш вече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   18-02-18 18:31

ombre,Принуден съм да се повтаря,но на 22,38 минута от клипа,Михаил много точно обяснява разликата между Среден формат М 4/3.Разгледай кадрите след 27,57 минута.

https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Y


Род пък показва как се постигат някои неща със Олимпус.
Страхотна Олимпус школа в повече от 50 клипа!

https://www.youtube.com/watch?v=wnC6k7x94mU&t=36s


За който руският е непонятен,поне да разгледа кадрите в долния клип.
Кропски показва възможностите на OM-D E-M1 MK II+M.Zuiko Digital ED 45mm 1:1.2 PRO
Всичките кадри са необработени,и мисля,че говорят повече от достатъчно, за възможностите на системата със новият сензор+мощният процесор!

https://www.youtube.com/watch?v=0ARws6CGbVA&t=11s


На тези,които не зная руски,не мога да им помогна-Пропускат много интересни неща!
И както казва Михаил-не цитирам,а обобщавам:
Който не разбира какво се случва във фотографията,не му остава друго освен магията,и сляпата вяра?

Кто понял-понял!Кто нет-тому и не надо! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: georgioiv   
Дата:   18-02-18 19:28

Нищо няма в тия клипове на руски, де не го знаем. М4/3 си има своите предимства и недостатъци, с хубав светъл обектив прави хубави м4/3 снимки, каква изненада [smilie5]

Имам и фулфрейм, и aps-c и м4/3 и 1/2,3 и дори 1/2,4 [smile]
И всички си имат своите +/-. Ако можеш, можеш и с телефон. Ако не можеш и среден формат няма да помогне. Иначе колкото повече играчки - толкова повече :) Ама са скъпи дейва.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   18-02-18 21:21

Кери мерсаж много, ще ги видя утре на компа,че сега не мога [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 11:37

Така, в крайна сметка се спрях на Canon 5D Mark II с Canon 24-105 обектив (оферта от форума). Много благоадря на 3-4 души, чийто мнения наистина спомогнаха за взимане на решението ми. На хората, които излизат с 1 кутия батерии, бих препоръчал закупуването на качествен power bank. В допълнение - никой не си е сецнал кръста от носене на тежък апарат :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   19-02-18 12:21

Това 5D Mark II мисля че е по-добре да го смениш с 6d.Разликата в цената ще е минимална.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 13:02

5D-то е доказала се машина в годините. 6D върви между 1300-1900лв втора ръка. Не мисля, че е по-качествен или ще усетя кой-знае каква разлика в качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   19-02-18 13:44

Динев,честито за камерата,да те слуша и с кеф да я ползваш.Да прав си,че никой не си е сецнал кръста,ама си тежи ,особено ако се катериш често или снимаш ежедневно репортаж,сватба и т.н.Кутията с батерии и банката-не мисля.Аз съм с 2 и ми стигат за около 900 кадъра,с още една,демек една в левия и една в десния джоб и вдигам с още 400-450,което е предостатъчно.Желая ти прекрасни кадри с машината...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 14:30

Фактически апаратът не е все още при мен, но благодаря :) До сега винаги съм се разхождал с раница, в която съм си носил техниката (понякога и двата апрата), така че в момента само с 1 даже и ще ми е по-леко

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: BEYA   
Дата:   19-02-18 14:52

От Dslr към безогледалка е темата а изведнъж 5Д mark II.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   19-02-18 14:58

Целта на темата беше хората да кажат дали има смисъл, и реално какви са плюсовете и минусите на всяка една конфигурация. Което и стана :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mugen   
Дата:   19-02-18 15:00

С тия допълнителни батерии за безогледалките направо се оляхте.
Аз все още ползвам DSLR (за съжаление) и пак почти винаги съм носил и нося още една батерия.

Да не говорим, че батерията на а7 е едно нищо като размер и тегло, че да е някакъв проблем носенето на 1-2.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-02-18 15:07

a7 гръб за ръчки :) За нищо друго не става.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: