Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   29-09-17 14:58

Автор: fotograf123
Дата: 29-09-17 00:21

Автор: мара
Дата: 28-09-17 14:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
чудим се ся сред префтасалите кви са процентите [smilie18]
----

Кои са превтасалите ...


сички, дето сме минали 25 и ни се подава некрологът от джоба [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   29-09-17 16:33

@ Philip
Постът ми, съзнателно е антитеза на всичко, заради което съм пуснал темата.
По първия цитат - заложено е в природата, а не в Демокрацията. Тя "разрешава", но строго поддържа статуквото. Иначе ще стане анархия.
За втория, си изпуснал основна дума - "'За спомен и доказателство..." Съвсем различен е смисълът.
За третия - Всякакво, различно, покриващо критериите на всички, замислили се по този въпрос. Кой както си го разбира, без ограничения.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: philip   
Дата:   29-09-17 19:07

Марине, нарочно е изпусната заради финалната и съществена част от изречението. Но, по темата, представи си че се качваха само фотографии от класа, как щяха да изпъкват шедьоврите?!


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: dtangelov   
Дата:   29-09-17 21:43

Без да спамя, ама някой ще даде ли дифиниция за шедьовър[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   30-09-17 12:51

е, па сигур има в тълковния речник [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   30-09-17 18:05

Ето какво мислят отделните нации по този въпрос.
Maser piece
obra maestra
chef-d'œuvre
meisterwerk
ремек-дело
Доста по-ясно и не се нуждае от тълкуване. Само ние се опитваме да вкараме някакъв тайнствен, пети смисъл на една проста дума.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: next_time   
Дата:   30-09-17 22:17

Шедьовър - Шедьовър (на френски: chef-d'œuvre, буквално – произведение от висока класа, висша работа, работа на майстор) е уникално, непреходно и изключително произведение на изкуството, в което са вложени оригинална мисъл, талант и творчество. То е висше достижение на изкуството и майсторството. Това е творение, което е получило изключително добър прием от критиката и публиката и обикновено е най-добрата работа на един творец, която увенчава неговата кариера.

Скоро едно момче което дори родителите му са приели за ненормално в буквалния смисъл, ме попита - Алекс ти вярваш ли в бог. Понеже повярвах на родителите и аз го приех за ненормално, не си направих труда да дам сериозен отговор. Казах нещо плоско и общоприето. Тогава то ми обясни за бог. Почувствах се малък и засрамен. Не съм средностатистически тъпак (поне се надявам). Уважавам Кант, възхищавам се на изказа му и способността да изрази в думи абстракциите. Силно съм впечатлен от Мирча Елиада и строгия му научен подход по теми които не съм мислел че биха могли да бъдат вкарани в научна интерпретация. Хофстатър ми се вижда обикновен палячо с опитите му да обясни обяснимите неща. Хесе извисява идеята на изтока над самия изток. Лао Дзъ е казал всичко за всичко.
Възхищавам се на големите от историята и съвремието и приемам това за нормално, не на всеки е дадено да е голям - по скоро ГОЛЯМ.
Това което не очаквах е момче отхвърлено от всички, включително и близките му да ме изпрати в пясъчника при децата от забавачката. Обикновено нормалния човек не използва повече от една абстракция в едно изречение. Аз попаднах на момче което използва изречения изцяло съставени от абстракции. И ... съжалявам че дори не мога да го цитирам, прекалено е над нивото ми и това на книгите които чета.

Оставете младите да дадат своето, дори и да ни е трудно да го разберем. Времето ще покаже какво е то шедьовър. В момента има страшно много хора с особена чувствителност, които не виждат света като нас, нека се научат ако искат или ако могат и ние ако можем или ако искаме да ги разберем.

Амин [cool]

ПП
Нютон, Паскал, Аинщаин, Наш, Хокинг и ... не ми се изброява колко много велики са станали велики напук на феодалните старчета от бан на възраст под 30.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: fotograf123   
Дата:   30-09-17 23:03

Шедьовър може да бъде и брилянтно излекуван зъб намерен днес след три хиляди години :)


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   30-09-17 23:23

Понеже темата, от време на време, става много сериозна, а мен са ме учили, че всичко може и трябва да се изказва с обикновени думи, ясно и с прости изречения (е, ако е възможно), аз само питам. [smilie3]
Не мислите ли, че всеки, независимо от нивото си, може и прави шедьоври? Негови си, неразбрани, осмяни или пренебрегнати, но лични. Достижения, за които все някой, му казва Браво.
Шедьоври на съответното, персонално, достижимо ниво.



Публикацията е редактирана (30-09-17 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: uri64   
Дата:   30-09-17 23:39

Да.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: the-rookie   
Дата:   01-10-17 00:03

не,чисто математически е няма как да се получи

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: stef7   
Дата:   01-10-17 00:56

Очевидно не. Ако казваме че дадено произведение е от висша класа ние вече му даваме някаква характеристика, в отличие от другите. Ако всички са шедьоври значи такава разлика няма. Няма да има нужда да отделяме едните от другите. Всички ще са просто произведения.

the-rookie е прав, това е логика, може да се каже математическа.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: nyamago   
Дата:   01-10-17 01:02

Тая логика е само в нашето обозримо пространство и ограничено разбиране. В други измерения и успоредни светове може всяка снимка някъде да е най-най... [smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   01-10-17 01:17

За физиците, математиците и други представители на "точните" знания.
Защо приемате, че съществуват безброй координатни системи, в пространството и времето, а отричате съществуването им в човешкото общество/вселена?! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: dtangelov   
Дата:   01-10-17 10:27

Не отричаме, поне лично аз не отричам даже напротив убеден съм, че е така.
Поради и тази причина попитах и за определение, но за да се получи произведение от висша класа е необходимо и създателя да е достигнал това ниво, а това не става от самосебе си.

Между другото определението дали важи за квадрата на Малевич и е ли той шедьовър? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: the-rookie   
Дата:   01-10-17 11:47

Марине,част от отговора на въпроса поставен в последният ти пост мисля че може да бъде открит тук


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: philip   
Дата:   01-10-17 11:57

Събота, събота вечер... , а колко философска е станала темата...

next_time [smilie24] [smilie24] [smilie24] Колко малко знаем всъщност.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: nyamago   
Дата:   01-10-17 14:30

За това как една (ужасна за мнозина) снимка може да е върховен шедьовър някъде другаде, добра илюстрация са рекламите на банката HSBC, които подчертават различията в гледни точки и ценностни системи. Може да сте ги виждали, ето два бързи линка, а с Гугъл ще откриете и много повече:

http://www.unboundedition.com/different-point-view-hsbc/


https://www.google.co.uk/search?q=hsbc+ad+campaign+different+values&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0a...


Нечий шедьовър е боклук за някой друг - и обратното.

Сещам се и за един текст от стара песен:

"Говори се за нещо и че нищо не е то.
Друго, ужким нищо, всъщност Нещото било..."

Та - ето ги, Марине, човешките координати и паралелни вселени [smile]



Публикацията е редактирана (01-10-17 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   01-10-17 17:55

И какво стана сега?!
Всеки от нас е свят. А от моментното си състояние, притежава и по няколко координатни системи. Как да определиш кое е истината? Тя е лична и често несподеляема.
Но светът се нуждае от някакви основни категории, на които да се подпира. И май, това са цената на продукта, оживял ли във времето, масовият вкус, където милионите координати са относително групирани и не на последно място, способноста на обособена група хора, в нашия случай да ги наречем "критици" успяват да са убедителни в техните "координатни системи".
Не очаквайте определения.

Темата я започнах с мисълта, не как да правим шедьоври, а как да правим нещата по-добри. Или поне да желаем това развитие.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: nyamago   
Дата:   01-10-17 18:36

Май именно за желанието беше темата? Днес акъл как да станем по-добри има колкото искаш, но се иска желание да го намериш, научиш, да послушаш и изпълниш съветите, уроците... Иначе не става [smilie2]

Май думата "желание" иска по-подробно определение, отколкото "шедьовър". Желанието е истинско и силно, според мен, само когато мотивира действие. Поне някаква активна стъпка, а не пасивно 'желание', колкото и да е дълбоко и страстно...

Това пък ме подсети за култовия виц, дето един имал огромно желание да спечели от лотарията. Не просто да спечели нещо, а Голямата Награда на Голямата Лотария.

По цял ден и нощ се молел: "Господи, страхотно ми се иска да спечеля тая Лотария, дай ми, моля те, Голямата награда!" И си разкъсвал дрехите и косата, биел глава в земята в страстни молитви. Наистина имал искрено Желание човекът...

И един ден се чули страхотни гръмотевици,озарено от мълнии небето се разцепило и отгоре се чул страховит глас:

"Дай ми шанс, бе, идиот - купи си билет!"

- - - - -

Май темата беше за онези, дето и билет не искат да си купят, а се жалват защо никой не им дава Голямата Лотария?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   01-10-17 21:18

Това беше в десетката!

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: fotograf123   
Дата:   02-10-17 00:14

Работата е там че изобщо не е толкова просто имената с признат принос към фотофрафското изкуство съвсем не случайно са такива те буквално са подчинили живота си на фотографията те се будят фотографи и си лягат такива живеят за да създават фотографски изображения аз мисля че в темата има точно 001 % такива :)


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   02-10-17 00:22

Фотографа, това променя ли нещата, за които говорим? Или просто, искаш да ни натириш в дупка, защото в никовете ни не е включена думата Фото?

П.П. Отново персонална категоризация, разбира се отрицателна, защото няма какво да се каже по темата на разговор, независимо каква е тя. [smilie7]
П.П.П. Слагай, поне, точки, за да не четем писаното по няколко пъти, с цел добиране до смисъла му.[beer]



Публикацията е редактирана (02-10-17 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: fotograf123   
Дата:   02-10-17 00:44

Не мисля че конкретизирам до персонално ниво , просто нещата са такива че има фотографи и фотографи , разликата им е само една главна буква :)


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: batsali   
Дата:   02-10-17 00:58

Има ли смисъл, има ли нужда,
когато музата дърпа,
когато нищо не става,
когато - тогава,
да драпаме, да доказваме,
че има смисъл от нас?

Тук ли събужда,
сега ли, тепърва,
една мисъл корава,
едва ли не права,
от запада чак до Бургас?

Шедюовър се гони,
а в сухите клони
вятър си вее и ебе ли го - не,
за наще неволи в статуквото сиво на пошлостта.

Кога ли, едва ли,
ще дръпнем ръкави,
ще цъкнем със мисъл една?,
Нищо не става,
артЪ голяма,
по-добре мишка в калта.



Публикацията е редактирана (02-10-17 02:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: