Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: chukov   
Дата:   04-09-17 14:17

Принципно спорът е много глобален с така зададените параметри и няма как да има верен и едностранчив отговор

Аз имам опит с канонски фулфреймове и сега с нелоша безогледалка FUJI XT2

Ами искам да ви кажа, че за и против са много и за двете системи

Много плюсове и много минуси

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-17 14:33

Б@ ли го! Още преди мнооого години, доц. Пешо Абаджиев доказваше, че Пентакс 6х7 не може да стъпи на малкия пръст на Сони А 850[smilie18][smilie18][smilie18][beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: aceontheriver   
Дата:   04-09-17 14:59

доц. Абаджиев сега снима с а6000 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: chukov   
Дата:   04-09-17 15:03

От всичко най-обичам да съм обективен

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: марвес   
Дата:   04-09-17 15:05

Автор: chukov
Дата: 04-09-17 14:17

Ами искам да ви кажа, че за и против са много и за двете системи

Много плюсове и много минуси


+1

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: stef7   
Дата:   04-09-17 16:02

Той автора на тази тема не я зададе като спор, кое е по-добро, а всеки да сподели с какво от двете снима, защо, какво му допада и защо го предпочита. Кои са според него силните страни. Подчерта че иска да се акцентира на положителните страни по-скоро отколкото на отрицателните. То по принцип няма и не може да има правилен отговор, защото всеки си има собствени предпочитанията а те са субективни, зависи какво снима, за какво и т.н. За мен примерно телеметричния визьор е дърво от всякъде, други не искат да гледат през нищо друго.

Просто споделяме опита си, току виж на някой е полезен.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: sauron69   
Дата:   04-09-17 16:10

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Konstantinov   
Дата:   04-09-17 17:07

Самсунг галакси ес7 с двата конвертора 2х и0.6х според мен е достатъчен за екскурзии.В чантата нося и един нексф3 с18-55 за вечер,за непрофесионалист и неспециализирана фотография това е достатъчно сроред мен.За снимане по разни семейни празници ,портрети ползвам д750 с 50мм и 24-120.Пробвах А6500 с 16-70 изключителна комбинация и си струва парите,най -доброто на пазара изобщо,както навремето некс ф3 с18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ourglory   
Дата:   04-09-17 21:16

Всичко е software. Harfware е създаден много отдавна.
По отношение на DR,то той не е по-нисък при безогледалките.
По отношение на АF, новите безогл. с-ми демонстрират завидни възможности.
По отношение на оптиката- тя е в изобилие- всякаква японска, канонска,никонска, DDR, СССР и т.н.
(Китайците са извратени.)
По отношение температурата, това често е въпрос свързан с работата на процесора и software, по-лек SW, по-малко работа за процесора, по-малко топлина и енергия- проблем за техн. развитие на цялото човечество.
(Камери за 4оо00$ са ограничени в потенциалните си възможности, именно заради висока температута.)
По- отношение на видеото?
По- отношение на кефа?
- Кеф цена нема и си е все кеф.
Снимайте с каквото ви кефи, както ви кефи- безценно!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: stzz   
Дата:   04-09-17 23:05

bit генератор от ново поколение, за запълване на хард дискове!

..........зааа, безогледалките туй.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: lamerko   
Дата:   04-09-17 23:29

Е па всичко да е софтуер - малко пресилено. Проблема с температурата е твърде комплексен и индивидуален за всеки модел. Относно този проблем има две обощаващи разлики между DSLR и безогледалките - първия е свързан с продължителната работа на матрицата при безогледалките, а втория е свързан с по-малкото затворено пространство и съответно по-лошите възможности за охлаждане. Последното до голяма степен се нормализира с използването на батериен грип (поне при Fuji X-T2 имам такива набюдения).
Използването на съвременни технологии в процесорите също има ключово значение - включването на повече инструкции и използването на по-нисък литографски процес рязко увеличават ефективността и по-ниска консумация на ток (съответно отделят по-малко топлина). За съжаление при голямата площ на матрицата нещата стават малко сложни, но вероятно след години ще ги подкарат на фотосинтеза :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: stef7   
Дата:   04-09-17 23:46

Това със загряването сме го коментирали много пъти. Загряването идва не от матрицата а от процесора. И разбира се от това че си набил много електроника на доста по-малко място. Някои като Панасоник успешно са го решили, други като Сони не си дават много зор.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-12-17 19:07

Дали безогледалките ще изместят DSLR в бъдеще? Може би не съвсем скоро, но в по- далечно бъдеще - вероятно да. За себе си основно се колебаех между Никон Д7200 и Фуджи XT20. Цените на Никона с 18-140 и на Фуджито с 18-55 f2.8-4 са горе-долу еднакви. На мен обаче ми се искаше да имам по-дълго варио за ежедневни нужди. Хубаво, ама 18-135 на Фуджи гони 2000 лв.[smilie8] Разбира се Фуджи са пословични с добрите си стъкла, но това варио е 4 пъти[smilie2] на цената на никонския 18-140 (когато се вземе в комплект като кит). По-нататък смятам да си взема един твърд 85мм f1.8 за Никоня. Фуджи имат 90мм f2, ама и той 2 хилки.[smilie2].
По едно време бях загледал и Панасоник G80, видя ми се доста добър. После обаче реших да заложа на по-големия APS-C сензор. Освен това видеото не ми е приоритет.

Засега цените на хубавите съвременни безогледалки с бърз автофокус си остават високи. Това е, което ме възпря да се ориентирам към безогледална система. Иначе, защо не?



Публикацията е редактирана (18-12-17 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ombre   
Дата:   18-12-17 19:16

Това са цени от магазина,да на фуджито и като втора ръка са по високи,но и са по добри,нормално е да има разлика в кинтите.Паната е страхотна,като изкл.ДО,всичко останало си е чук,аз също го обмислях,и честно казано бях на косъм да го взема,но ми изпадна фуджи на добра цена и го взех него.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: iasen2   
Дата:   18-12-17 21:41

днес калибрирах никор 85/1.4 на никон д610. имаше бекфокус 5мм на бленда 1.4 при рзстояние 2 метра, което практически е нищожно. та всички слухове за смъртта на дслр са силно преувеличени.



Публикацията е редактирана (18-12-17 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-12-17 21:54

Всеки сам си решава с какво да снима :). За мен ДСЛРите са мъртви. Не ги харесвах още като започнах да снимам с тях, винаги съм искал да снимам по екран и ел. визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: serjy   
Дата:   18-12-17 22:10

DSLR никога няма да пипна повече щото от жуменето ми прави бръчки около лявото око [smilie18]

...сега сериозно [smile]
с безогледалката печеля:
перфектен фокус,
перфектна експозиция,
размер и тегло,
практичеки липса на брак в снимките.

губя скорост при следящ фокус, за друго не се сещам.
мен много ме дразнеха огледалните апарати, при положение, че съм снимал години наред и на лента, та едвам изчаках да се появят безогледалките и от тогава се родих [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: colorphoto   
Дата:   18-12-17 22:11

Когато снимам чрез лайв-вю много ми липсва опората,която веждата и челото ми дават опирайки се във визьора и корпуса на апарата.

При безогледалките как е по този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   18-12-17 23:09

Няма такава война за жалост на мнозина. Всяка система си има приложението.
Осрали сте другата тема за безогледалки, затрита е и човек не може нищо полезно да съгради в тема.
Само глупости и мерене на "обективи".
Чудя се как все "колеги" дето не са пипвали едната или другата система си задават подобни въпроси - дали ще умре някоя система скоро?
Ами пипнете, опитайте, създайте си впечатления от личен допир и тогава се изказвайте в подобни теми.
И ще разберете, че няма да умре никоя система скоро.
П.С. Това писане не е насочено към автора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: quazimodo   
Дата:   18-12-17 23:17

colorphoto написа:

> Когато снимам чрез лайв-вю много
> ми липсва опората,която веждата и
> челото ми дават опирайки се във
> визьора и корпуса на апарата.
>
> При безогледалките как е по този
> въпрос?

С подходящия модел безогледалка нЕмаш грижи и по този въпрос. Пробвано с Е-М10 и GX7(за отлявогледащи[smilie5])



Публикацията е редактирана (18-12-17 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   18-12-17 23:46

Всяко нещо си има жизнен цикъл.
Лентовите си заминаха (с мн. редки изключения).
ДСЛР са пътник и сега точно е интересното. Да си свидетел на едно нещо как си отива и как се ражда друго.
След време и безогледалните ще си заминат, но ще е интересно какво ще дойде след тях.

Всъщност не е толкова важно кое си отива и кое идва - това са инструменти.
По-важно за мен (а вероятно и за много от снимащите), но за съжаление почти непостижимо - как да накараме компаниите да си слушат клиентите.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: colorphoto   
Дата:   18-12-17 23:49

qazimodo;[smile]



Публикацията е редактирана (18-12-17 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-12-17 23:55

Има безогледални и безогледални...
Примерно най-новата ми мания:


https://farm5.staticflickr.com/4558/38787040971_2d7f4ed307_b.jpg



Плюс още няколко светли твърди стъкла.

Плюс това:


https://farm5.staticflickr.com/4534/27059079879_df674b3999_b.jpg



И плюс това:


https://farm5.staticflickr.com/4533/27238116769_f7cc73ac50_b.jpg



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   19-12-17 11:03

Някой има ли ръководство за Сони А7 на български?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ombre   
Дата:   19-12-17 12:00

Пенчето,е супер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: