Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bg2014   
Дата:   24-05-17 00:04

Да ме е смутила темата ... кефи ме. Казал съм го веднага след автора на темата.
А този кадър - просто и пред очите ни има изкуство, нали?
Поне за мен е така.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 00:14

В съвременото изкуство според мен има две реки. Едната е самоцелна, маниерна и преднамероно показна. Другата извира от "душата", експресивна, често болезнено ранима, много лична и пряко свързана с вътрето. Много различни са и двете, и ясно разпознаваеми. Истината е, че няма правилен и грешен подход.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 00:18

https://vimeo.com/35147551

Ето нещо самоцелно, но ценно.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   24-05-17 00:21


https://www.lempertz.com/uploads/tx_lempertzproject/Lempertz-1003-138-Photographie-Karin-Szekessy-Ha


"Майсторът на кукли".


http://www.tate.org.uk/art/images/work/T/T01/T01157_10.jpg




http://www.tate.org.uk/art/images/work/T/T11/T11781_9.jpg



И доста добър фотограф и художник между другото. [smilie24]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 00:38

...много як да!
Идеята е да се пишат и имената на авторите, че ако все пак някой прояви любопитство, да напише името в гугъл и да поразгледа още нещо от него. И по този начин да формира вкус на принципа на този, който много лесно се формира тук . Жалкото е, че този принцип е значително по-труден, а подражанието му е повторение, което нищо не носи. Следователно тук предлагате планове и преподавате мисъл със сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   24-05-17 00:49

bogdanov, тъжното е че на български има толкова малко за него...непопулярен се оказва някак си...
Hans Bellmer
18+ слагам за всеки случай [smilie5] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: obscureman   
Дата:   24-05-17 08:19

Влязох да разгледам темата с голям интерес и очакване, че ще видя хубави кадри... Наистина всичко е въпрос на вкус, но до момента съм разочарован...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: the-rookie   
Дата:   24-05-17 08:33

Поздрави и от мен [smilie24]
Голямата част от проблема с вкуса всъщност се крие в неразбирането на езика на художествената фотография! А като всеки един език и този се учи, и освен добри примери е нужна и малко граматика която за съжаление липсва тотално в тоя форум и като цяло на българския книжен пазар. Ние собствения си език не ползваме като хората (поради мързел или Бог знае какво,погледнете коментарите!) какво остава за фотографията! Скучна ,банална повтаряща неща правени преди половин век и повече,точно отражение на търсенето(съдейки по коментарите и точковата система)! Както и да е. Освен примери с фотографи ще се радвам ако споделяме и някой заглавия на книги по въпроса!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: CDman   
Дата:   24-05-17 08:42

Като стана дума за език:

"Ако усещате липса на чаша червено вино на пияното, тази тема не е за вас."

Пише се пиАно пиАААноооо. [smilie7]
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%BE


По темата.

И аз имам пост мортен кадрУ. Те го:
https://photo-forum.net/i/2017662


Ма не съм минал на "изкуство" като това в темата. Снимам си за кеф т.е. като си видя снимките да си спомня нещо хубаво и да ме обземе приятно чувство.[smile]

Ако пък това:

18+[smile]
https://www.mutualart.com/Artwork/La-Croix-Gamahuchee/AF3C18AA20A13E1F



Е изкуство. Ми мога да покажа и такива ама Админа ше ме затрие веднага.

И още нещо се питам.

Защо катро стане дума за изкуство и се дават за пример кадри, които никой от вас няма да си сложи на стената в дневната. Ако това е изкуството разбирам защо го затварят в галерии с органичен достъп. Ами то не е за всеки. Така де - само за изкуствоведи. [smilie5]

Ай наздраве. И върви народе възродени. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   24-05-17 08:44

Хубава тема. Все пак не разбрах срещу какво точно роптае автора в първия пост? За какво "олио" ставаше въпрос.

Има и една друга вълна интересни постмодерни автори, които не са засегнати в темата. Такива, които използват разни технически средства и похвати за да модифицират изображението и да го направят по-интересно. Например една фотографка си топи филмите в собствената урина преди да снима на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 08:59

Чудесна идея. Един от значимите текстове по темата, макар и кратък е на Валтер Бенямин „Художественото произведение в епохата на неговата техническа възпроизводимост“. Желая ви приятно четене!

obscureman, идеята е ти да покажеш автор, който харесваш и разбира се е свързан не с модната фотография, а с тази която се превръща в изкуство. За да не останеш съвсем разочарован ще ти кажа едно име чиито притежател се намира във висините на онова, което повечето харесват.
Хелмут Нютън
На мен лично не ми допада заради прекаленото естетизиране, но за целите на модата и рекламата това е похват. Жалко, че толкова мозъци проми. Това разбира се е моята субективна позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: luboar   
Дата:   24-05-17 09:13


https://c1.staticflickr.com/5/4270/34695484122_19d985097c_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 09:26

Dora93, ропота ми е свързан с липсата на критерии. Оправданието за омазана работа е: "на мен така ми харесва". До скоро поне имаше оправдания. Сега същите тези се превръщат в еталон и висока летва за навлизащите в света на фотографията. Ще ми се тук да извадим на показ истински ценни произведения за да ги наложим върху собствените си критерии.

CDman, липсите могат да бъдат многопластови. Понякога ми става жал за липсващата чаша вино на трЕзвото. Да... не се занимавай да четеш нотите винаги. Хубаво е от време на време да послушаш музиката! Зад тези думи, макар и грешно написани стои смисъл. Буквоедците пропускат смисъла на цялото, но пък съхраняват ограниченията. Не си товари съзнанието с редакция. Тук говорим за нещо различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   24-05-17 09:26

Показаните неща в темата са вече класика, мейнстрийм. Вече само картинка не стига да е изкуство. Трябва и друго, трябва нещо да преобръща нещата: шок, метафора, убийство, самоубийство. Трябва да заложиш собствената си личност вътре. Както Деус-а правеше едно време в този форум - разказваше собствените си лудости. Та трябва да си луд за да стане от дърводелството ти изкуство. Луд и много, ама много да те боли!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 09:47

Dora93, хем съм съгласен, хем и този похват е отмила реката. Деус-а е истински, неподправен... до известна степен самобитен. Това е неговият път и стъпките му оставят следи. Всеки от нас знае какво показваше тук. Това липсва сега. Но пътища много, нека не се затваряме в рецепти, за да не губим самоличността си.



Публикацията е редактирана (24-05-17 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   24-05-17 09:58

Направете такова изкуство, че да промените света! След вас да не е същия. Ако не можете, е без значение какво правите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 10:53


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/12/78/bc/1278bc2a38f3be66b81cd647dcf54ad1.jpg


Jeff Wall


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-05-17 10:59

Днес е 24-ти май, а вчера един гълъб се беше омотал в найлоново пликче-
най вероятно докато е скачал.

Така и не се реших на артистична намеса. Докато мислех един човек
му помогна.

Та така и с изкуството, .. къде летиш ти [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   24-05-17 11:08

Може ли само за секунда, че нещо не ми стана ясно...искате да кажете, че това е изкуство, така ли ?

https://media.mutualart.com/Images/2013_09/11/09/093753957/6594f410-1aff-4e8a-8fa5-8e0917f3eb9b_570....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: demiman   
Дата:   24-05-17 11:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: CDman   
Дата:   24-05-17 11:37

Тва е за разбирачи Джей Кей. Ние тук простосмъртните какво разбираме [smilie5]

Той автора си го каза още в първия пост:

Ако сред нас бяха автори като: Синди Шърман, Андреас Груски и други от този калибър е доста голяма вероятността да потънат в забвение на фона на еднодневните олиолюбители яхнали вълната на кариеризма и дупедаването.


Та като гледам кои автори тук потъват в забвение и кои са на първа страница ше излезе, че изкуство правят А-тата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   24-05-17 11:37

Jk.freeman, от гледна точка на мислещ човек, би могло да е изкуство. От гледна точка на една крава сигурно е безсмислено черно-бяло петно. От гледна точка на една мравка е къс хартия. Зависи от гледната точка, повредата е в твоя ТВ.

ПП: Няма как да видиш изкуство, ако не станеш мислещо същество! Ако не се образоваш преди това. Ако не си гледал тонове и тонове предхождащо го изкуство. Съвременното изкуство го налага. Извадено извън контекста си, то е непонятно.



Публикацията е редактирана (24-05-17 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 11:38

Jk.freeman, чудесен въпрос...а вие как мислите?
Бихте ли се наел да го покритикувате на база художествени достойнства?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   24-05-17 11:55

CDman, ти си единственият "А" вземащ дейно участие в темата :) Но днес е твоят ден, моля те следи внимателно за правописа и реагирай светкавично!
Всъщност и аз имам въпрос към теб.
В коментара си демиман трябваше ли да раздели виолетовите личица със запетая?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Jk.freeman   
Дата:   24-05-17 12:00

Dora93, благодаря[smilie24] Не това исках да прочета, но все пак ще го приема, че просто на добра воля ми показа коя е вярната врата, но ме оставяш сам да си я отворя и да извървя пътя.

bogdanov, в никакъв случай не бих се наел да критикувам, който и да било. Не съм на това ниво за да си позволя този лукс. Но аз и затова попитах вас, защото аз не виждам нищо художествено в това моделът да си вкарва пръсти във вагината. Ти би ли се наел да анализираш художествените достойнства на този труд?

Питането ми е наистина сериозно, дано не изглежда, че се опитвам да иронизирам темата, далеч съм от тази мисъл. Искам да разбера в мен ли има нещо бъгнато и защо не разбирам изкуството?

едит- правопис



Публикацията е редактирана (24-05-17 12:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: