Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   28-05-17 01:37

Хора, нещо яко бъркате нещата. Съвременното изкуство не е ваше мнение. Не е онзи "уау" ефект, който ви кара да решите казуса по възможно най-лесният и благоприятен начин за вас. За да се приеме нещо за изкуство, то трябва най-малкото да бъде обективно значимо. Сайта с портрети:))) на братушките... Не се шегувайте! И тук е същото. Няма как, това се опитвам да обясня на кариеристи колеги. Не бива да се идентифицирате с техника, похват или маниер на работа. Когато го усвоиш се превръщаш в майстор, не в творец. За вас едно и също ли е това?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: the-rookie   
Дата:   28-05-17 01:38

едно заглавие което ми помогна да понаредя хаоса в главата! Arttalk на Rosalind Ragans (не е конкретно за фотография,но е добро за проглеждащи като мен)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Panov   
Дата:   28-05-17 08:06

ALBERT WATSON


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Антивик   
Дата:   28-05-17 09:36

Малеййй кат гледам някои от примерите....то излиза, че бълнуванията и делириума на някой надрусан наркоман е най-върхът на изкуството. Горките японци с техните 2-3 камъка и малко пясък, една ваза с цветенце и няколко клонки или па прехласването им по писането с четка на някой йероглиф, че даже го ползват и за писане, а не за картина....я по-добре да си седя прост и хич да не разбирам от съвременно изкуство, поне няма да ме гонят кошмари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   28-05-17 10:00

10x, the-rookie! [smilie24]

Намерих книгата в нета, има я на pdf. Всъщност това е учебник по история на изкуството за деца с упражнения в нея. Мисля че е много полезна за обща култура и за изясняване на понятия.

ПП: За съвременно изкуство в нея обаче има само няколко странички. Аз бих препоръчал на интересуващите се от темата документалните филмчета на BBC. Например тези на Matthew Collings:

The Rules Of Abstraction, This Is Modern Art, This Is Civilisation, Hello Culture - Nihilism, Hello Culture - Madness

И отделно един филм за некомерсиалното изкуство и артисти:

Beautiful Losers



Публикацията е редактирана (28-05-17 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-05-17 10:13

Антивик, напиши още някое хайку, че да компенсираш липсите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: zeromx   
Дата:   28-05-17 12:02

http://www.cfriel.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Panov   
Дата:   29-05-17 11:42

Изложба на съвременно френско изкуство

https://www.bnt.bg/bg/a/nakde-tazi-vecher-izlozhba-na-svremenno-frensko-izkustvo-palat-potomkin



Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-05-17 12:53

Суета е това и его. И амбиция( която не осъждам - просто не я харесвам. Точно както U2)

Да надвикаш всички :)

Липсва ми зрялост и откровеност в повечето съвременни работи. Може би не познавам лично достатъчно творци, но от тези които познавам съм доста сигурен в разминаването на представяне и битие.

Това е толкова ужасно дълъг разговор, Богданов :)[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: MarinY   
Дата:   29-05-17 14:13

Само едно нещо мога да кажа по темата, на тримата-четирима активни, знаещи.

Не размахвайте вашето "любимо", като "истинския пример". Съвременото изкуство далеч надхвърля любимата ви зона на скандалност, черногледство и малко странно тълкуване на израза "свобода на изразяване".
Освен секса, смъртта и депресията, живота има още мно-о-ого образи, които вълнуват другите хора.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: Dora93   
Дата:   29-05-17 14:30

Няма нищо субективно в дефиницията на съвременно изкуство. Съвременно изкуство е това, което се приема за изкуство от артисти, изкуствоведи, колекционери и прочие компетентни хора. Това, което считате вие за изкуство не е непременно такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-05-17 15:04

Изкуство за самото изкуство. Само по себе си и за себе си. Елитарно и самозадоволяващо се в определен кръг от потребители.Правено е и даже е забравено [smile]



Публикацията е редактирана (29-05-17 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: MarinY   
Дата:   29-05-17 15:05

Ако мога да обобща и изкажа с други думи, дефиницията на Дора93, съвременно изкуство е това, с което някои хора се издържат и правят пари, като го обявяват за Изкуство" [cool]
Май тя е много права. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 17:53

Може да се дефинира стил но "съвременно изкуство" само по себе си не означава изкуство направено от наши съвременници. Много често го бъркате с "модерното изкуство", което е абсолютно погрешно. Защото модерното изкуство отдавна е изживяло своят апогей. Още през 20 век.
Първобитният човек живее и твори заради окултните практики, това продължава доста дълго в развитието му. Светската живопис измества религиозният привкус обслужвайки велможи и власт имащи. следва възродителен етап, изкуството се търси, дори в самото себе си. И там се открива. Дългите разходки през импресионизма, през абстрактното и минимал... футуризма, дадаизма, концептуализма, ленд арт и много други, чертаят дълбока бразда. Бразда, която не заслужава неразбиране или повъхностно отхвърляне. Този е пътя по който изкуството върви. Едно "баси шита" няма да го спре. То ще продължава да се развива, а някой от вас още ще се кефят на Альонушка с бяла премяна и боси крачета потопени едва в есенната рекичка покрита с жълти дъбови листа , а около нея синчец в мъгла.
Ако действително имате интерес към съвременното изкуство, трябва да започнете от по-далеч. Защото всеки стил произлиза от предходен. А на любимото ми възклицание : е то това и аз мога да го направя...! Бих отговорил:
Можеш ама някой друг път.
Конфликта обаче остава, на вас ви липсва красота, може би защото всичко друго си имате...
Ето ви и красота:


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/f2/3d/90/f23d90e7e26695ca3733fcaed834fa24.jpg





https://d32dm0rphc51dk.cloudfront.net/b4caw4XVx6N4vYWKWlSkpQ/larger.jpg







https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/bb/ed/1f/bbed1fba07dabe58ad40ee60516b204b.jpg






http://www.mocp.org/images/resources/3-landscape/misrach_salton_sea.jpg





Richard Misrach



Публикацията е редактирана (29-05-17 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 17:56

Ама и още нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   29-05-17 18:05

steeens, това е параграфчето и Дънов го е казал преди 80+ годинки! Иначе и аз харесвам един Стенли, ама Kramer. Само на негов филм съм виждал цялата публика в препълнен киносалон (кино Сердика) да скача на крака (и то нееднократно). Бе някъде 1973 - 1975...

CatandGoddess, MarinY [smilie24]

Марине, много си прав: http://www.dnes.bg/art/2012/06/20/kartina-na-miro-prodadena-za-23-5-mln-paunda.161791


Даже някои от авторите се чудят защо: http://www.dnevnik.bg/dnevnikplus/2011/10/04/1168780_pazarut_na_moderno_izkustvo_se_e_poburkal/


но може би нищо не е случайно: http://www.webcafe.bg/id_668458625
и както се казва лоша реклама няма, важно е оборот да става, а на естетиката и "докосването до душата на зрителя" - майната им[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   29-05-17 18:55

philip, [smilie24] [beer] [beer] [beer]
Добре. Но това какво е казал Дънов за изкуството няма никакво значение всъщност. Казал е това което е мислил за вярно. Ама не виждам защо смяташ неговата гледна точка за нещо по сериозно от това което е. Това че съвпада с твоята също не виждам кого топли, освен теб разбира се....


За Рихтер те поздравявам, тук улучи десятката. Точно е за темата част от творчеството му:


http://www.nmn.de/files/Ausstellungen/2014/Richter/richter_L1453.jpg



И третото ти попадение е добро, може да го обсъдим, ако някой се интересува....[beer] [beer] [beer]

П.П. Цъкайте на линка за да видите картината по добре...



Публикацията е редактирана (29-05-17 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 18:59

philip:)))) голям конспиратор си бил тигре :) Чак се чудя как още не са те взели за съветник на тайните служби ;) майтапа настрани. Герхард Рихтер е дал своето за изкуството а специално колегите фотографи краката трябва да му целуват. Дай му шанс бе, моля те! И на Миро дай шанс!!! Ако се уважаваш!
Как го каза.... "а на естетиката и "докосването до душата на зрителя" - майната им" :)
Да потърся ли нещо за душата на слушателя и неговата естетика? Щото да е пълна насладата, дето народа вика : око да види, ръка да пипне...ухо да чуе, пъпа да заиграе, да се усили ефекта на ситост. Да викнем ли още запеем, какви юначни юначини, имаме щото да викат на овцата чушшш, на магарето дий даееееа....



Публикацията е редактирана (29-05-17 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   29-05-17 19:16

Пичове, стига сте си редактирали писанията бре! Мислете преди да ги пуснете[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: philip   
Дата:   29-05-17 19:27

steeens, за мен изкуството е онова, което докосва сърцето ти (без значение съвременно, минало или бъдещо)! Ако те кефят черни или бели квадрати, тоалетни чинии и пр. WC аксесоари, пръсти пъхнати някъде:), трупове на животински твари (от всякакъв род), нахлупени противогази, нарязани или не рибки, OK - значи това е твоето изкуство, но дали е и за останалите?! This is the question!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   29-05-17 20:04

philip, редактирах само една изпусната буква, нищо друго не съм променял. От тая сламка сал не става. А за това какво е за теб изкуство нямаме противоречия, излишно бе отново да го пишеш. Но какво ме кефи мен не съм споменавал, излишно беше и да се упражняваш да гадаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 20:11

Филипе, буквоядците не спят... виж какво става по-горе! Аз се дразня, когато се включват и отбелязват механични грешки, като че са открили механизма на зачатието си. това отдавна е убило духът им, за това се опитват да убият и нашият. Нали си любител на конспиративните теории?
Аз много уважавам твоят избор, уважавай го и ти! Щом го има, значи има смисъл. Освен проекти за бъдещето, трябва и памет. Нямам обаче никаква представа, каква е логиката да ги противопоставяш, да ги сравняваш? Те произлизат едно от друго, но са различни. Новите са по-интересни, по-многопластови, по-значими. Старите са майсторски( не, че новите не са, но старите са оцелели заради майсторството на авторите и нуждата да ги съхранят за поколенията... това е его!) Днешните творци дори са умишлено ретроградни и временни. Един пърформанс примерно трае час, два, три, месец понякога пет. Но не е маловажно. Знаеш ли, че преди време хората са виждали лицето на владетеля само върху паричката която са изработили? Това е било инфото. Сега не можеш да се надяваш, че след 7 поколения няма да знаят какво е котка, да вярваш в това, че си длъжен да я снимаш. (говоря принципно, не за теб...но защо се снимат толкова котки?) Преди около 8/9 години и в България дойде модата на фотографията. Лесна, достъпна, ставаш, като истински... Хората си накупиха апарати, обективи на 1,8... на 1,4 даже.... единици обаче на 1,2 :) те станаха майсори мигом. Преди това обаче майстори бяха прозорливите ХДР разбивачи. :) Срам ме е, като се сетя... Ти сега усещаш, че вътрето те вика на друго място, но не си даваш сметка, че и от него ще те хване срам след месец, два, най-много три години... Изкуството е вечност, именно за това е толкова лесно да се отхвъли за момента. Най-хубавото е, че ТО нищо не губи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: steeens   
Дата:   29-05-17 20:24

bogdanov, що реши, че philip е любител на конспиративни теории не разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   29-05-17 20:34

steeens, в поста си по-горе написах и други неща, защо реши, че това е най-важно?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвременно изкуство и фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-05-17 20:36

За изкуството си трябва ... и друга гледана. Тя е нужна поради няколко, не толкова важни,
но съществени причини.

Четейки внимателно написаното на стената, си мисля, че ще е по ясно и неОбъркващо за бъдещите
поколения, ако съвременното изкуство се осъществява еднакво очарователно за сетивата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: