Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Дейвид Линч
Автор: kvakioh   
Дата:   28-04-17 11:21

Lynch е показен за комбинацията от визуално, звуково и чувствено изкуство. Един от малцина. Да не забравяме, че е започнал като учен, не се е занимавал с изкуство. Това му дава доста интересна база. За мен лично е един от малкото американци, който си заслужава уважението и постиженията му са личен стълб в изкуството. Достатъчни са ми били някои от филмите му, клипът на ''Wicked game'', NIN-''Came back haunted''.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: scuba_d   
Дата:   28-04-17 13:54

Последната картинка е на Андре Кертес.


Впечатляваща - най-малко казано!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   28-04-17 18:28

Ако е вярно, че апарата гледа в двете посоки, то Дейвид Линч има ярко изразен едипов комплекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: steeens   
Дата:   28-04-17 18:48

pstoev, Synthy, Dora93, kefalcho, binaural, kvakioh [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer]



https://www.pafa.org/sites/default/files/styles/slideshow_large/public/images/slideshows/six%20men.j


Дейвид Линч [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   28-04-17 22:43

Скоро ще ядем понички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: mirmiracle   
Дата:   29-04-17 14:12

Абстрактното се цени повече от истинското. Това е. Такъв е светът, такова е и изкуството.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: binaural   
Дата:   30-04-17 11:41

mirmiracle
Казваш го със съжаление? Но не е вярно, де да беше така[smile] Чалгата, креватната живопис, фототапета, фалшивите новини, това се цени мнооого повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: pstoev   
Дата:   30-04-17 11:43

mirmiracle,

Като спомена за Абстрактното и Истинското, можеш ли да дадеш дефиниция за всяко от двете. Че да видим къде е разликата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: binaural   
Дата:   03-05-17 10:26

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   16-07-17 00:54

Винаги съм считал Туин Пийкс за най-добрия сериал на всички времена.
Преди няколко години по случай 20-годишнината от създаването му изгледах отново всички епизоди и бях потресен освен всичко друго и от фотографския подход при кадрирането на сцените, дори само от заглавната шапка на сериала.

Сега гледам новите серии и съм отново на седмото небе.

Боже, колко откачен е този човек! Обожавам го!!!

По откаченост с него може да се мери само дъщеря му! [smilie24]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Alein   
Дата:   16-07-17 15:01

Хубава тема от един странен и нетрадиционен Автор с все още неизбодено "четвърто" око във фотографията, който макар и недооценяван в чернобялото си излъчване, умее да внушава живот на детайли и в Неща, които са неуловими на пръв поглед( туй е особен тип критика, а не хвалба,апропо). Не се учудвам и на избора на Линч за тема, ако и Личността му да се представя често от ортодоксалната психиатрия като пример за гранично психическо състояние. Корифеят на червеното е като баща на т.н езотерична фотография, филмите му, най-паче "Диво сърце" и "Синьо кадифе" са като наниз от поредни фото шедьоври, своеобразно продължение на Бонюеловите "налудности" и ментор на братя Коен.
Може да Ви се стори груб и отвратителен на прима виста, разбираемо е с оглед на различното усещане при всеки човек, но навържеш ли творбите му през годините, картинката изглежда друга. Дейвид не може да бъде оценяван по 2-3 фотографии само + едничкия Туин Пийкс...То е все едно любимата Мара да я съдите заради разсъбличащия и български език ,с който цепи мрака на Форума.
И възхитата от Линч, и обругаването му са прекрасни за тази тема.Дано тя продължи...до проклетите Чинари.
[smitten]



Публикацията е редактирана (16-07-17 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 17:02

Горкият Дейвид Линч, не стига дето е сладникав имитатор, опитващ се да изглежда голям лош батка, ами и в най-значимият фотографски форум в света го анализират проникновени критици. Ето първоизточника на това, което Линч безуспешно се опитва да внуши: https://en.wikipedia.org/wiki/Fountain_(Duchamp)



Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 19:27

@midtone: Аз не разбрах какви са доказателствата, че имитирал Дюшан и то точно "Фонтанът"? Как точно го имитира? Има писоар някъде във филмите му, около който се върти действието ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 20:31

@Dora93
Не, не, явно не съм се изразил ясно. Линч не имитира изкуството (писоара е метафора, нали), Линч се опитва да се изрази артистично в стила "поругаваш нещо, за да го направиш да изпъква повече". Не му се получава особено, защото се старае прекалено, и идеите му са очевидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 21:03

Разликата между двамата Дюшан и Линч е почти век. Защо реши, че точно него имитира. Да се подиграва на предишното изкуство е като цяло атрубут на модерното изкуство. Само по този признак ако търсим имитация, трябва да обявим за имитатори цял век модернисти, постмодернисти и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 22:13

@Dora93
Нищо не съм решил, то се набива на очи, или в случая с Линч - в носа. Вони. Въпрос на вкус, предполагам, както казало кучето, облизвайки си, хм, таковата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 22:19

Фонтанът на Дюшан се появява 1917. От тогава е "имитиран" и репликиран от стотици артисти. Ето една любима реплика на Едуард Уестън - Excusado, Mexico, 1925:

http://www.macobo.com/essays/eimages/Excusado.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 22:21

midtone, достатъчно! Мисля че схванах безпочвеността ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   16-07-17 22:23

@Dora93
Най-сетне.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Murnau   
Дата:   16-07-17 22:40

20те години
Кертеш,

http://trendvisions.lancia.it/en/article/at-the-origin-of-distortion



Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Dora93   
Дата:   16-07-17 22:49

Въобще цялото изкуство е дисторсия. От Госпожиците от Авиньон насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: DigitriX   
Дата:   16-07-17 23:52


https://d32dm0rphc51dk.cloudfront.net/7L8y888VW83JlqkcUAu8cw/larger.jpg



David Lynch: The Art Life


Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Ivodam   
Дата:   17-07-17 17:43

midtone написа:

> @Dora93
> Не, не, явно не съм се изразил ясно.
> Линч не имитира изкуството
> (писоара е метафора, нали), Линч се
> опитва да се изрази артистично в
> стила "поругаваш нещо, за да го
> направиш да изпъква повече". Не му
> се получава особено, защото се
> старае прекалено, и идеите му са
> очевидни.

Пълен булшит, изобщо не те е докоснала даже идеята на цялото същество на Дейвид, ма явно е въпрос на особена чувственост и възпитание на възприятията за адекватно съпреживяване на пълната откаченост, кви гранични състояния, смех.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (17-07-17 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: midtone   
Дата:   17-07-17 23:06

@Ivodam
Разбира се, че е пълен булшит.
Разбира се, че не ме е докоснала идеята на цялото същество на Дейвид, но то е, защото аз не съм на ниво малки имена с него.
Разбира се, че е въпрос на особена чувственост и възпитание, че как иначе всеки разбира изкуството.
За съжаление не знаеш колко откачен съм аз, затова не мога да те убедя, че адекватно съпреживявам пълната откаченост.
И разбира се - смех, или както казваме у наше село - смях.
Малко фотографска алюзия: когато гледах David Lynch: The Art Life изпитвах емоции, подобни на тези, когато гледах Dan Margulis - There are No Bad Originals - гений в действие пред очите ти, почти да го докоснеш, но, уви, не ти е дадено... Странно увличащо е.

Отговори на това съобщение
 Re: Дейвид Линч
Автор: Synthy   
Дата:   18-07-17 08:34

Я кажете за новите серии на Туин Пийкс.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: