Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: localhost   
Дата:   10-05-17 08:00

hotsnail написа:

> Тука малко любителски постановки
> как се снима конно състезание.
>
> https://alphauniverse.com/stories/sony-a9-goes-to-the-races/

>
> Интересно е, дори какви мушии
> правят фотографите да си хванат
> кадър.
>
> Иначе 20 фпс са си почти видео......
>
> ПП Чакаме Ани и stzz да ни покажат
> професионализъм в действие.
>

>
> Публикацията е редактирана (09-05-17
> 21:05)

Еееех Киро пак ги четеш тия статии както ти оттърва.
Ето и малко примери:
1.
> Тука малко любителски постановки
> как се снима конно състезание.

От статията:
Veteran editorial journalist Nick Didlick arrived ...

[smilie5]


2. Има една единственна снимка на 2.8 от камерата дето е на земята и завита с якето (професионално отвсякъде) и тя ... УЖАС няма фокус.


https://1fe13597d1715e2adeda-5167c8f85de32eaf0fa5bb725612431c.ssl.cf2.rackcdn.com/DSC00658.JPG



Отаналите снимки повечето са на F11 - остава и там да няма фокус:)


От цялата работа виждам големия плюс с живота на батериите [smilie24]

но все още е твърде рано да се говори за професионално използване без 300/400/600 мм обективи за нея.

Иначе за любители с пари като мен е пушка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   10-05-17 08:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: dilomski   
Дата:   10-05-17 09:25

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-17 10:34

Както често се случва собствениците на морално остаряла техника им е кислеко да признаят, че има нещо ново и добро. Така е било винаги. Не го разбирам това защо е. Старата техника все още си работи с неините параметри. Когато спре или не Ви удовлетворява е добре да се знае какво по-добро има. Никон нямат нищо ново смислено от много години насам - Д500 е просто 3-4 години закъсняла камера, но нищо ново не носи от Д300......

Иначе гледам, че който си е надмогнал комплексарщинката и има добре заредена кредитна карта, си снима доста щастливо и успешно с А9-ката. Дай боже повечко хора да могат да си купуват новата техника.

https://youtu.be/w5ZfOv2XQI8


https://youtu.be/VIQ1LCCxo_U


https://youtu.be/rQsZlEYFpBc
- този е бая досаден, ама факти - смени Никон със Сони и прави често видеа на тема нова техника, в които има интересни детайли сред тоновете му глупости.


ПП Коментара за любителските постановки беше ирония на местните професионалисти споделили снимки без фокус в профилите си - визирам баба Ани и stzz



Публикацията е редактирана (11-05-17 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: localhost   
Дата:   11-05-17 10:38

И пак застреля коча с лопатата м/у рогата [smilie5]


This video is about Sam (Sony Ambassador) testing the new Sony A9...


Викаш вече е в продажба, а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: dilomski   
Дата:   11-05-17 12:05



https://cdn.meme.am/instances/58774015.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-17 13:08

Да в продажба е, като гледам мога да си я поръчам. От 25-ти започват в БиХ да доставят. Има и няколко европейски магазина дето приемат поръчки вече....

не знам как е ако си в профи програмата на Сони дали има по-ранни доставки...факта е, че доста фотографи вече пускат и снимки и видеа......Другия факт е, че 10-тина човека тука яко ги тресе комплекса.....



Публикацията е редактирана (11-05-17 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   11-05-17 13:09

Аз бих изчакал до края на годината, да наизлезнат още 2-3 тела. ДА си първи също е вид мания.



Публикацията е редактирана (11-05-17 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-17 13:13

kvakioh и аз съм май на тоя влак. Чудя се дали ще има А7iii - 20к/с не ми трябват, 2 слота не са ми супер важни, 4МП визьор също мога да го преживея, 700 Аф точки или 400 ми е все тая...абе нещо като фул фрейм А6500 пак с 24МП, но по-евтино би било супер.

Другия вариант а7р2 - Аф е доста хубав, картинката е уникална, има тих затвор, има видео профили...кофти че новостите във фуррмуера няма да гивидим и ергономията е малко старичка вече дори спрямо а6300......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: kvakioh   
Дата:   11-05-17 13:21

Мен ще ме удовлетвори да има обектив като Сигма 20-40/2.8, но по-малък като размери. Явно няма да има такъв, затова се задоволявам с този/тези и евентуално Сигма 24-35/2. И А7R II в края на годината. КАто стане по 3200-3300лв. от моите си места. И тих затвор, че с този a7R си е доста шумно. В самолета последно не им дадох да задремят, а си е шумно там.
Съобщават за "невероятно дълъг" живот на батериите. Което е добре, за разлика от досегашните напъни и носене на батерии.



Публикацията е редактирана (11-05-17 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: alext   
Дата:   11-05-17 19:10

Истинският тест ще е догодина на световното, колко ще са със сони [smilie18]Уникална камера наистина и предвещава страхотно A7 mark 3, ако поне половината неща ги приложат и там на по- достъпна цена



Публикацията е редактирана (11-05-17 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: iasen2   
Дата:   11-05-17 19:56

сони толкова много задминаха всички, че вече няма да има какво ново да извадят следващите 5 години. тогава ще им гледаме сеира .......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   11-05-17 22:02

hotsnail написа:

> kvakioh и аз съм май на тоя влак. Чудя
> се дали ще има А7iii - 20к/с не ми
> трябват, 2 слота не са ми супер
> важни, 4МП визьор също мога да го
> преживея, 700 Аф точки или 400 ми е все
> тая...абе нещо като фул фрейм А6500
> пак с 24МП, но по-евтино би било
> супер.
>
> Другия вариант а7р2 - Аф е доста
> хубав, картинката е уникална, има
> тих затвор, има видео
> профили...кофти че новостите във
> фуррмуера няма да гивидим и
> ергономията е малко старичка вече
> дори спрямо а6300......


И аз мисля да скачам на а7р2, виждам много добри картинки в нета, а АФ изобщо не ме интересува, защото ще го ползвам само с ръчно фокусни: Локсия 35, Локсия 21 и Фойгт 15.


ПП: Дръж фронта, и не губи спокойствие и самообладание, щото ногу хейт, ногу чудо...


[beer]



Публикацията е редактирана (11-05-17 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: victory13   
Дата:   11-05-17 22:40

Чекай да обощим фронта:
1. излязла е най-яката камера, с най-якия сензор, динамика, фокус, картинка, бързина, захват и обхват...
2. обаче нема да си я купим [smilie18] , щото:
3. чекаме a 7 iii, a 999, или a 65 000 [smilie18] [smilie18]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-05-17 22:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-17 23:25

виктори това дето казва Алекс по-горе важи за повечето от любителите.

Аз искам 24МП камера малко по-добра от А7м2 евентуално. Не ми трябва да се изхвърлям с А9. Дето си говорим р2 е точно достатъчно по-добър и го има на сносни пари. Най-вероятно това е камерата ми - сега преглъщам 42МП и 80МБ роу файлове. Бая големи са, ама картинката, както и Иво казва, е впечатляваща - май с Д810 са най-добрите 35мм апарати. А7р2 дори малко има предимство (не че на практика има значение). Тука фуджи муджи, панасоник олимпус не играят - няма ги - правят някакви сапунерки....

А9 е хубава камера и ми се върти и тая порочна мисъл, ама няма да спечеля кой знае какво освен високото исо и евнтуално по-добрия фокус с Канонски стъкла, тихия затвор, по-добра ергономия - това е май за мен. А пък А9 струва колкото 3 А7м2-ки - не за друго ама грехота е, да се прахосва. Динамиката и цветовете ми се иска да ги видим на по-истински тестове. Малко са противоречиви нещата, дето гледам. Явно акцента е на високото исо и бързодействието в новия сензор. Динамиката може би е подобна на А7с т.е. по-слаба от А7р2 и дори по-слаба от А7м2 (Разбирай Д750, Д610 също). Това и при Д5 излезна - хубаво ивсоко исо, но не чак толкова добра динамика. Оправдано е предвид че спортните камери се правят основно за JPEG. (прочие оказа се, че Сони и Никон са работят заедно по сензорите на Д5 и Д500)

Друго за А9 - АФ на А6300 е много убедителен и няма съмнения, че на мен А9 би ми бил достатъчен за дълго време. Батерията е интересна ама аз свикнах и на сегашните. Тъча и джойстика са удобна работа (А7м2 смяната на фокусна точка е зор) и тука ми е чуденката - ще има ли А7м3 на сносна цена с подобни неща. Има допълнителни врътки за разни неща на А9 - хубаво ама не е болка за умиране. Лошото е, че няма приложения А9 - пък А7р2 си има. А сони направиха 3-4 интересни приложения, дето си ги искам ако може. Серийна снимка 20к/с без да има мигане във визьора е много яко, но аз почти не снимам серия. Тихия затвор е голяма екстра на А9 - 1/120 или 1/160 е синхрото на електронния затвор май, което е достатъчно за снимки на хора, за снимки на изкуствено осветление.



Публикацията е редактирана (11-05-17 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: n960   
Дата:   11-05-17 23:35

hotsnail /Киро/ - Честит Имен Ден![beer] [smilie10] Чета те тук, чета те там/алфа.../- ти не празДнуваш ли?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-17 23:41

Благодаря!!! Да се връща :-)

Е до сега бях на кръчма и сега да видя какво се обсъжда за А9-ката. [smilie18] [smilie18]

културно трябва все пак....



Публикацията е редактирана (12-05-17 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Ivodam   
Дата:   11-05-17 23:48

написа:

> Чекай да обощим фронта:
> 1. излязла е най-яката камера, с
> най-якия сензор, динамика, фокус,
> картинка, бързина, захват и
> обхват...
> 2. обаче нема да си я купим [smilie18] ,
> щото:
> 3. чекаме a 7 iii, a 999, или a 65 000 [smilie18]
> [smilie18]
> [shtrak]


Човек може да си помисли, че а7р2 е без пари, баси.
Преди да обоЩаваш погледна ли колко струва а7р2, а?


[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-05-17 23:51

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: alext   
Дата:   11-05-17 23:58

hotsnail[smilie24]
Така е. 24мпкс са напълно достатъчни, че иначе се затормозява много хардуера, а повечето хора на лаптопа си работят. Ако вкарат по- добрата батерия, подобрената ергономия и автофокуса, макар и по- малко точки с 6-10фпс блекаут фрии е повече от достатъчно за любители. И да оправят дребните проблеми с избирането на точката за АФ и неразборията по менютата. A9 се целят в клиентелата на D5 и 1d и е нормално, че на повечето хора неснимащи спорт, няма да им трябват тея функции, колкото и да са яки. А пазара на сони в момента е 99% такива засега, чакаме следващото голямо спортно събитие тамън и някои обективи ще извадят

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: pumabg   
Дата:   12-05-17 13:14

Охлюв, разбирам, че ти с „по новата техника" правиш по-добри неща от нас… ?
Ти си един класически техномастурбатор, който си мисли, че фотоапарата е едно такова нещо дето стреля и прави връзка с Пентагона….
Не дей така бе момче ! Тук техниката не се мери на хартия а по крайният резултат ! А там за сега Сони е Пони !
Разбирам, че имаш малки пръстчета и нокът на кутрето за по добро обслужване на тия лего кубчета но моля те не ме карай да ставам и аз японски турист !
И още нещо, всяко твое изказване е от позицията на човек с много пари и възможности, който се надсмива над другите колко са бедни, нещастни и невежи… Най вероятно не познаваш по голямата част от аудиторията тук и не те съветвам да си мериш пишката с който и да било по този показател да не се окаже, че ти си треторазряден АЙ-ТИ шпециалист, който си мисли, че с няколко хиледарки на месец е хванал арменският поп за брадата….

Нъл тъй… ;)

Айде сега бегай да четеш и не ни занимавай с глюпости да не плачеш пак !

Hotsnail :
Никон нямат нищо ново смислено от много години насам - Д500 е просто 3-4 години закъсняла камера, но нищо ново не носи от Д300......
май с Д810 са най-добрите 35мм апарати. А7р2 дори малко има предимство (не че на практика има значение). Тука фуджи муджи, панасоник олимпус не играят - няма ги - правят някакви сапунерки....
..........прочие оказа се, че Сони и Никон са работят заедно по сензорите на Д5 и Д500


https://thumb.ibb.co/niXS1Q/Papa_Palmface.jpg



Раздвоение на личността….? Нееее просто охлюва е бил на кръчма…

Hotsnail :

Оправдано е предвид че спортните камери се правят основно за JPEG.]


https://thumb.ibb.co/iCUeWQ/triple_facepalm.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: iasen2   
Дата:   12-05-17 13:26

pumabg , отдавна никой не се връзва на онанизма на охлюва, просто го гъбаркаме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-05-17 15:22

iasen2,
Като ти гледам снимките, май онанистът си ти! [smilie5]

pumabg,
"Тук техниката не се мери на хартия а по крайният резултат ! А там за сега Сони е Пони !"

Верно ли?
Я да видим кой произвежда сензора на твоя Д750!
Не беше ли Сони?
List of all Nikon DSLR cameras and their sensor manufacturer/designer
Съчувствам ти за дебелите пръсти! Наистина пречат!


"И още нещо, всяко твое изказване е от позицията на човек с много пари и възможности, който се надсмива над другите колко са бедни, нещастни и невежи… Най вероятно не познаваш по голямата част от аудиторията тук и не те съветвам да си мериш пишката с който и да било по този показател да не се окаже, че ти си треторазряден АЙ-ТИ шпециалист, който си мисли, че с няколко хиледарки на месец е хванал арменският поп за брадата…."

Много бъркаш! "Охлюва" никога не се е надсмивал над бедни и нещастни. Над нахални невежи и аз се надсмивам, ама то така трябва! В този форум има прекалено много от тях!
Не знам как си провел количествено изследване на "по голямата част от аудиторията тук", но след като не знаеш как се пише "по-голяма", едва ли имаш капацитет за нещо смислено.
Безплатен съвет: гледай си кефа, щракай си снимките (някои от тях са страхотни!) и недей да "скачаш като японско петле" по теми, в които нямаш какво да кажеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: iasen2   
Дата:   12-05-17 15:38

chrisnoch, аз като гледам твоята ми иде да се гръмна или да те гръмна.

Намерил се кой форумен дебил да ми оценява снимките. Макар че все ми тая



Публикацията е редактирана (12-05-17 15:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: