Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 22:53

Така е. Някои твърдят, че окото не било на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: radomarinov   
Дата:   20-06-17 01:20

Тишо, пише се зависТници и весТници. То бива да не си уважаваш буквата, ама чак пък толкова[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: tishovsx   
Дата:   20-06-17 10:00

@radomarinov , защо не си помисли, че съм го написал нарочно!
[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: io_bs   
Дата:   24-06-17 14:47

А9 с канонски стъкла

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: boni   
Дата:   25-06-17 00:00

Снимах днес сватба с А9
първи впечатления :

+ перфектен и бърз АФ при следящ АФ, просто не пропуска
+ Много хубави цветове, РОУ файлът търпи пипане
+ Много добро мерене
+ няма го типичния лаг за безогледалките
+ страхотна стабилизиция
+ много ниски нива на шум и чудесен цвят при високо ИСО
+ тъч скрийн
+ джойстик за АФ
+ бърза серийна снимка
+ много тих
+ няма блекаут, не губите контакт с обекта
+ батерията изкара около 1800 кадъра + преглеждане, но в режим на електронен затвор изцяло
+ контролите са много удобно изнесени - смяна на тип АФ, серийни снимки, компенсация на експозиция и други са на удобни въртки
+ две карти

- 24-70/2.8, 85/1.4, 35/1.4 са много големи и тежки и задължително трябва грип. По принцип ако тялото е ориентирано за спорт, диви животни и т.н. няма смисъл да е толкова малко. Без грип е неудобно като захват с тоя тип обективи
- тъч скрийна е муден, върши работа, но за тоя ценови клас се очаква да има хубав тъч
- джойстика е сравнително муден и неудобен. Особено ако гледате с ляво око във визьора, джойстика ви се навира в основата на носа. Отново не виждам смисъл да е толкова малко тялото.
- АФ при сингъл с някои обективи като 85/1.4 хънти много и е бавен. Ако минете в следящ АФ нещата се променят драстично. Изобщо ако искате да се възползвате максимално от бързоната на фокуса - само следящ.
- щеше да е добре дисплеят да е с повече възможности за движение
- визьорът при висока честота на опресняване е с ниска резолюция, при ниска честота е по-добре, но въпреки това има видимо моаре в трева, клони на дървета , ситни шарки и т.н.

С две думи - ако е с грип и при свикване и хващане на някои трикове е много сериозна камера за бърз репортаж, портрети, сватбена фотография и т.н.



Публикацията е редактирана (25-06-17 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: steeens   
Дата:   25-06-17 00:16

boni, ако ги нямаше минусите, сещаш ли се какво щеше да се получи?
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: boni   
Дата:   25-06-17 00:21

Един минус ми е странно да го има. Бавния тъч. Нелогично е да не е ОК тъч-а. Иначе щеше да е още по-удобен за бързата смяна на фокусни зони. Особено ако имаше тъч-пад, който да работи в режим визьор. Но се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: boni   
Дата:   25-06-17 00:24


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD572b29658c017/98311.jpg




http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD572b29658c017/98310.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stukloplast   
Дата:   25-06-17 09:56

Бони, по нагоре изразих мнение, че тъча няма как да е бавен и след твойто мнение още повече не доумявам.
При нексовете с тъч - просто докосваш екрана и там ти застава фокусната точка - не си представям лаг.
Може ли малко по-обстойно, къде точно се проявява лага, при избор на фокусна точка през тъч екрана, че все още не мога да си го представя логично, а ти си вторият, който го споменава?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: boni   
Дата:   25-06-17 10:28

Ами бавен е лагва ако искаш да местиш бързо точката по екрана с влачене - тя върви на 2 см след пръста ти, при директно тапване също е много по-бавен дори от базовите модели на панасоник и от каноснкия с дуал пиксел АФ.
Ама то това си го писаха и в ревюто на дпревю, даже пишат, че не случайно е деактивиран по подразбиране:)) Не е толкова фатално, върши работа.

The LCD is also touch-enabled, though it's essentially identical in terms of functionality (and quirkiness) to the unit on the a6500, which we just weren't impressed with. It's also disabled by default - probably not a coincidence.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: stukloplast   
Дата:   25-06-17 10:56

Много странно. На 5Т и А5100 - цъкаш някъде и точката веднага е там. С ръчка - цъкаш и зуумва веднага. Трябва да го видя на живо това...

https://youtu.be/a6QZK1VdONg

Тука поне лаг не виждам...



Публикацията е редактирана (25-06-17 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: boni   
Дата:   25-06-17 12:14

Нищо странно няма, в дпревю също са го написали ясно.
Сравнявам го с други системи. Както казах ясно по-горе особено при влачене, което е много удобна функция за бърза смяна на фокус зоната. Едно е да си цъкаш разни неща любителски, друго е да си в реална натоварена ситуация, да си гледаш във визьора и да плъзгаш бързо по тъч-пад фокусната зона на желаното място.
При бърза оперативна работа този тъч е бавен, също така е важно да има не само тъч скрийн, но и тъч пад.
Но пак ще повторя, това са неща, които се преглъщат, тъч-ът въпреки всичко е използваем, камерата е много бърза като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-06-17 12:35

Ето и първи впечатления както трябва :). Аз го ровичках за 15-20мин само в магазина и ми хареса. Ако ми попадне за по-сериозен тест ще е супер.
ПС това за грипа го има и при А7 втора генерация - нисък е грипа, затова си добавих L плочка така наречената. Прави камерата 1см по-висока и захвата се променя значително. На 9ката точно това и трябва според мен. Но аз по принцип не харесвам грипове :).
Джойстика при този следящ фокус аз изобщо няма да го ползвам :).
А за моарето във визьора - аз го ползвам като фокус потвърждение като снимам с ръчни стъкла. Винаги е там където е на фокус. Та за мен това си е плюс до някъде :) визьора се усеща, че е с повече пиксели като пуснеш запис на видео понеже тогава няма моаре и детайла е убийствен, в лайфвю си е по-малко детайлен образа и има моаре, но нищо различно от А7р2 примерно...

ПС2 Бони как е фокуса на тъмно?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: Събинатора   
Дата:   24-08-17 15:20

Признавам си грешката, както трябва и всеки зрял човек. А9 определено бие алтернативите на Canon и Nikon.

Ако си купувате сега система и не снимате спорт с огромни обективи - най-добре вземете А9.
Ако вече имате - не си струва смяната.

Metabones не работят добре. Не очаквайте да можете да ползвате не-Sony обективи професионално. Sony обективите са по-скъпи, но изключително добри. Вижте какви оферти можете да намерите в България и според тях изберете марка.

А9 е скъпичко, а mirrorless камерите преди него са зле. Full frame е overrated, така че по-добре си вземете евтино тяло и добри кроп обективи, освен, ако не си изкарвате хляба със снимане. Или изчакайте да му падне цената.

До hotsnail:
"физиката явно не му е от силните предмети в училище....". Бакалавър Теоретична физика от СУ съм.... Имам и абонамент за фитнес.
Признавам, не съм фен на теглото на техниката ми, но и новите обективи за mirrorless са големи и тежки.. Каква е ползата от малко тяло, като обективите са същите?



Публикацията е редактирана (24-08-17 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-17 23:31

Ми не помня за какво съм Ви писал това за физиката. Изтрили сте го, явно сте прочели тук там и Ви е досрамяло.

Аз не съм физик. Е ходих на олимпиадки туй онуй ама на ниво средно образование. Та спомените са ми от това време. Вероятно нещо за оптика сте написали, което силно е контрастирало с учебниците ми в 7-ми и 8-ми клас в посока в която госпожата е пишела двойки...

За обективите зависи. Има и малки и големи. Кой каквото иска. Арт серията и ГМ-ките са големи. Разни ръчки със сходна светлосила има доста малки...няма една рецепта добра за всички, затуй има и избор.

А9 и А7-ците дето не стават (интересно ама се продават повече А7-ци от колкото никони...) са с електрони визьори и имат известно предимство дори с гигантски обективи. Можеш да снимаш на слаба светлина например, на места дето с ДСЛР не можеш да кадрираш (поне с Никонските "светли" визьори. С последните имам опит ама не вярвам канон или сони оптичните визьори да са по-добри)....



Публикацията е редактирана (24-08-17 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ivjordan   
Дата:   25-08-17 00:46

Нещо, инфо за второто тримесечие дали излезе, да видим дали явлението е тенденция или случайност? Не за друго, ми май ще се окаже второто... Иначе, най-добре еда се изчака края на годината, даже на следващата година, да се види кой къде е, щото нали, и нашия народ е казал, че пилците се броят наесен...
Не че има лошо Сони да продават повече тамагочита, отколкото Никон - фотоапарати. Те просто са несравними двете неща, така че, едва ли в Никон им пука, колко тамагочита са продали от Сони.
А и сега с Д850, вероятно нещата резко ще се променят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-17 00:50

ивчо в темата за Д850 пуснах отчета на Никон виж си го там и ако искаш пиши нещо за собствено или успокоение на другите. Продали са 5-6 повече апарата тая година и приходите са спаднали с 10% ..... демек догодина може модифицираните театрални бинокли дето наричате апарати да имат нужда от сериозно преструктуриране...а пардон Никон са го написалив отчета си...ще има преструктуриране. Това "преструктуриране" е корпоративен ефимизъм за закриване на бизнеса, продажба, уволнения на хора и други неприятни неща

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: e-mil   
Дата:   25-08-17 10:35

Автор: hotsnail
Дата: 25-08-17 00:50
"... Никон са го написалив отчета си...ще има преструктуриране. Това "преструктуриране" е корпоративен ефимизъм за закриване на бизнеса, продажба, уволнения на хора и други неприятни неща"


Всъщност не са написали подобно нещо в отчета си. За човек, който е толкова обсебен от "потъването" на Никон би трябвало да си по-наясно. Или поне да четеш по-внимателно?

Никон обявиха преструктурирането си миналата есен. Още тогава започнаха да го изпъляват и още през зимата започнаха да се отчитат как върви.
http://nikon.com/about/ir/ir_library/result/pdf/2017/17third_2_e.pdf

http://www.nikon.com/about/ir/ir_library/result/pdf/2017/17second_3_e.pdf

Затова и в отчета, който си цитирал няма как да са написали, че "ще има" преструктуриране. Написали са докъде са стигнали и колко им е струвало.

И изобщо не става дума за закриване на бизнеса, нито за уволнения. Става дума за ранно пенсиониране, концентрация върху продукти с висока добавена стойност, оптимизиране на администрацията и т.н. Аз не знам някоя фирма да е пострадала от това, че е съкратила чиновниците в управлението. А в поделението за оптика (Imaging products) съкращават едва 350 работни места. Голямата тежест пада върху поделението за полупроводници, а не във фотографските им продукти.

Въобще, преди да ръсиш черни прогнози се поинтересувай как мина преструктурирането на Сони, какви загуби понесоха, колко хиляди души съкратиха и колко години продължи преди отново да излязат на печалба! Впрочем то даже е процес, който още върви - миналата година пак обявиха размествания и отделяне на бизнеси.

Интересно, че тия неща ги пише и във фотографските сайтове, дето ги четеш, ама нещо не ги забелязваш.
https://www.dpreview.com/news/5501238562/sony-may-split-off-its-imaging-products-business

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: aceontheriver   
Дата:   25-08-17 13:51

Благодаря на Бони за показаните истински кадри и обобщението +/- на А9. Един от малкото полезни коментари в темата [smile] Все пак е важно да се види какво може и какво още има да се оправя, така че чудесни кадри и обобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-08-17 17:23

Не мога да си обясня мненията в тема за финансовите резултати на една или друга компания, марка или определена камера, вместо да се гледат характеристиките и да се ставняват касаещите един фотограф характеристики [smilie11] Почвам да си мисля, че тук са се събрали една група счетоводители или инвеститори с акции в дадена корпорация, вместо фотографи! Особено, като сигурно няма и 10% от писалите да са виждали или дори снимали с въпросното тяло [smilie3] А то цели 28 страници...
Убедително е мнението на Бони, за което му благодаря! Аз също бих искаш да разбера как се държи АФ при лоша светлина, все така ли е бърз и акуратен, сравнено да иажем с Д750 - твло, за което самия той е изказвал само суперлативи?!

Лично за мен основните предимства са описаните:


> + перфектен и бърз АФ при следящ АФ,
> просто не пропуска
> + Много хубави цветове, РОУ файлът
> търпи пипане
> + Много добро мерене
> + няма го типичния лаг за
> безогледалките
> + страхотна стабилизиция
> + много ниски нива на шум и чудесен
> цвят при високо ИСО



Като основен недостатък виждам следното:

> - 24-70/2.8, 85/1.4, 35/1.4 са много големи и
> тежки и задължително трябва грип.
> По принцип ако тялото е
> ориентирано за спорт, диви животни
> и т.н. няма смисъл да е толкова
> малко. Без грип е неудобно като
> захват с тоя тип обективи


Посочените обективи са "стандартни", често използвани за сватба, но когато ергономията с компактното тяло се нарушава или налага използването на грип, то не се ли оказва безсмислено основното предимство на безогледалките, а именно тяхната компактност? Аджеба какво ще накара един сватбен фотограф да избере супер гъзарското А9 пред това да снима с нормалена, но доказала се система с разнообразие от всякакви (и по-евтини) обективи, като D810, D750, 5D III, IV?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-17 17:27

Ако иска да пуца като картечар , с 20 к/с [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-08-17 17:28

Ако е обещал 30к снимки на младоженците ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: ZENON   
Дата:   25-08-17 17:33

Ако КаНикон хлопнат кепенците (образно казано), познайте кой ще яде дървения.
Затова по-добре да ги има и да се развиват, че иначе жална ни майка, ако остане само един изедник.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-17 17:39

Туй го кажи на горещия охлюв, дето само опява как никон фалират [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony представи А9, задмина Nikon по брой продадени FF в САЩ
Автор: e-mil   
Дата:   25-08-17 20:17

Автор: PhotoBo
Дата: 25-08-17 17:23
"Не мога да си обясня мненията в тема за финансовите резултати на една или друга компания, марка или определена камера, вместо да се гледат характеристиките и да се ставняват касаещите един фотограф характеристики [smilie11] Почвам да си мисля, че тук са се събрали една група счетоводители или инвеститори с акции в дадена корпорация, вместо фотографи!"


Ами ако пак прочетеш заглавието на темата, вероятно ще можеш да си ги обясниш. То не е само за новата камера, а и за пазарните резултати на Сони, и Никон.

Състоянието на пазара, състоянието на производителите, формирането на цените, бъдещето на една или друга продуктова линия и т.н., също са неща, които касаят фотографите. Щото те тия камери не идват от въздуха, ами някой ги произвежда и доставя. Фотографът също не печата парите си на принтера, ами води някакво счетоводство, пък дори и да е само за семейния бюджет.
Нормално е фотографът да си прави сметка за бъдещето, да следи коя фирма как се движи, нормално е и да иска да разговаря с други фотографи за това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: