Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-13 01:42

Решението е лесно.

Няма причина заради ,която да предпочетеш а77 пред 70д.

1.Цена
2.Система/обективи
3.Сензор,качество на изображението
4.Видео/фокус по време на видео
5.Изработка,механика
6.Цена при продажба след време
7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
8.Ергономия


Просто 70д ! Ако не ти пука за видеото или малко по-добрата картинка едно 7д (1400лв в базара на 99% 70д в по-здрав корпус и мъничко по-слаб сензор и липсата на аф във видео ,с по-голям буфер и серия)

Аз в момента се двуомя като бивш собственик на 7д дали да си взема пак 7д или 70д. И ще си взема най-вероятно 70д ,защото не си залужава от сега нататък да си взема 7д. Но пък разликите в цените са 1400лв за 7д втора ръка пред 2200 за ново 70д.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kjey   
Дата:   27-09-13 08:49

PD,
Цената на ново 70D е 2 149.00 лв , с включена 16g карта и iPad mini 16g.Така че цената на апарата излиза около 1600лв.[cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Japan   
Дата:   27-09-13 09:51

Аз имам висок клас нови апарати сони и канон, мога да поспоря:

1.Цена
а77 е по-евтино

2.Система/обективи
Сони имат страхотни обективи, просто нямат евтини като канон. Ама ква файда от скъпо тяло с евтини обективи? Тъй или иначе ще скачаш на скъпи.

3.Сензор, качество на изображението
Сони бие, Факт! На високо исо има шум, ама картината пак е по-добра. И цветовете на сони, ах цветовете...

4.Видео/фокус по време на видео
70д На тъмно е по-добър, но на нормална светлина а77 печели! Има тестове в ютуб.

5.Изработка,механика
а77 е със страхотна изработка влаго и прахо защитено, не знам как спечели 70д?

6.Цена при продажба след време
В битака в Ямбол, ще го продадеш трудно, ама виж търговете в ибей :)

7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
Има всичко, в Ямбол на битака няма :(.

8.Ергономия
Не знам, не съм пипал канона.

Не знам, като даваш 2000 за тяло, малко ме съмнява да те притесняват кокошкарски работи, за 10 годишни обективи от базара с дизайн от края на 80те...

Канона като цяло го ползвам рядко, просто защото имам обективи за него. Най-големия му плюс е USMто защото наистина е тихо, сонитата (поне моите) си бръмчат яко.



Публикацията е редактирана (27-09-13 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: imitev   
Дата:   27-09-13 10:13

Сони бие, Факт! На високо исо има шум, ама картината пак е по-добра.

Венсеремос [smilie24] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 10:31

Няма причина заради ,която да предпочетеш а77 пред 70д.

1.Цена
2.Система/обективи
3.Сензор,качество на изображението
4.Видео/фокус по време на видео
5.Изработка,механика
6.Цена при продажба след време
7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
8.Ергономия

-----------------------------------------------------

Има причина заради ,които да предпочетеш а77 пред 70д.

1.Цена = тялото а77 е 1799лв.
(+ възможност за до 7% отстъпка)

2.Система/обективи = доста голям избор има при алфата
(ама са бая скъпи хубавите стъкла)
3.Сензор,качество на изображението
= баш тука а77 му къса шортите (но е и въпрос на вкус)

4.Видео/фокус по време на видео
= мисля че и в тая дисциплина а77 ако не води, поне е на същото ниво

5.Изработка,механика = а77 е магнезиев корпус,
EOS 70D е от поликарбонат

6.Цена при продажба след време = да Канона държат цени

7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
= тук също Канон е едни гърди напред

8.Ергономия = точно това е много субективно, всеки според зависи;
за мен може а77 да е по-удобна за теб 70D ама всеки според вкуса и навиците си ;)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Japan   
Дата:   27-09-13 10:34

Не знам - със сонито не мога да преброя миглите на хората, но с канона изглеждат като наркомани...



Публикацията е редактирана (27-09-13 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 10:36

с Japan съм се дублирал, почти... но аз писах този пост бая време понеже имах и др. работи на главата

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: imitev   
Дата:   27-09-13 10:36


Нема се плашиш! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 10:54

Еееее, не знаех, че като си взимаме система и определена марка обективи, трябвало да гледаме и как изглеждат обективите. Лоша работа, направо да те е срам да излезеш да снимаш.
Иначе, само този А99 си заслужава от Сони, А77 може би няма да го сменят с по-нов...Или ще е с плочката Некс за 2000 долара ФФ и обективи с цени до небето.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 10:59

На Сони пласмасите отвътре са най-гладки, затова А77 е по-точният избор. Металните части са с 1.23% по-чисти като съдържание от Канона. В обективите, стъклата се проверяват 4 пъти, вместо 3 пъти при Канонските обективи. Гумата за зуум ринговете побелява 0.56789пъти по-бързо от гумата на Сони обективите. Затова може би Сонитата са връхЪЪЪЪЪЪЪЪЪ.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 11:00

когато става дума за дизайн, той не касае само външния вид [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:03

Разбира се, ъгълът на полупрозрачното огледало е с 9.5674457% по-малък от Канонските, това е най-логичния избор. Има и една чупка вътре в Канона, около затвора, там може след 350000-400000 кадъра евентуално да се появи проблем, заради наклона на резбата на едно винтче, което Сони не използват. Всъщност, лепилото за грип гумите при Сони съдържа с 2.3464564% по-малко разтворители, отколкото при Канона. Уникално!



Публикацията е редактирана (27-09-13 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:25

ДА не забравим и най-важния, велик и впечатляващ факт, че има форум за Сони Алфа апарати в България, а за Канон няма.Винаги може да помогнат и оттам, ама те Сони нямат нито една грешна камера, нямат нито един проблем, само могат да помогнат за покачването на количеството безмислени възхваляващи теми в други форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 11:34

kvakioh успокой се малко, че ше вдигнеш кръвното

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:36

Аз съм спокоен, кръвното е 110-75 почти винаги, някои обаче са се запенили...и зациклили.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 11:38

Дали? Ти си с най-много постове на тая страница. А на всичкото отгоре и са безсмислени, даже интересен спам не са

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:39

Следвам примера от Сони фенчетата, и трети принцип на механиката, който не е измислен от Сони за съжаление.



Публикацията е редактирана (27-09-13 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Japan   
Дата:   27-09-13 11:49

Канона си има много предимства, просто не са тези 8 точки.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 11:51

kvakioh,ти първо научи първите два.
Дотук поне хората, дето си опонират показаха предимствата и недостатъците и на двата, на мен ми беше интересна темата, защото не съм запознат ни с единия модел, ни с другия.
Като се появи ти обаче и "ква-ква". Сигурно ще да е от юзърнейма. Да не говорим, че съсипа и добрия тон в темата !!



Публикацията е редактирана (27-09-13 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   27-09-13 11:53

Абе като гледам тези сравнения ще речете всички сте работили с Канон 70D, аз все си мислех, че излезе преди няма и месец [smilie5] .
Понеже аз 70D не съм виждал мога да коментирам само телата, които съм пробвал А77 и 7D и м/у А77 и 7D винаги бих избрал 7D.
Ако някои от писанията в нета са верни то май 7D ще се окаже предпочитаният ми избор пред 70D, ама всеки според нуждите си.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:57

А колко теми бяха съсипани от безмислена циклофрения и проста и елементарна фенщина от Сони фенчетата???? Мога да изброя поне 11, да не кажа 111...докато не се научиха някои, че дори си смениха имената тук, после някои угаснаха, доста хора си отидоха и така.
А как да сме запознати с апарат, който никой го няма все още и само четем за него тестове и мнения? За Канона говоря.
Естествено, че ще се хвали повече А77, по-утвърден модел е.
Като за последно в темата, ще цитирам от друга тема разговор:
"Видях слух, вълнение в интернет, подслушанка, че мега хипер гига плочката Некс ФФ ще е 2000 долара..." Отговор- "Да, вече прочетох в Сони великия форум...там са едни от първите съобщили новинката, страхотно невероятни са..." Това ако не е спам и бълване безмислено, здраве му кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 12:04

Има решение за теб,квакьо ! Просто не влизай в темите за сони, и ще избегнеш тези свои радини вълнения.
Дали ти харесва или не на никой не му пука, но във фотофорум има доста хора, които притежават апарати на сони, и тъй като това е и форум за взаимопомощ, не виждам нищо лошо да се сподели някоя новина или сравнение, касаеща и тях.
Нещо проблем ли ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 12:09

Не, никакъв проблем не съм имал тук, просто не ми харесва фаворитизирането и циклофренията. А колко теми бяха опорочени точно със Сони мнения и вмешателства, това е доста наболял и съществен въпрос. Така че, темите само за Сони може би са 2-3, най-много 5, има си и форум Алфа, така че няма смисъл да набиваме четирибукви навсякъде. Нещо проблем ли ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 12:17

Автор: Japan
Дата: 27-09-13 11:49
"Канона си има много предимства, просто не са тези 8 точки."

Много точно го каза.

kvakioh не знам какво се палиш и се надъхваш да обясняваш колко са зле, психически, SONY-феновете,
към които аз не спадам, макар, че се гърча с един смотан NEX.
(а и за да има толкова SONY-фанатици, май не е самонадъхване и случайност...)

Просто коментирахме аргументите на Pd в полза на Canon-a;
Логично е, след като той има толкова дълъг опит с EOS система да намери нейните предимства. Но според мен точно тези, които посочи са абсолютно неоснователни.




kvakioh, не се обиждай, но моето неангажиращо и безпристрастно мнение е, че си един от доста агресивните (като обща активност) спамери във Фото-форум. При това обикновено не се и аргументираш сериозно./ Казах.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 12:22

Действам според агресивността на другите...Ако спадне, няма да има активност и от другата страна.
Иначе в 95% от техническите изказвания и някакъв опит, мисля че няма проблем. Некс и аз пак поръчах, плочка 3. Само се моля да не ми се излющи лака на дисплея, че не ги сменят лесно. Даже май изобщо не ги сменят.



Публикацията е редактирана (27-09-13 12:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: