Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Снимане в студио
Автор: vga   
Дата:   31-07-13 10:22

Въпреки това аз започнах да изпитвам известна симпатия към Габи... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: Myth   
Дата:   31-07-13 10:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-13 10:57

Във фотошоп може да се направи и с тресхолди. Не ти трябват карти, марти или колор чекове.

Ето нагледно как става.

http://www.photoshopessentials.com/photo-editing/neutral-gray/

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: chukov   
Дата:   31-07-13 11:20

Искам само да вметна, че отклонението в различните цветнови тонове е различно. Тоест използването само на сивото в сивата карта не е достатъчно. Отклонението в сивото, като референтна стойност, не означава, че такова е отклонението и в останалите цветове

Можете много лесно да експериментирате с произволна картина и сива карта

Ще забележите, че дори да "наместите" сивото, част от останалите цветове се разминават с действителността

Не случайно по т.нар. "сиви карти" има съвкупност от други цветове: циан, магента, жълто, цвят на кожата в европеидна раса и т.н. и т.н.


Тоест работата с тестова карта не е проста и кликването с пипетата върху сивата карта не е достатъчно.

А дали CRI-то на светкавиците е 100% ??? Това не мога да го потвърдя със сигурност. Нека каже някой, които има повече опит и познания по темата. Апропо, надписите CRI 100Ra не ме вълнуват, защото не знам дали реалността отговаря на обявеното.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: chukov   
Дата:   31-07-13 11:33

А пък Sky fan,
тоя горния метод, дето си го показал, е абсолютно несериозен

пробвай го в реална ситуация и ще останеш изненадан т резултатите

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-13 11:49

Пробвал съм го на 1-2 снимки, на едната цветовете не се промениха въобще, на другата се промениха към по-добро. В смисъл бялото си стана бяло и като цяло по-реалистично.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: chukov   
Дата:   31-07-13 11:54

Ами опитай на една снимка в ресторант или някакъв клуб, вечерна
Виж какво става с контраста

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: Божидар58   
Дата:   31-07-13 13:09

Ето какво направих аз. Занесох в студиото един снежно бял голям лист хартия. Превключих апарата на d 0 режим, тоест режим на настройване на белият цвят и снимах листа с двата софтбокса. Между другото цветната температура на светкавиците е посочена в диапазона 5300 - 5700 K. След това оставайки на тази настройка на белия баланс снимах гоблени с безброй цветове и нюанси. Снимката излезе 1:1 с цветовете на гоблена. Половин час сравнявах и не открих отклонение. Хората, които ми поръчаха да им снимам гоблените също сравняваха и останаха много доволни. Те казаха, че са снимали в домашни условия и останали изненадани от различията в цветовете. Разбира се не бяха и чули за бял баланс. Снимите направих с НИКОН Д200. Старичък, но железен!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: vga   
Дата:   31-07-13 13:12

Ми евала, какво? Клиентите доволни, ти научи нещо полезно и ново... всичко е екстра! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане в студио
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-13 13:18

Chukov, говорим за снимки в студио, където светлината е горе-долу контролирана.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: