Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към орнитолозите
Автор: maksym   
Дата:   25-03-09 11:04

От известно време ми е тръпка снимането на птици!
Интересно е, трудно е, което ме мотивира!
А красотата на природата им е удивителна!
Та въпроса ми е следния:
Бихте ли били така добри да споделите с мен как мога да се сдобия със записи на звуци от птици, които да са с добро качество и с времетраене повече от 5-10 секунди?
Повечето от записите които намирам в нет-а са не повече от 2-3 секунди, доста са тихи и са със страничен шум!
Ще съм ви безкрайно благодарен!!!
П.С. Бихте ли ме посъветвали дали това не пречи на животните, и не обърква естествените им всекидневни занимания за сметка на моето "чесане на краста" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: GioX   
Дата:   25-03-09 11:20

Обади се в БДЗП и попитай.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: ivodam   
Дата:   25-03-09 12:38

maksym: Хубаво имаш тръпка и си разбрал, че снимането на птици не е лесна работа, но защо искаш ако може да минеш метър и по-лесно да стане. Със записи и звуци можеш повече вреда да нанесеш, да фрустрираш птиците или направо да ги прогониш от определено място, което особено сега, в периода на гнездене, би било кощунствено. Писали сме доста тук във форума, колегата Меропс имаше и статия в Диджитал Фото за вайлд-снимането, попрочети, и винаги помни, че най-важното е не да стане атрактивна снимка, а животинките по никакъв начин да не се чувстват притеснени. Фотографирането на птици е част от по-голямото удоволствие, наречено наблюдаване на птици (birdwatching), и в много случаи кефът си е огромен да ги наблюдаваш и слушаш птиците, не само да ги снимаш.



Публикацията е редактирана (25-03-09 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: rapt0r   
Дата:   25-03-09 12:44

http://www.birdsinbulgaria.org/

донякъде съм съгласен със Иводам,ама по добре със звуци и хранилки отколкото с МЮРЕТА-това вече е "кощунствено"!
От този сайт може да намериш доста птичи гласове![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: maksym   
Дата:   25-03-09 13:32

Иводам, Раптор,
благодаря ви за съветите!
Иво не случайно питах дали няма вреда за животните при използването на изкуствено привличане посредством звуци!
Още един път, благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dent   
Дата:   25-03-09 14:02

Всъщност проблема е доста по-голям. Добре изпълнен номера трудна ще навреди на птиците, тъй като за тях това е само отпъждане на натрапник, но трябва да познаваш много добре поведението на вида. Второ - птиците си имат "диалекти" и е почти сигурно че с песен на френски (такива са най-популярните записи на птичи гласове)славей няма да впечатлиш нашенските . Хората, които ползват тази техника, първо записват гласа на "певеца", а после му го пускат. За да се задържи пред обектива птицата трябва и да види съперника си, не само да го чуе (ползва се огледало). Според един руснак, който повече от 10 години ошлайфва този метод, по малко от 20 % от мъжките му реагират на постановките като факторите, от които зависи поведението на даден мъжки не са един или два.
Не бих нарекъл този метод за снимане на пойни птици (щото само при тях става и то не при всички видове) да минеш метър. Бая работа и оборудване си иска. Определено не става да метнеш един уокмен на 2 м пред теб и да си мислиш, че пилето ще дойде. Ако си късметлия може да те поогледа от някой храст наблизо.



Публикацията е редактирана (25-03-09 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: db   
Дата:   14-04-10 23:34

Доста търсих във форума за подобни теми, но никъде не видях колегите да споделят методите за привличане на птиците пред обектива им! Темата е много интересна и мисля че би било полезно ако споделите опита си със съфорумците!

ПС: Ако вече има разисквана подобна тема, моля пунете линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: ivodam   
Дата:   14-04-10 23:44

Ами, убеждаваме ги... и те идват[cool]

Не е трудно, когато наистина ги обичаш. Абе, малко е като с жените [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: e-mil   
Дата:   14-04-10 23:50

"как мога да се сдобия със записи на звуци от птици, които да са с добро качество и с времетраене повече от 5-10 секунди?"

Ами, звуци се продават в Интернет също както фотографиите - по сток сайтове. Примерно: productiontrax.com, sounddogs.com, audiosparx.com и т.н. Не са много дълги понеже се ползват за звукови ефекти в разни продукции, но има по 30 сек, по минута... Тези с птици обикновено струват между 3 и 10 долара, като ги има във всякакви варианти: с горски фон, с по-слаб фон, чисти почти без фон, с други птици зад тях... всякакви.

Естествено на такива сайтове няма информация за това какво означава "песента" на птицата, но там вече някой хвърколог може да ти помогне. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: db   
Дата:   14-04-10 23:59

ОК, сподели малко опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: i.k   
Дата:   15-04-10 00:00

Offtopic
@Giox тез от БДЗП ... не са от най-активното дружество ....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към орнитолозите
Автор: fiktur   
Дата:   15-04-10 12:14

..когато си намериш записи, в тях има призив, обаждане, сигнал за уплаха и т.н; ефекта върху местната птица естествено е различен, така че ще ти е нужно с "музикална" програма да "резнеш" от файла това, което би я изплашило и да копираш(няколко пъти)само това , което ти е нужно. Ако до 2-3 мин. нищо не стане,се отказвай, че може да навредиш на пилето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »