Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: alexstudio   
Дата:   17-01-09 01:06

От доста години си карам със старата 19' CRT Iiyama. Общо взето не съм се интересувал много в последно време от новите технологии в'мониторостроенето'[smilie5] . Бихте ли ми препоръчали по-знаещите колеги добър монитор в диапазона 19'-21'- за фотоизображения разбира се[smile]Клас-от среден към профи.
Монитор Eizo Coloredge CE240W, има ли някой преки впечатления (въпреки че си е голям джам)? Моля без спам [smile][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: sstoyan   
Дата:   17-01-09 08:59

Ще следя темата.И аз търся път към най доброто.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: georgi.a   
Дата:   17-01-09 11:06

Ползвам първият внесен в БГ 20.1" EIZO L885. Откакто видях това чудо, не искам да чуя за друга марка. От тогава излязоха доста модели. Наскоро ползвах за кратко и CE240W. Не усетих особена разлика.

Мога да кажа само - EIZO си струва всяка стотинка, ако можеш да си го позволиш. Правих експеримент да сравня параметрите след калибрацията в продължение на няколко месеца и година - няма разлика, т.е. хардуера не си променя параметрите за такъв период от време (калибратор на Gretag Macbeth).

Разликата между CG серията и FlexScan L серията по моя информация се състои единствено в това, че при FlexScan L липсва обратна връзка по цвят. Но това в никой случай не означава, че цвета и гамата не са стабилни и качествени.

За разлика от другите LCD монитори, по моя информация EIZO са единствените, които създават експоненциална гама-крива (каквато има при CRT мониторите) чрез софтуер вътре в монитора, докато при другите LCD е стъпаловидна, т.е. има пропуски в цветовото поле.

С 2 думи ако искаш да караш Rolls - твоята марка е EIZO.


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-09 12:25

Хваленето на EIZO, само защото отгоре пише "EIZO" в БГ стига абсурдни мащаби...
Малко като с Мерцедес се получава - хората реално карат 190-ки пък хвалят най-високия клас. [smilie3]


Разликата между CG серията и FlexScan L серията по моя информация се състои единствено в това, че при FlexScan L липсва обратна връзка по цвят.

Разликата между CG и FlexScan е в това, че първите са професионални монитори за графика от висок клас, а вторите - офисни от среден клас. Не случайно НЯМА FlexScan монитори в графа Graphics Monitors дори на сайта на EIZO.
Разликите между тях са доста сериозни и всеки който е виждал монитори от тези два класа, сложени един до друг - знае за каква огромна разлика в качеството става въпрос.

Единствените два модел FlexScan които заслужават някакво внимание, от гледна точка на фотографията, са L997 и SX2461W.

Иначе Coloredge CE240W е добър монитор, alexstudio - ако цената те устройва - няма никаква причина да не си го купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: nikson   
Дата:   17-01-09 13:01

От FlexScan, си заслужава да се погледне и S2231 http://prad.de/new/monitore/test/2007/test-eizo-s2431w.html


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: georgi.a   
Дата:   17-01-09 13:37

n1x0n,

Споделих личен опит какъвто човека поиска и дадох информацията, която имам. Тази информация ми е дадена официалния вносител на EIZO за България (преди 4г бяха Тех Вижън). Ползвал съм монитори на EIZO и от CG серията и като говоря нещо, го казвам на базата на опит. Ако имаш личен опит с някоя марка/модел - можеш да го споделиш.


За мен това:

"Разликата между CG и FlexScan е в това, че първите са професионални монитори за графика от висок клас, а вторите - офисни от среден клас"

"Разликите между тях са доста сериозни"

не е никаква технически издържана информация, а именно хвалене.



Той бил виждал... тук никоя тема не може да съществува без някой да почне да се мери.


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: psychoiho   
Дата:   17-01-09 14:20

flexscan са офис монитори, самите ЕИЗО ги позиционират там, какво повече има да се напиняш, Янчев? Погледни спецификациите и помисли преди да говориш глупости.

alexstudio, аз си избрах CE серията като бюджетно решение и съм много доволен, сравнение със друг сериозен монитор не мога да ти направя, но мога да ти споделя че сгъваемия крак е супер удобен, монитора може да го лепнеш буквално на бюрото или да го дигнеш доста високо над нивото на очите. моя монитор е 21" и се усеща лека промяна в цветовете по периферията когато си движиш главата, при по-големия може да е още по изразен този ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: georgi.a   
Дата:   17-01-09 15:36

psychoiho, не разбрах с някаква висока култура ли се опитваш да впечатлиш или това "напиняш" си го научил от родното си място. Все пак човека помоли без спам. Но ти май не си се научил да четеш и не различаваш "а" от "я", затова си пропуснал да прочетеш и спецификациите, към които препращаш другите:

http://www.eizo.com/products/lcd/l997/index.asp


Явно производителя не е наясно, че произвежда офис монитори и по погрешка е написано, че EIZO FlexScan L-серия (за които говоря), са някакви боклуци за професинално приложение с 10-14 битов контрол на гама-кривата и емулация на няколко цветови пространства.

Аз ви напускам, че стана твърде фотофорумско. Успех със сгъваемия крак, той е най-важното нещо в един монитор...



Публикацията е редактирана (17-01-09 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-09 16:20

Ползвам първият внесен в БГ 20.1" EIZO L885. ... Наскоро ползвах за кратко и CE240W. Не усетих особена разлика.

Ползвал съм монитори на EIZO и от CG серията и като говоря нещо, го казвам на базата на опит.

Последно?! Че нещо взема да се оплиташ в опитите си да ни демонстрираш "опит".

Както толкова четеш по сайтовете - ходи чети спесификациите - да видиш какви са разликите между GC и FlexScan. Ако изобщо тия данни ти говорят нещо, че като гледам тия битове как ги подмяташ - толкова и разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: georgi.a   
Дата:   17-01-09 16:51

Имам L885 (първият внесен в БГ), ползвал съм също така (не лично мои):

CE240W
CG21
CG19

Не разбирам, нямам опит. Приемаме, че си прав. Изобщо мнението ми да не се зачита, моля

чао... (този път наистина)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: coronel   
Дата:   17-01-09 17:06

Ползвам монитор ЕIZO Color Edge CE 210W, 53sm-21.1"
Много добър монитор. Препоръчвам го.
За другите незнам.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: cade   
Дата:   17-01-09 18:02

georgi.anchev,

то тук е винаги прекалено фотофорумско [ezik] вероятно защото е твърде българско (за съжаление). но не се отказвай толкова лесно!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: alexstudio   
Дата:   18-01-09 00:20

Благодаря на всички за инфото...ама колеги,моля не се карайте...[beer] Не си заслужава...[smile]
Един приятел от немско са си взели подобен ЕИЗО в офиса-каза че цветопредаването било страхотно, но в тъмните тонове нещо куцало..не знам-може нещо настройката да им куца...
А някакви препоръки за нещо добро от друга марка-принципно-без много подробности...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: otvorenia   
Дата:   18-01-09 03:30

не се карат, споко.
Слушай какво ти казва Никсъна,
дори да не разбираш само следвай логиката на изложението му в поста за да ти стане ясно кой е прав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   18-01-09 11:03

NEC - най-големия плюс е матрицата, виж по-назад имаше поне 2 големи теми. Не се връзвай на приказките за калибрирането, 'евтините' NEC-ове се калибрират и като евтините EIZO.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: anaconda73   
Дата:   18-01-09 11:44

Кой е вносител на Eizo за България?

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор Eizo Coloredge CE240W?
Автор: landstar   
Дата:   18-01-09 13:52

http://www.bulcom2000.com/rub.php?R=10&SR=139&SESID=f360ae040176e6abfc29b33d9fbb7cda


Ей тия май внасят ЕИЗО-то. Обаче в едно английско профи списание хвлаеха Епълските монитори, ЕИЗО-то било за простосмъртни. Въпреки, че епълските далеч нямат тия екстри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »