Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем при принтиране
Автор: vancho20   
Дата:   05-01-09 21:17

Здравеите и за много години!
Обяснявам ситуацията: имам принтер Канон пиксма 6700Д със система за подаване на мастилата. Та като принтирам с програмата easy-photoprint цветовете на снимките не ми харесват някак си неестествени, примерно лицата на хората излизат като на мъртавци бледи а не розови бузки. Когато принтна някоя снимка с виндос уизард или на кратко десен бутон на мишката върху снимката и я пусна на принтера излизат естествени цветовете, бузите розови и така на т. А програмата на принтера е удобна за организиране на снимките за печат и много кофти се получава като принтирам с нея.
Дайте някакъв съвет, друга програма ли (коя), драйверите ли нещо се е.. или незнам.[smilie11] напишете тук URL на снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-09 21:30

Научи какво представляват цветните профили и за какво служат...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: vancho20   
Дата:   05-01-09 21:47

Знам за какво служат в моя случай има 10 профила кой да избера. И друг е проблема че тази програма ползва само един и няма как да се настрои друг профил. Каквото и да се промени по цветовите настроики тя (easy-photoprint) си знае само едно и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-09 22:19

Профил се прави за конкретните мастила и хартия, които ползваш. Или го получаваш от там, откъдето ги пазариш, или си плащаш да ти направят по поръчка. И печаташ през програма, дето вдява от управление на цветовете, т.е. разбира от цветни профили -Photoshop, QImage и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: tofo61   
Дата:   06-01-09 13:46

за да ти са хубави снимките най добре е да си ги изкопираш на цифров минилаб с химичен процес.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: kadar   
Дата:   06-01-09 13:50

Колко снимки копираш на ден ? А на седмица ? А на месец ? А годишно ? Замисли се имаш ли нужда от принтер въобще ? Аз си ходя в едно фото с прекрасна дигитална машина и си копирам гат ми е кеф ! И най-готиното е че не се занимавам с нищо/освен че си подготвям файловете, де/ !
Имал съм твоите дертове и знам какво е ! Съвета ми е написан малко по горе :)
Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: danbi   
Дата:   06-01-09 13:51

Проблема не е в принтера.. тази програмка май е предназначена за печатане с оригиналните мастила и хартии. Не знам дали могат да и се добавят други... профили.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем при принтиране
Автор: Tenev   
Дата:   06-01-09 17:11

Профили не могат да се добавят в програмата, но поне си изключи Automatic Image Fix и задай печат според ICC профила на снимките при Relative Colorimetric

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »