Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем апарат и светкавица.
Автор: C41   
Дата:   04-01-09 14:07

Става въпрос за светкавица Sony HVL-56AM и минолта КМ 5Д.

Понякога, както си снимам, изчезва префлаша и остава само основното светване, обаче без синрон и кадъра става много недоекспониран. Направо черен. След палене и гасене и на апарат и светкавица се оправя и снима прекрасно.

Някаква идея кое се шашка апарат или светкавица
[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: kote   
Дата:   04-01-09 14:46

недобър контакт

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: gmg571208   
Дата:   04-01-09 19:35

Напълно възможно е да има недобър контакт, това е характерно за Минолта чехълчето на светкавиците - не винаги е достатъчно стегнато. Аз, обаче, открих, че е необходимо фотоапаратът да "разпознае" светкавицата и това (при А100 и А700) става като тя се включва преди фотоапарата. А префлаша няма как да го видиш [smile] само на 140 мс е преди основното святкане е[smilie3] .
Възможно е и нещо да не е съвсем наред - Сони вече промениха фърмуера на тази светкавица и сега тя съвсем точно повтаря Минолта 5600. Но старата версия има едно голямо предимство - може да се настрои на "М" режим за всички режими на снимане (запис) на тялото!
Много са сложни в "разбирането" помежду си телата и светкавиците СОНИ [smilie10] . Със А100-А300 трябва да снимаш на "М" за да си сигурен, че прифлаша няма затвори нечии "бързи" очи - при А700 има някаква надежда и с прифлаш да успееш.
Все още не мога да разбера какво всъщност прави това АДИ [smilie11] - според мен пречи при цифровите тела ... Не случайно специалистите препоръчват Метц (за Сони), която има и класическия "тиристорен" (ауто) режим за снимане. Правил съм опити със специалния преходник за старите светкавици и резултатите са изключителни! Една светкавица Ревютрон 35С (на повече от 20г.) с такъв преходник (или с кабелче за А700) е много, много по-добре от Sony HVL-56AM [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Ако все пак някой е достатъчно вещ в използването на Sony HVL-56AM - да драсне това-онова[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: mitakabus   
Дата:   05-01-09 07:28

Аз снимам в АДИ режим с 56-цата и А700. Не сам имал проблеми до сега! Снимам на S /M , но в повечето случаи на S. TTL не ползвам, ще пробвам днес ако ми остане време с него. Бтв, леко ми се клати светкавицата в гнездото - явно самия чехъл не я държи достатъчно плътно ама...карай..[shtrak]
...ще взема и тая новат 58-ца да пробвам, но само яко ме убеди някой , че сработва по-добре с тялото от 56-цата и предимството и не е само във въртящата глава - ама май друго предимство реално няма![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: gmg571208   
Дата:   05-01-09 10:36

То най-добре е Мecablitz 58-Аf1 digital.
Тази МЕТЦ (за Сони, разбира се) има всичко и най-вероятно ще е по-добра. Струваше към 300 евро преди месец в Германия - тук никой не я внася [smilie11].
Твоята 56-ца може ли да работи в режим "М" с всички режими на тялото? (По начало е предвидено режим "М" на светкавицата да работи само с режим "М" на тялото - при 5600, но СОНИ са променили малко софта и 56-цата може да се настрои за работа във всички режими на тялото). След това (някъде четох) отново върнали старото положение - като на 5600. Интересно защо тези "сонци" не добавят един външен сензор за просто тиристорно управление - ако пробваш с някоя стара светкавица (която има кабелче за синхроконтакта или ако използваш чехълчето-преходник) ще видиш колко е по-добре [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: mitakabus   
Дата:   05-01-09 11:44

Ами моята работи на всички режими - даже аз си бачкам предимно на S, за да си определям скоростта - иначе ако е на A примерно сваля на 1/60. На S до 1/200 можеш да я регулираш, после минава в HSS режим и може до дупк авече скоростта ...[smilie10] ..бтв не сам пробвал ще видя днес точо до колко синхронизираше ама мисля че до 1/4000 съм пробвал май през деня забравих вече...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: C41   
Дата:   05-01-09 13:02

И при мен работи на всички режими и няма проблем, докато не почне този номер.
Щракам апарата снима светкавицата светва, обаче след затвора на апарата.
Оправя се когато рестартирам или апарата или светкавицата или след махане и слагане обратно в гнездото.



Не разбрах това:

"Сони вече промениха фърмуера на тази светкавица и сега тя съвсем точно повтаря Минолта 5600. Но старата версия има едно голямо предимство - може да се настрои на "М" режим за всички режими на снимане (запис) на тялото!"

Коя го може СОНИТО ИЛИ СОНИТО С НОВИЯ ФИРМУЕЪР

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: gmg571208   
Дата:   05-01-09 15:29

Светкавицата SONY HVL-F56AM има 3 основни режима: “TTL”, “M” и “MULTI”.
В режим "М" не се извършва никакво мерене, а само се отчита очакваното количество светлина и на дисплея се изписва разстоянието, на което експонирането ще бъде вярно. Това е единствен начин да се спасиш от "при-флаша", но трябва да съобразяваш това разстояние - когато не ти се сменят скорост и бленда - варираш с делителя на мощност на светкавицата.

При Минилта 5600 този режим работи само ако и фотоапарата е на "М".

При SONY HVL-F56AM (по-старата версия) е допълнена възможност за разрешаване на работа с "М" режим на светкавицата при всички режими на фотоапарата - “AUTO” , “P”, “A”, “S”, “M” и сцени.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: C41   
Дата:   05-01-09 15:39

[smilie24] Разбрах [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: vbaramski   
Дата:   05-01-09 19:01

здр. имам Алфа 100 и Sony HVL-56AM светкавица, може ли някои от вас да ми обясни как точно се използва лаер леса на светкавицата, за да може да снима не от гнездото на апарата, а от разтояние, правих опити, но не мога да го включа, знам че и апарата и светкавицата може да снима така

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: C41   
Дата:   05-01-09 19:08

Слагаш светкавицата на "wireles on" Слагаш и апарата от менюто на "wireles" вдигаш вградената светкавица на апарата и си готов...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем апарат и светкавица.
Автор: vbaramski   
Дата:   05-01-09 20:22

благодаря, досега не знаех, че трябва да се вдигне вградената, пробвах и стана, мерси!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »