Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фоточанта
Автор: VioletaSto100   
Дата:   30-12-08 20:45

Колебая се между две фоточанти. Моля ако някой има по-ясна представа от моята или съответно подобна чанта да даде съвет. Благодаря предварително [beer]

http://products.lowepro.com/product/Rezo-190-AW,2010,20.htm


или

http://www.tamrac.com/5603.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: ahaya   
Дата:   30-12-08 21:06

Аз предпочитам раница. По-удобно се носи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: PolarBear   
Дата:   30-12-08 21:09

Никой не би могъл да те посъветва, след като не се казва за какво ще се ползва чантата: колко техника трябва да побере, колко дълго ще се носи, къде, какво ще се снима...Понякога е важно удобството при носене, понякога - по-бързата реакция и вадене на апарата, по-бърз и лесен достъп до обективи и принадлежности...

На първо време: Резо-то е по-големичко, т.е. по-удобно. Според мен капацитетът и на двете е леко преувеличен, на практика не се постига толкова плътно използване на обема, защото в такъв случай напълно се губи оперативност. Но все пак зависи колко железария и стъкла трябва да се носят...Не съм сигурен, че и Тамрак-ът има покривалото за дъжд, което има Резо-то (т. н. all weather cover).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: Di_mitar   
Дата:   01-01-09 23:47

VioletaSto100, аз използвам Tamrak sistem 3, в нея събирам Canon 1D Mkll с 24-105 и сигма 12-24+ батерия и светкавица няколко кутиики с карти 2 комплекта батерии за светкавицата, цигари, портмонеи разни други дреболии. Като недостатък тялото и обектива не се събират при мен в сглобен вид. Няма колан за през кръста което е удобство в случай на по-дълго носене. Това мога да кажа ако ще ти е от полза [smilie24]


ahaya, съгласен съм че раницата е по-удобна но в случай че не ти е необходима всичката техника - второ тяло, дълги обективи и т.н. чантата е за предпочитане



Публикацията е редактирана (01-01-09 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: levisoft   
Дата:   02-01-09 07:26

Моето лично мнение е за Tamrak. Аз имам такава (Про8) повче от 3 г. и при много интензивна експлоатация до сега няма нито едно място което да със някакви следи от повреди (шевове, плат и др.п.). Нееднкратно съм бил с нея в силен дъжд и нито веднъж не е пропуснала вода вътре. В нея влизат два Канона (40Д и 350Д и двата с грипове)с монтирани на тях два обектива (10-20 и 28-135), отделно стои един 70-200 и трите със сенниците им (обърнати обратно), светкавица 580, две зарядни, за дреболии като филтри и др.п. въобще не говоря, много добра мека защита на преградите която не дава на апаратурата да се трие една в друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: VioletaSto100   
Дата:   02-01-09 10:07

Благодаря за мненията. В крайна сметка си взех Резо-то (Тамрака го няма никъде и не се знае до кога щях да чакам). Доволна съм и се събира всичко, което искам. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: biso   
Дата:   02-01-09 10:26

честито

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: CHUKOV   
Дата:   02-01-09 10:47

Един съвет от мен
Като си избираш чанта търси такава, в която освен другите обективи, които ще сложиш вътре, да можеш да прибираш и ДСЛР със закачен на него обектив 70-200 !

Иначе е неудобно
Всички показват колко джунджурии можеш да натъпчеш, но когато почнеш да ползваш 70-200 разбираш колко е неудобно да се налага всеки път да вадиш от чантата, да сглабяш и след това респективно да разглабяш и прибираш.

Повечето чанти могат при съответното преустройство на вътрешните прегради да ти позволят да прибереш апарат с монтиран 70-200, но в повечето случаи това е за сметка на свободното място за някои от останалите обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: mitku   
Дата:   02-01-09 10:48

То чанта се избира само с личен избор (като женска чанта), а не по съвети - никой не знае по-добре от теб какво ти харесва и какво ще ти върши работа. Честито - щом на теб си ти харесва и ти върши работа, значи си направила правилен избор. [smilie24]



Публикацията е редактирана (02-01-09 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: ahaya   
Дата:   02-01-09 12:23

Но като млад фотограф никога, не знаеш, какво точно те очаква.Колко дълго ще носиш техниката, и с каво ще разполагаш след няколко месеца. Винаги съм имал чанти и съм ги намирал за много по рационални от раницата, но сега се боя да оставям техиката, заради многото кражби и нося всичко винаги с мен. Откакто си взех първият ДСЛР преди малко по-малко от две години смених две чанти, които тогава си вършеха работата. Но сега тяло с грип и малко по-голям обектив и неудобството започва, а и килограмите се увеличиха.И аз в началото смятах,че първоначалната инвестиция е окончателна, но не е. Затова е по-безопасно и икономино да се посъветваш. И тогава вземайки всичко в предвид сам да избереш самара/чанта или раница/. Вонаги е добре да имаш запас от пространство.То е винаги необходимо та дори да си сложиш шапката, ръкавиците или телефона вътре.
Честита нова година на всички.



Публикацията е редактирана (02-01-09 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: asahi   
Дата:   02-01-09 13:20

Няма голяма раница/чанта. Винаги се наблъсква с нужни и ненужни джундурии.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: Пешо   
Дата:   02-01-09 14:16

Аз стигнах до извода, че универсална фоточанта няма. Всяка една си има предимства и недосатъци. Моя личен избор се сведе до два модела на Ловепро. Computrecker AW когато се налага да се мъкне повече техника и аксесоари. Удобна за носене, има място за лаптоп, перфектно изработена и пасва идеано за повечето системи ДСЛР-и, но има недостъка на повечето раници. Просто не е направена за, по динамично снимане свързано със смяна на обективи. За да се извади нещо от раницата се налага тя да се сваля от гърба и да се рови.
Точно поради тази причина се сдобих с Stealth Reporter D300-достаъчно голяма за да събере нужната ми за всекидневно ползване техника носи се на рамо и в не е се губи време за сваляне на чантата, за да се рови в нея, Достъпа до техниката е максимално улеснен, Събира система от обемист ДСЛР със закачен 70-300 VR във вертикано положение, която може да се извади и е готова за снимане за секунди. Недостъците са, че като се напълни тежи само на едното рамо и не е толкова удобна за носене коклото компутрекера. Който има чанта му се ика да има и раница, а който има раница рано или кузно си взима и чанта....просто въпрос на време.......

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: chicken   
Дата:   02-01-09 16:24

Аз си взех чанта, която пък сложих в добрата стара 40 литрова ташевка, която и без това нося ежедневно (дори документите ми стоят в джобчето на капака) По този начин и апарата е на практика непрекъснато с мен, нещо което нямаше да стане ако трябваше да нося чанта отделно.
Имам прдостатъчно място за всичко, което може да ми дойде на ум. Удобно на гърба, като чантата винаги може да излезе и да си я сложа на рамо. За по-често и бързо снимане апарата си виси на врата или просто го пуска в раницата върху чантата, и единственото което ми липсва е нещо за кръста колкото за един голям обектив. Петдесятка си се събира в джоба на джинсите. (не изпадайте в ужас, ключовете почти винаги са в другия джоб :) ) Това особенно много важи по кръчми и купони, когато съм зарязал раницата в някой ъгъл.



Публикацията е редактирана (02-01-09 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: CHUKOV   
Дата:   02-01-09 19:13

Пешо,
Пешоооооооооооооо

и аз имам Stealth Reporter D300
Но 40Д със 70-200 прав не влиза
настърча 7-8 см

Ако е натикана с техника, чантата буквално ти откъсва врата. Ако я носиш провесена на едното рамо се свлича
Ако я кръстосаш - примерно ремъка отляво чантата отдясно - буквално те обесва след 20-на минути
В този случай раницата е по-добрия избор
Чантата пък е удобна за бърза смяна на обектив

За мен изборът е следния
- Stealth Reporter D300 с по-малко обективи за бърза (по репортерска работаІ
- раница Computrecker AW за планина и ходене по къра

Най-добре е човек да има и двете и да си избира според нуждата с кое да тръгне на път

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: borissov   
Дата:   02-01-09 19:24

Всичко си е индивидуално... Аз ползвам Computrekker Plus AW (огромна, проблемна при полети) и Mikro Trekker 200 за из града и по-неангажиращи неща + една бохчичка куче марка за 580-тките. Тия дни ще си взема и една Lowepro Flipside 400 AW, някой има ли директни впечатления от нея? Мисля да я пълня с тяло+грип, 3-4 обектива (без дълги) и 3 светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: mitakabus   
Дата:   03-01-09 09:45

CHUKOV написа:

> Пешо,
> Пешоооооооооооооо
>
> и аз имам Stealth Reporter D300
> Но 40Д със 70-200 прав не влиза
> настърча 7-8 см
>
> Ако е натикана с техника, чантата буквално ти откъсва врата.
> Ако я носиш провесена на едното рамо се свлича
> Ако я кръстосаш - примерно ремъка отляво чантата отдясно -
> буквално те обесва след 20-на минути
> В този случай раницата е по-добрия избор
> Чантата пък е удобна за бърза смяна на обектив
>
> За мен изборът е следния
> - Stealth Reporter D300 с по-малко обективи за бърза (по
> репортерска работаІ
> - раница Computrecker AW за планина и ходене по къра
>
> Най-добре е човек да има и двете и да си избира според нуждата
> с кое да тръгне на път


Аз имам Lowepro AW2 , Stealth Reporter D300 и Lowepro CompuTrekker AW. Раницата рядко я ползвам. Но когато се налага да пътувам е много удобна - взимам и лаптопа. Недостатък е, че няма място за багаж. Иначе Д300 е чантата ми за постоянно - събира почти всичко което имам . Обаче е тежка!!!
Самата чанта без техника сравнена с AW или Nova 180 е приблизително 2х по-тежка. При мене почти събира 70-200 Сигма с А700 - казвам почти защото влиза, но тялото е доста нагоре и не е добре предпазено от към горната страна. Иначе редовно си ходя с AW2. Тяло със 17-70 + още 2 твърди или 100/2.8 или пък с 70-210/4 влизат. Зависи какво ще снима човек - взимам си 2 -3 обектива и тръгвам. По-леко е за носене - Репортера ми отнася рамото , а като го напълня и жена ми се хваща за главата...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-01-09 09:47

bigger is better [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фоточанта
Автор: El_Fuego   
Дата:   03-01-09 13:56

Най-добре с 2 чанти/раници и да си избираш според случая.

За по-ежедневни или туристически цели имам Tamrac Velocity 7 ,
http://www.tamrac.com/5767-cls-Blu-M.jpg

която събира тяло със 70-210 мм в средата, от едната страна 20 мм и 35-85 мм, а от другата светкавица Vivitar 285 (едричка тухла е).
За по-дълги екскурзии с носене на 200, 300 и 500 мм обективи, статив и 2 тела (и остава още място за железария) имам Tamrac Expedition 7
http://www.tamrac.com/5587-closed-M.jpg

.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »