Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: velev.v   
Дата:   27-12-08 16:19

Здравейте, съфорумци!
Преди малко научих, че в една от телевизиите, за да усвоят едни пари, спешно търсят сценарист или писател за написването на сценарий в конспективна форма на тема: "СЛЪНЧЕВА, ЛЪЧЕЗАРНА, ЕКОЛОГИЧНА!".
Плащат на готов продукт. Май ще кихат яко, защото нямат никакво време. Щатният им сценарист избягал с някакъв състезател по екстремни спортове. Разполагат, доколкото знам, с видеостена 4Х3 метра и реквизит имитиращ морски бряг и валчести камъни. Имат, също, договори с полупрофесионални манекени и неформални разговори да се ползват услугите на някои провинциални агенции за фотомодели. С цел масовост щели да канят и доброволки от трети и четвърти курс на Химическия факултет.
За рекламата засега са осигурили само бански костюми, сезон 2009 - 2012г., тип: БОДИ / ДУО / МОНО.
Предимство ще имат работите, създаващи усещането за динамика и свежест.
Търсят и тематични фотографии с добра резолюция, защото е задължително на видеостената да се появяват фотоси с различни подтеми, например:
"Боклука - на боклука!" (за балите и разделното събиране на отпадъци),
"Възобнобвяемите енергийни източници - мое дело, наша отговорност".
Ето затова са започнали да търсят И сценаристи И фотографи. Да дадат идея как да се ползва реквизита, манекенките и моделките. Със снимките им в наличност положението било направо трагично. Засега имали само фотоси от строежа на метрото. Били много на брой, ама за нищо не ставали.
Май са резглеждали варианти и за снимки на автори от форума. Може и да са харесали нещо и да са пращали лични съобщения. Ама не знам. Поогледах се, не видях някой да е писал за нещо такова. Може и да си траят тези, на които са пуснати ЛС, за да гушнат хонорара.
Работата, явно, е сериозна, защото даже и да се появи кадърен сценарист, без фотографии нищо няма да стане.
Затова аз, да ви призная, възнамерявам да подготвя един снимков материал на четири момичета, качени върху ветрогенератор, заснети в цял ръст, вдигащи весели наздравици с пенливо вино. Акцентът ще бъде поставен върху разпилените им от вятъра коси, но ще снимам на малка скорост, за да си личи движението на перките.
И понеже така и така ще се ходи до Сливен, на заден план ще хвана и полите на Стара планина.
Като резервен материал ще заснема същите момичета, но излегнати небрежно върху панелите на фотосоларен парк, едната, гледаща закачливо към обектива, а другите три усмихнато съзерцаващи загретите до червено реотани на отоплителна печка. По цялата снимка ще се вие кабела на печката, демонстративно включен към същите тези фотосоларни панели. И за да не изглежда неестествено печката насред полето, ще просна пред нея да съхне един чорапогащник. Хващам маранята от съхненето и на заден план - пак полите на Стара планина. (Ако трябва, после ще подсиля с Фотошопа.)
Такава ми е засега идеята, ама докато стигна до Сливен, може да ми дойде и нещо друго наум. Сценария ще го нащракам набързо като се прибера. Колко му е!
Споделям това, защото тук, във форума има много кадърни люде. Може някой да даде още по-добри идеи. Готов съм да споделя възгледи и концепции в името на добрата работа.
Да дерзаем, Братя!


Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: e-mil   
Дата:   27-12-08 18:40

И какво очакваш от нас?

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: asahi   
Дата:   27-12-08 18:55

Не ти ли е минавало през акъла да се пробваш във ветеринарната медицина? В хуманната няма да те допуснат толкова лесно.

Иди си в Сливен, събери се с приятели, затисни некоя съседка и въобще се отдай на това, което го можеш.

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: mixmike   
Дата:   27-12-08 19:29

днес нещо им има на хората във форума[smilie11] 3-та тема отварям и вътре [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] не мога да го определя[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: aliengg   
Дата:   27-12-08 19:48

Ха, ха - егаси гъбаркането, ама сега е Коледа, не 1 април [smilie5] [smilie7] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: Lalinda   
Дата:   27-12-08 20:26

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: Lalinda   
Дата:   27-12-08 20:33

Това е мястото, където наистина ще получиш идеи...
[smilie3]

Споделям това, защото тук, във форума, има много кадърни люде. Може някой да даде още по-добри идеи. Готов съм да споделя възгледи и концепции в името на добрата работа.
Да дерзаем, Братя!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Добре си се ориентирал, а и изложението ти ме навежда на мисълта, че... (да не издавам)
[smilie3]

Любопитно ми е какви ще са и идеите на братята - и сестрите! - форумци за аранжиране на ветрокоси девици/красавици/хубавици по темата: "Боклукът - на боклука!" или каквото там беше...

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: hose   
Дата:   27-12-08 20:37

Сценария ще го нащракам набързо като се прибера. Колко му е!



боже боже боже....

ако не е тайна - за коя ТВ става дума?
/макар че всичките са еднакви у нас/

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: J0R0   
Дата:   27-12-08 20:59

На ти една идея:

Заглавие: Красотата ще спаси света (от боклуците)

Нещо като Пепеляшка, обаче в обратен ред.
Една дузина принцеси-силиконки отиват на бал в Биад.
Мерцедеси, каляски, принцове, както си му е редът, обаче идва 12-ия час, гримът, перуките и силиконът изчезват и принцесите се превръщат в Пепеляшки от "Чистота"-та.
Работното им време е почнало.
Яхат метлите и събират разделно отпадъците.
В кафявите контейнери - кафявите бирени шишета, в зелените контейнери - зелените бирени шишета.
С танцови стъпки.

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: hose   
Дата:   27-12-08 22:30

J0R0 - ти си скрит гений [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: mimiron3   
Дата:   27-12-08 22:42

Имаше един Кашалот... дали се сещате?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: Stoychev   
Дата:   27-12-08 22:50

И аз си спомних за кашалота отначало. :)

Човек, я разгледай нещата на christal примерно. :)

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: Han_Solo   
Дата:   27-12-08 23:56

J0R0 , като актьор те видях че те бива, ама за сценарист... ей човек не знаех [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: e-mil   
Дата:   28-12-08 00:48

Han_Solo, бъркаш понятията.
Актьор е човек, който снима актова фотография.
Сценаристи са тия дето ходят по сцената.
А режисьорът просто реже хляб за сандвичи на екипа и в паузите крещи: "Така не може да се работи!"

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: to6e   
Дата:   28-12-08 10:34

То в Сливен до най-многото ветрогенератори се събират и найлоните от бунището - спокойно можете да спретнете серия 2 в 1:кеф ти ветрогенератори, кеф ти боклуци, то и трето може, но да не получа бан от админите. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: hose   
Дата:   28-12-08 13:01

e-mil [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: MauMyHa   
Дата:   28-12-08 13:17

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Идей не ми давайте, ПАРИ МИ ДАЙТЕ [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: genov44   
Дата:   02-01-09 12:36

....възнамерявам да подготвя един снимков материал на четири момичета, качени върху ветрогенератор, заснети в цял ръст, вдигащи весели наздравици с пенливо вино....

Абе ти май ветрогенератор не си виждал на живо, а? Ясно ли ти е че да застанеш прав на него е все едно да си качен на стрелата на кулокран [smilie10] Трябва да си вързваш моделките с каиши или вериги иначе ще се сгромолясат
[ezik] Ти си ненормален [ezik]
Хората ти казват да се занимаваш с нещо което разбираш
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: sail_away   
Дата:   02-01-09 13:02


http://matari.files.wordpress.com/2007/08/dsc_0003.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: asahi   
Дата:   02-01-09 13:09

Муш още една перка в слънчогледа:


http://212.36.3.59/site_pics/153/a_1183582652_8_for_web.jpg



[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: hose   
Дата:   02-01-09 17:07

що бе - връзваш голите модели за перките на генератора и концептуално ще се въртят [smilie5] тъкмо няма шанс да паднат[smilie5]
после ще го пуснеш и в предаването fear factor[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: chicken   
Дата:   02-01-09 17:36

И тъй като са три перките, моделите може да са боядисани в RGB. Всъщност щеше да е хубаво да са четири и да са в ЦМИК. Резултата ще контрастира с бялото на Сините камъни. Снега де. Ако същия не е излязъл в средно сиво. А торбичките от бунището ще са сложени на онези места, да не прихванат нещо моделките от вятъра около генератора на вятър. Който пък ще се захранва от слънчевите панели, от които ще трябва да се изключи печката. А чорапогащника вече сигурно е изсъхнал.
genov44, а ти кулукран на живо виждал ли си? Последния, който видях, беше окомплектован с една кранистка, която чудеса сътворяваше с това ми ти нещо. А като се заразхождаше по него, скриваше в шапката не само акробатите от цирка, ами и фокусника, барабар със зайците дето излизали от същата тази шапка.

А аз съвсем сериозно искам да попитам защо един път всички много се радват на поредната простотия, наричат я с гръмкото име "петъчна тема" и ръсят с най-голям ентусиазъм по двеста поста от долу, а друг път ненормалник бил човека, да ходел да си ляга и т.н. ???



Публикацията е редактирана (02-01-09 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: icodin   
Дата:   02-01-09 17:36

Самодиви в бяла премяна, по три на перка, четвъртата седи резерва..

Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: PolarBear   
Дата:   02-01-09 17:59

Муш една перка, пак в жълти технически култури, но не слънчогледи (да не копираме Асахи).


http://212.36.3.59/site_pics/181/l_1212778800_IMG_8686r200.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: СЦЕНАРИЙ И СНИМКИ
Автор: мара   
Дата:   02-01-09 18:48

най обичам кат се подхожда сериозно към майтапа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »