Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широкоъгълен обектив
Автор: Vlados   
Дата:   22-11-08 19:25

Здравейте! Понеже не съм наясно с параметрите, интересува ме при снимане на еднакво разстояние, кой от двата обектива ще обхване по широка площ. Параметрите на двата са:
1. f=4.8-86.4mm (35mm Еквив.: 27-486 mm)
2. f=4.6-82.8mm (35mm Eквив.: 28-504 mm)
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   22-11-08 19:26

номер 1

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: Vlados   
Дата:   22-11-08 19:41

Благодаря! А осезаема ли ще е разликата между двата (интересува ме заради разликата в цената - кой да избера)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: mitku   
Дата:   22-11-08 20:13

FZ28 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: pmartinov   
Дата:   22-11-08 20:20

Разликата е малка

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: Vlados   
Дата:   22-11-08 20:41

Да колега mitku, става въпрос за FZ28 или FZ18, параметрите им са почти еднакви (като изключим пикселите, разбира се), но разликата в цените им е близо 200 лв. На мен ми се иска възможно най-широкоъгълния обектив, но след като разликата между двата ъгъла е малка, май печели цената. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: mitku   
Дата:   22-11-08 22:02

Е, аз защо мислиш, че съм отговорил - FZ28... веднага ми стана ясно за кои апарати питаш. [smilie5]

А разликата в цената е далеч по-малка и дори под 100 лв.: Panasonic Lumix DMC-FZ28 Black - 669.00 лв. с ДДС. [smilie24]
FZ28 си заслужава от всякъде, а FZ18 отстъпва почти по всичко. Ще се самоцитирам от една тема за сравнението им:
FZ28 (сравнен с FZ18):
1. Имал бил следящ автофокус.
2. Има по-голям сензор (но по-висока резолюция)... и по-нов процесор и софтуер... което води до по-малко шум според ревютата при повишаване на ISO-то (без да очакваш "чудеса", естествено). Също и по-добра динамика.
3. По-големият сензор при същата оптика, означава леко разширяване на "широкият" край и скъсяване в "дългият", но практически си е същото.
4. Има HD видео режим с 1280x720 30fps... по-важното е, че и зуумът работи по време на филмчето (туй беше най-големият недостатък на FZ18). Дори и само туй да беше, си заслужава цената отгоре.
5. По-нов софтуер (SILKYPIX Developer Studio 3.0SE), който е доста по-добър от 2.3, който беше с FZ18.
6. Малко по-голям дисплей (2.7"), но не е несъществена разликата.



Публикацията е редактирана (22-11-08 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: Vlados   
Дата:   22-11-08 23:42

Имах в предвид тези:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029930
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040866
затова казвам, че разликата е близо 200 лв. - ще го взимам на лизинг (имам изгоден от там), но мисля, че вече реших - изчетох доста в http://www.hardwarebg.com/forum/forumdisplay.php?f=49 и май FZ28 ще е новият ми апарат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: Vlados   
Дата:   24-11-08 19:58

Вече е свирено - имам си нов LUMIX FZ28 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен обектив
Автор: sashky   
Дата:   24-11-08 20:14

Честито...
Да правиш много хубави снимки !!!
и да ни ги показваш

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »