Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 FOV и кропки?
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-11-08 10:01

Как се влияе зрителния ъгъл от кроп фактора и по специално обектив който е само за цифрови камери, в спецификацията кой зрителен ъгъл дават:

Наприме Сигма 10-20 е със зрителен ъгъл 102 гр. в широката част, това ли е реалния зрителен ъгъл?

Сравнявам (теоретично) със Сигма 12-24 която при 12мм има зрителен ъгъл 122гр. която поставена на кропка е 18мм т.е зрителния ъгъл ще е около 105 гр.

И сега основното ми чудене сигма 10-20 поставена на кропка какъв зрителен ъгъл ще има
при 10мм 102 гр. както е по спец или този на 15мм екв. обектив заради кроп фактора но на 15мм ФФ зрителния ъгъл е 110гр.

май си отговорих САМ[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Би трябвало да си е 102гр. както го дават по спецификацията

и същия въпрос за Диагонален ФИШ 180 гр. на ФФ поставен на кропка колко градуса ще му е зрителното поле, гледах някаква статия където го изкараха около 100гр.

Значи определено няма смисъл да си зимаш диагонален фиш за Кропка, ако искаш широк ъгъл по добре коригиран 10-20 например?

Дано съм се изяснил достатъчно точно че ми е мътно още рано рано, петък е далече[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FOV и кропки?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-11-08 10:39

Ух, на първия въпрос си си отговорил, ама втория...
Ако искаш фиш си вземаш фиш, ако искаш широкоъгълен вземаш широкоъгълен. Обикновено фиша има по-широк зрителен ъгъл от широкоъгълния.
Имай предвид че зрителния ъгъл обикновено се мери по диагонал.
Можеш да смяташ зрителния ъгъл на нефиш обективите по формула. Фиша се предполага да е 180 гр.

Отговори на това съобщение
 Re: FOV и кропки?
Автор: loveforever   
Дата:   05-11-08 11:52

Според мен на обектива 10-20 би трябвало реалния зрителен ъгъл да е 102 градуса, какато го дават по спесификация, защото обектива е правен за кроп-матрица. Ако се сложи на фулфрем такъв обектив просто не покрива цялата матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: FOV и кропки?
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-11-08 16:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FOV и кропки?
Автор: Canon   
Дата:   06-11-08 13:38

При тези фокусни разстояния, частите от мм играят роля.
10-22 на цанон на 100мм е 107град, ама точния размер на матрицата е важен
фиш за кропка има сигма 4.5 мм

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »