Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 14:33

... е прав

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 14:33

Преди да покажа примерите искам да почертая, че това наистина е тест при равни условия, но не е претенциозен или показателен за Вашите решения. Те са си Ваши каквото и да решите да правите ... аз разбира се преди да предприема нещо се убеждавам лично, а не да слушам кой какво казал... дори и да е бил прав!

Снимал съм аз, с моето тунинговано Д300 и 24-70/2.8, снимаме с оптимизирани .jpg настройки, еднакви нива на шарпен и т.н.
Снимал е и собственика на 50Д с 24-70/2.8 L, като оставяме отворен въпроса за крайния .jpg резултат на алгоритъма и постпроцесинга в самата камера!
Ясно е, че не снимаме от стативи, не конвертираме от РОУ и т.н. и т.н.

Та така... да се върнем за приказката защо Бони е прав. Тази камера за мен има условни 15 мегапиксела и казвам условни, защото може и да ги извади в идеални студийни условия. Излезе ли на бойното поле, тази матрица, тази гъстота на пикселите, този компромис откъм динамика... ами това са си нормални 12 мегапиксела.
Които стигат!
Но тук аз искам да кажа нещо, което може би не очаквате... камерата ми хареса!
Защо ли?
Защото май този път канонци са се постарали да направят добър и бърз автофокус. Разлика в бързината и прецизността между никон и канона не усетих. Може би при канона е плавно ускорително, при никона е с постоянна скорост, не знам. Впечатленията ми са кратки, но определено фокуса с този обектив си е на място!
Е, екрана пак са го сложили там, дето винаги го цапаш с лицето си докато снимаш но... това е положението.
Абе... няма да правя ревю сега, камерата е хубава ЗАЩОТО като снимане, фокус, картинка и т.н. се доближава много до изображението на Д300! И това наистина е положително, понеже 50Д СТРУВА 2/3 от Д300 магазинна цена !

Има нещо притеснително във финия детайл наканонската картинка. Тия от канон са се опитали да правят някакви магии сигурно. На някои места има наистина удивително добър детайл, а на други места все едно някой е минал с дебела четка блажна боя... като рисувано е както вика един мой приятел! Правили са нещо, което на някои хора би им харесало, на други... надали. Но това не я прави лоша камера...
Е, не знам как ще го приемат птичарите със загубата на финия детайл, но положението в РОУ може и да е друго - НЕ ЗНАМ ! Поживьом - увидим!

Другото нещо, което ми хареса в тази камера е, че на високо исо догонва никона!
Снимахме на 2500 и на 3200 исо... второто си е напълно безсмислено, но го направихме заради това някой да не каже - ами 3200?

Навсякъде тестват 3200 че и 6400... ами да си тестват. Аз повече от 2000 НЕ ВИЖДАМ смисъл... 2500-3200 рядко и ако снимаш на такава чувствителност, то не е нужно да си претенциозен !!! особено за такъв клас камера...

Но вижте сами...

ВНИМАНИЕ, МНОГО ГОЛЯМ ФАЙЛ!!!

Снимано е с Д300/50Д с 24-70/28 на бленда 4! (уж оптимална за двата обектива)

Да отбележа !!! Кадъра от никона съм го ЪПСАЙЗНАЛ до 15 мегапиксела, после и на двата кадъра съм дал еднакъв смарт шарпен

100%/0.3 пиксела...

http://vista-vision.net/test/Test_A.jpg


Сега, тестовете на високо исо... следва 2500:


http://vista-vision.net/test/Test_B.jpg



Снимано е на бленда 5.6

НЕ ЗНАМ защо едното е по-замазано, нямам си на идея... или фокуса не е там, или шумоподтискането в апарата прави магарии, не знам на този етап, показвам само структурата на изображението при исо 2500 !!!

Ето и от по тъмната страна... на луната


http://vista-vision.net/test/Test_C.jpg



Просто от канон приятно са се постарали и шума ми се струва, че се доближава до никонския по приятност, което от моя гледна точка е похвално!

Сега... да покажем на ИСО 3200... ами добре...


http://vista-vision.net/test/Test_D.jpg



От краткия ми допир с тази камера мога да твърдя, че съм приятно изненадан.
Все пак... струва 2/3 спрямо Д300, а а-ха и да проснима като него!



Публикацията е редактирана (03-11-08 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   03-11-08 14:38

Ама на Бони му вярвам, пък ти си манипулатор и нищо хубаво няма да излезе от тази тема[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
С този си пост смятам да приключа участието си в нея. Канон имат най-нешумящите матрици и нищо не може да промени този факт.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: Тед   
Дата:   03-11-08 14:41

а и на някой му е изплякало меренето, ама не моето [smilie7]:

http://vista-vision.net/test/Test_B.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: nodoubt   
Дата:   03-11-08 14:47

ами канона е преекспонирал разбирасе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: didesignbg   
Дата:   03-11-08 14:53

muu, ги прави по-хубави[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: tantris   
Дата:   03-11-08 14:54

Ma3o4

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: neptun61   
Дата:   03-11-08 16:13

Канон имат най-нешумящите матрици и нищо не може да промени този факт
.........каза Канонио....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 16:17

Аз нямам нищо против хората да си говорят каквото си искат [smilie7]
Както и казах в началото на темата... те може да са прави, може и да грешат, може и така да искат нещата да изглеждат за тях, това няма никакво значение [smilie7]

Лично аз вярвам на ръцете и на очите си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: ivodam   
Дата:   03-11-08 16:32

Че фокуса много са го барнали, стана ясно, нещо обаче не ми харесва картината като цветове, ти викаш, че ти харесала, аз още не съм сигурен...

Тестовете на високо ИСО на какво шумопотискане го прави - стандартно ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: groshev   
Дата:   03-11-08 16:36

шумоподтискането е на СТАНДАРТ (при канона)

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 16:38

Дам, на стандартно [smilie7]

Никъде не съм казал, че ми харесва картинката като цветове, а че ми е харесал апарата като цяло, автофокус, нисък шум, но и споменах, че има една енигма със загуба на много фин детайл...

Също така предположих, че може да е от .jpg формулата, ако така се губи детайла и в роу файла... лошооооо...

Като цяло снима пооооочти като Д300 [smilie7] което е похвално за него.
24-70 канонския не ми хареса много... но това друг филм... затова и снимахме на 4-5.6 за да гоним оптималния детайл...

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: dau   
Дата:   03-11-08 16:41

НЕФчо похвално за заниманието, само да кажа че за мен е смешно и наивно такива камери да се сравняват в jpg, който си купува такава камера да снима в джипег трябва да е пълен идиот...

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 16:42

Дайте с нещо да отворя РОУ файла от канона?
Може да снима много добре, просто джипега да не е толкова добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: mitku   
Дата:   03-11-08 16:45

Сега остава да смъкнат адекватно цената на D300 около таз на 50D... покрай нея - и адекватно да смъкнат цената на D90 и всичко ще е точно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: tonevjr   
Дата:   03-11-08 16:45


http://jeffascough.bigfolioblog.com/



Прочети какво пише над последната(най-горната) снимка...предполагам, че ще чете и РОУ-а на 50Д.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: landstar   
Дата:   03-11-08 16:49

нейви, то и цената му е поооочти като на д300, а не 2/3, пък и какво му е толкоз новото? 50д мяза на френска кола - стара версия, с добавена дребна простотийка или смачкана отзад като бръмбар - айде нов модел!
От 40д имам впечатления - наистина, опростен откъм копчета, доста прилично мерене, ама с Д300 трябва към 80д някаъде като излезе да се сравнява!

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 16:53

Не обсъждам външния вид на каноните.
За мен са отдавна загубена кауза откъм удобство и ергономия. Повтарям - за мен!
Откакто снимам с никон, независимо коя камера взема - всяко нещо си има място и копче! И няма умуване, няма менюта и глупости... както и да е! Това, че канон повече няма да си купя не значи, че 50Д е лоша камера. Споделих, че ми хареса как снима, как е бърза и шавлива, това само!

А и търся начин да отворя роу файловете и на двете камери ...

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: tonevjr   
Дата:   03-11-08 16:55

Ми такак кажи...ще почакаш още малко ми се струва![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 17:01

Тонев, аз съм го казал още в първия пост - сравнява се на първо четене джипег-а.
Като се опре до РОУ, то тогава се опира то професионални стативи, снимане с вдигане на огледалото, скъпи твърди обективи и т.н. и т.н.

Но така описано рядко снимаме, най-често набързо, от ръка в обстановка като днешната.
Е, да, не всеки снима на джипег.
Аз по принцип снимам на РОУ+джипег, но откакто имам Д300 съм очарован от доброто процесване на джипега и ако не трябва да пипам нещо, което много рядко се налага - използвам си джипега [smilie7]

Това навремето с 20Д беше малко немислимо...

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: tonevjr   
Дата:   03-11-08 17:12

Да бе...ясно защо сте снимали jpg...просто си помислих,че искаш с нещо да отвориш РОУ-а просто.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   03-11-08 17:14

ACR 4.6 отваря файлове от 50Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: ivodam   
Дата:   03-11-08 17:23

navy: Заеби го тоя 24-70 на Канон, аз нямам добро мнение за него, като имам възможност да щракна с големото животно, или със 70-200 на 4 ИС, тогава ще видя дали наистина губи фин детайл. Мен ме притеснява друго, което гледам и по самплите в нета - измити цветове, някак неплътни картини, някакви съображения относно това нещо?



Публикацията е редактирана (03-11-08 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: navy   
Дата:   03-11-08 17:28

Иво... ами за това казах, че Бони е прав, то ко прав, това си е физическа истина, при това насищане на сензори в този размер някакси динамиката се ощетява, а това влияе и на микродетайла също!

На този етап на технологично развитие си мисля, че 12 мегапиксела са оптимума за кроп сензора, за да има и добър детайл, и добра динамика!

Отговори на това съобщение
 Re: Непретенциозен тест на 50Д или защо Бони...
Автор: ivodam   
Дата:   03-11-08 17:43

navy: Между другото, относно ергономиката и удобството за работа - с 50Д сега видях, че мога всичко, абсолютно всичко, да го сменявам само с едната ръка, дясната, и то доста бързо и удобно:) Ако ти е интересно, ща светна как става, че кат се сетя на Никона къв чанч е да смениш ИСО-то примерно, да си изкълчиш всички пръсти, пфу. [smilie6]



Публикацията е редактирана (03-11-08 17:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »