Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   23-10-08 10:43

Снимам със сапунер Canon S5, който може да използва външна светкавица, освен вградената.

След като си поиграх с една Canon 580ЕХ, реших да се сдобия с външна светкавица, но тъй като ще я ползвам на сапунера, по-евтино решение ми допада повече. Във фото павилиона съм се спрял на 3 бюджетни решения - Bower, Sigma и Falcon Eyes.

Canon 430 серията започва от 400лв нагоре, но не мисля, че си струва инвестицията при положение, че ще снимам само вкъщи малчугана...

Молбата ми е - споделете мнения и препоръки за горните светкавици. Какви параметри са важни при избора на светкавица? Моите познания се ограничават до това, че задължително трябва да е с въртяща глава, за да може да се снима с отразена светлина.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 00:33

Благодаря за помощта на всички.

Късно е вече, ще споделим скоро впечатления.[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: redair   
Дата:   24-10-08 00:38

Коя си взе ?
аз съм хвърлил око на Bower-a, ще се радвам да споделиш впечатленията си...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: Svsvet   
Дата:   24-10-08 00:43

Имам един Bower SFD35C за продаване. Цената му е 120 лв. и си работи перфектно! Пишете на л.с., ако имате интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 01:07

Взех никому неизвестния Falcon Eyes. Първите впечатления са следните:

1. TTL - Работи
2. Възможност за корекция на силата от апарата - Работи и в двата режима ( като +- 2 степени при автоматичния режим, или до 1/64 на ръчен)
3. Синхронизация - работи
4. Качество на изработка - съмнително, ама се държи за момента. Като цяло дори с батериите е сравнително лека и пасва на въпросния модел. 580-тката на канон е по-голяма и по-тежка от апарата.
5. Скорост на презареждане - доста бърза - наистина подгрява в рамките на 0.3 до 5 сек с пресни пресни батерийки.
6. Брой презареждания - в инструкцията пише 150 - аз напрасках 200 парчета за 1 час и пита за още... само на 2 снимки не можа да светне като хората.
7. Е...слабичка е. Водещото число на 100 аса е 32. За моите домашни нужди е перфектния избор, но за сериозна работа не става според мен.

Заключение - върши работа за ентусиаст като мен, но и S5 си е точно модел за мераклии - да се научи човек как стават нещата... Едва ли ще става за снимане на сватби, въпреки бързата скорост за презареждане и въпреки многото презареждания. Наистина е слаба, но в моите условия (стая 4на3 с бял таван и светли стени) е перфектна. Общото ми впечатление е - върши работа, разбира се с апарата, работи и в автоматичен и в ръчен режим, лека е и е мноооого по-добре от вградената при всички положения.

Недостатък е, че главата не се върти по хоризонтала, а само вертикално, ама за 150 лв си е направо слънце.

P.S. В павилиона ми се молеха да не я купувам. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie11] [smilie11] [smilie11] И в интерес на истината биха били прави, ако следващия ми апарат е пак канон и ми трябва светкавица. Но, за момента аз съм доволен от прецаквацията [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 09:53

Би ли казал с какъв TTL работи, само TTL или Е-TTL има на твоя апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 10:02

Ти цифрова камера с TTL де си виждал?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 10:06

А ти Гена кво ще кажеш, тая светкавица прави ли Е-TTL?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 10:12

Ако не го поддържа, как според теб работи с цифраци?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 10:18

Ами човека я ползва на сапунерка, там такъв режим има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 10:23

Да, трябва да има щото пише че може да работи с Canon Speedlite EX.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 10:28

Ако искате мога да ви цитирам и инструкцията за употреба.

S5 подържа 430EX EX II във всичките му режими и не подържа напълно 530EX II.

Този Falcon Eyes всъшност няма никакви настройки от самата светкавица - само ON/OFF бутон.
Всичко останало се контролира от фотото.

Според мен си работи съвсем нормално - изпробвах фукнцията на фотото exposure lock, която префлашва светкавицата и си сработи съвсем нормално.
Отделно когато снимам на автоматичен режим на светкавицата, светва с 2 импулса - един бърз къс и един нормален, както се очаква при TTL.

И пак да кажа - нямам опит със светкавици и тепърва се уча. Според мен работи прилично за цената си. Ако някой го интересува повече - аз съм в софия, може да се видим да пробва и да прецени. Не съм виждал Bower-а, но вероятно е по-качествено изпълнение от това което взех аз.



Публикацията е редактирана (24-10-08 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 10:36

На мене ми беше интересно да знам дали тази евтина светкавица поддържа режима Е-TTL.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 10:45

Е ти не вдяваш ли, че след като една светкавица работи с цфраците на някоя фирма - явно поддържа тяхното TTL мерене (E-TTL, i-TTL или както там се казва за съответната марка). Ако не го поддържа - просто се казва, че светкавицата НЕ работи със съответните тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 10:59

Ти понеже продаваш такива светкавици, що не кажеш ясно за въпросния модел, поддържа ли или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 11:00

По-ясно от това не мога да ти го кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 11:07

Не ти се казва, но аз "вдянах", в сайта пише "поддържа ТТL на цифрови и лентови тела". Ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 11:28

Ето ви линк да видите как се справя. Ама да знаете ЗАУ-то тепърва открива топлата вода, та резултатите не са перфектни...Отразява се от тавана светкавицата...

http://82.146.27.124/flash/

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: digitalgab   
Дата:   24-10-08 11:36

Да, добре, благодаря за линковете.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 12:35

Нещо фокуса ти куца. На лапето лицето ми се вижда бая мазно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 13:09

На мен фокуса не ми куца, ама на сапунера със сигурност [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Не съм пробвал с по-затворена бленда как стоят нещата със светкавицата - това е на 3.5 и фокуса ако избяга зад малкия(както често се случва) доф-а е пределно плитък за да компенсира изместването...ама тепърва ще тестваме и ще се учим. Пък като се понаучим ще минем на огледало.

А като стана дума за TTL - как точно работи? Имам предвид, че апарата измерва светлината и разстоянието до обекта и ги подава към светкавицата, така ли? Т.е. при неправилен фокус светкавицата също няма да светне както трябва за да се експонира правилно снимката, така ли е?



Публикацията е редактирана (24-10-08 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 13:21

Божа работа как точно му работи меренето. Трябва някой от канонските инженери да каже...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 13:34

Мда....

Добре, че има уикипедиа :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EOS_flash_system

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-08 14:38

Не че във википедията е обяснено това, дето го питаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетна светкавица за Канон
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 15:05

Е аз мисля, че прочетох това дето ми трябва - ЕТТЛ2 се интересува от разстояние до обекта като го взима предвид, а само ЕТТЛ изчислява на база цялата осветеност на кадъра.

Това ме интересуваше...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »