Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 И отново слухове...
Автор: tonevjr   
Дата:   18-10-08 20:16

http://www.canonrumors.com/



Мммм...какво ще кажете?[smilie8] True or false?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-08 20:40

Хех, Шоти умирга за такава камера с много кадри в сек, на мен ми е все тая, по-интересни са ми на този етап картина, шум, пиксели.
Но ако е вярно, ми потвърждава мнението, че Канон се развиват, следвайки някаква собствени логика и цели, гледайки много напред, и в същото време много независимо на нещата, с голям полет на въображението и идеите!

Канон, ти мислиш за нас! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-08 20:41

ммммм страно изглежда

8.2 мега пиксела
22 кадъра в секунда

То 5д мк2 май прави 50 или 60 кадъра/сек.

Малко ми се губи идеята.

Пъки това ще е с електронен затвор вероятно щото механика дето се лашка с тая скорост ...

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: muu   
Дата:   18-10-08 20:46

ъъъъъ, кво прави 5дмк2, хотснайл?!?50 или 60 кадъра/сек?!? [smilie10] туй картечница бре!!! и то на 21 мрх...

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: zariio   
Дата:   18-10-08 20:48

То трябва му измислят и лента за картите памет баси[smilie18]
Че ще ги запълва за секунди[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-10-08 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: sauron69   
Дата:   18-10-08 20:59

5дмк2 е само с 3,9 кадъра/сек [smilie18] (за съжаление [smilie2] )

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   18-10-08 21:00

Няма нещо чудно и кой знае колко впечатляващо.
Пентакс от преди почти година прави 21 кад. с 1.6 МП. Като знаем как се развива производитеилноста на процесорите /а ограниченията са основно от процесора и скоростта на запис/ това 22к. с 8мп е логично.


Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: milky_boy   
Дата:   18-10-08 21:03

Напълно логичен ход. На Canon върховите модели са предлагали възможности за които другите фирми са ги имали след години. В момента Nikon ги изпревари и сега ще трябва да дръпнат доста напред. Другото важно нещо са обективите. Там също бяха абсолютни лидери но в момента също издишат. Така че при тази мегапикселизация по-интересното е как ще се развиват обективите отколкото телата. За разлика с Nikon и 14-24 при 1Ds марк 3 е абсолутно невъзможно да сложиш 17-40L и да имаш читава картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: pmartinov   
Дата:   18-10-08 21:07

Другото важно нещо са обективите. Там също бяха абсолютни лидери но в момента също издишат.


На тези слухове дори тези които са ги разпространявали не са вярвали [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-08 21:11

муу не ги пуца на пълна резолюция а на доста по ниска фул ХД. Записва резултатите в малко странен формат на филмче.

Това имам предвид че 22кадъра/сек ми се губи идеята.

Отделно огледало и АФ в класически ДСЛР вариант не мисля че могат ефективно да бацат в подобен режим.



Публикацията е редактирана (18-10-08 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: milky_boy   
Дата:   18-10-08 21:23

pmartinov
В момента Nikon имат 14-24, 24-70 и 105вр които са без аналог и дават много голяма свобода за действие. Canon имат чудесни твърди но с тях начина на снимане и самото им предназначения е за по специфични и редки ситуации. Напримерно с 85/1,2 идеята не е да снимаш от f4 и нагоре. Та ситуацията е следната - на масовия любител му трябват малко мегапиксели и добри зумове.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: milky_boy   
Дата:   18-10-08 21:27

ivodam Ако е удобно разбира се сподели малко впечатления от 300/2,8 че нещо тръпката е голяма


Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: chris73   
Дата:   18-10-08 21:39

fake отвсякъде :)

- eletronic mirror also replaces shutter, allows for shutters speeds up to 1/128,000 and no limits on x-sync

но пък иначе е идейно...



Публикацията е редактирана (18-10-08 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-08 22:38

milky_boy: Ми 300 на 2.8 е вълшебен обектив, неведнъж съм го казвал. Много остър още на 2.8, страхотно разработване на фона, идеално се съчетава дори с двоен конвертор. Мъчно ми беше да се разделяме, щото с него спечелих едно 3-то място от Варна миналата година. За мое учудване, се оказа, че се използва не само от птичари и спортни, но и от "моделиери".


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1207778570_fokus-mokus1ff.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1217365255_stork-dida-cool-ff.jpg



На втората снимка щъркелът е с този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: djogata   
Дата:   18-10-08 23:42

Това с електронното огледало и липсата на затвор би било много готино - хем премахваш недостатъците на подвижните части, хем си оставаш с оптичен визьор "през обектива".

Много бих се радвал, ако успеят да приложат такова решение, но засега смятам, че е измишльотина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-10-08 23:49

Ох на батко!!!!! Не само като за ШоПи [smilie5] ами и като за мен. И аз налитам на к/с вместо на мегапиксели

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: hotsnail   
Дата:   19-10-08 00:59

Джога как предлагаш да стане оптичен визьор без огледало?

или оптичен визьор или огледало (вариант дето да сложат пирзма или да местят сензора ми се чини по странен)

Това горе дето го писах е щото другите апарати прават така: дигат огледалото снимат, пускат огледалото, префокусират, дигат огледалото, снимат ........

за 22 кадъра в секунда ........

Ама ще видим де.

Странно е 8 мега пиксела да сложат ама

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: Пърпъла   
Дата:   19-10-08 01:33

Тия се уляха с фантазии и глупости. При това са изпраскали "прес релийз" от 4 ноември 2008.[smilie18]
Бе вие чувство за бъзик нямате ли ве хора [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново слухове...
Автор: borovinka   
Дата:   19-10-08 10:42

Абе, бъзик или не, ама преди няма месец ProFoto представиха генератор, който може да работи с двадесет и кусур кадъра в секунда. Едва ли това има нещо общо с тези слухове, но все пак ми се струва, че шведите са имали нещо предвид като са похарчили време и средства да разработят това изделие.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »