Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 16:18

Наех се да понаправя малко снимки на танци и искам да докарам нещо прилично,но досега не съм снимал и малко съвети няма да си ми излишни.
Мястото където ще снимам не е от най-светлите както се сещате и не знам как да подходя...Дали само ако вдигна исо-то ще докрам нещо или ще трябва да използвам блескавичка и някакъв дифузер!Този път нямам толкова време да експериментиам и предпочитам да отида подготвен.На втора перде ли да снимам,как да направя така,че да не се губи от цялостната обстановк и такива неща...Разбирам се със светкавичката,но не я ползвам често и както казах,ако знам нещо предварително,там ще стане по-бързо просто,вместо да ходя един път само да си играя докато не разбера КАК, както и обикновенно правя.[smile]
Ако имате личен опит или някакви линкове по темата,ще се радвам да споделите.[smilie24] [beer]

Ще се радвам ако темата не се превърне в: Купи си Никон,имат по-хубави светкавици и тем подобни,благодаря...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-10-08 16:30

В никакъв случай няма да е излишно да отидеш ден - два преди това на такива или подобни танци и да поснимаш пробно за да не стане излагация.

И не си купувай Nikon за бога!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 16:33

Аз и без това ходя често,това не ми проблем,че пробвам това онова естествено,но малко по-конкретна помощ няма да ми е излишна.... и Не - нямам намерение да си купувам Никон[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: bozo   
Дата:   10-10-08 16:36

Всичко зависи от обема на помещението и светлините условия по време на събитието. Ако не се чустваш сигурен е хубаво да направиш една репетиция преди самото събитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 16:44

Не снимам от вчера все пак,знам как стоят нещата и вече казах, ще имам време за снимки,не отивам ей така на определена дата и да трябва да предам резултат.
Търся по-конкретни съвети и насоки, ако е възможно,не общи приказки...

Ще снимам главно двойки,така че ще използвам нещо средно като дължина,проблема ми е осветлението,защото си е доста оскъдно и ако някой може да ми помогне с малко инфо за светкавицата,ще му бъда благодарен или да отварям блендата и да пуцам на високо ИСО?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 16:53

С какви светкавици разполагаш? Какъв е таванът на помещението?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: fove   
Дата:   10-10-08 16:55

И колко е висок.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 16:56

Ако целта е да направиш документални кадри, трябва да балансираш с амбиентното осветление и да бъдеш пестелив. Ако задачата е творческа, можеш да игнорираш амбиентната светлина (снимайки на синхронната скорост), особено ако е оскъдна - и да подходиш творчески:


https://photo-forum.net/static/forum/2008-10/qsak3929.JPG


http://www.theatre.ccsu.edu/dance/DanceHome1.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2008-10/lknx9266.JPG


http://www.goucher.edu/images/600%20x%20327/dance_male_lead.jpg



С налично осветление ще получиш това:

https://photo-forum.net/static/forum/2008-10/yyjh4918.JPG


http://www.cincinnaticontradance.org/images/dance001.jpg



[smilie8]



Публикацията е редактирана (10-10-08 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 16:59

Това е едното помещение,другото е малко по-малко и може би с по-нисък таван,но не много,а и мен това ме интересува...



https://photo-forum.net/static/forum/2008-10/ehhp2827.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 17:02

Тъмничък изглежда, но ако е сив пак може да се ползва за отразена запълваща светлина. Но ще е нужен минимум още един светлинен източник.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: fove   
Дата:   10-10-08 17:07

Бая тъмно,не мога даопределя и какъв цвят е тавана.Според мен с една с един флаш няма да стане.Поне два със софтбоксове.



Публикацията е редактирана (10-10-08 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 17:10

Не е творческа.[smile] Мерси.[smile]


Ще трябва да отида там просто и да си играя със светкавицата,иначе няма да стане...


Чакам още съвети де![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 17:15

Точно защото е тъмничко моля за съвет.[smile]
Разполагам само един флаш принципно, но предполагам мога да се намеря и втори...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 17:19





Публикацията е редактирана (13-10-08 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 17:26

Аз много рядко снимам със искуствена светлина,много...Просто снимките, които правя не го изискават и май нищо няма да направя![smilie5]
Ще се пробвам де,пък ще видим![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 17:28

[smilie24] [beer]

Опитай да снимаш срещу цветните прожектори, които са в средата на салона и балансирай с ISO и скорост до около 1/60 най-малко + отразена светкавица в нещо зад теб (приятел - асистент, който държи рефлектор над теб, зад гърба ти) - за основно осветление. Така ще имаш цветни контури + hairlight от прожекторите и дифузно фронтално осветление от отразената назад и нагоре в рефлектора основна светкавица + евентуално малко движение ще се запази. [beer]



Публикацията е редактирана (10-10-08 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: fove   
Дата:   10-10-08 17:30

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 17:45

FFwd, мерси наистина много.
Точно си мислех да намеря добър начин да отразявам светквицата над/зад мен и да гледам да докрам някаква прилична скорост и да видя какво ще стане!

Има ли нещо което мога да сложа на светкавицата и да ми свърши работа или ще трябва да търся някак си рефлектор и кой да го държи?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: labrax   
Дата:   10-10-08 17:47

Виж в профила ми има малко танци: DSLR+светлосилен обектив - 180/2.8 МF или светъл зум 80-200/2.8 AF. Става на 400 ИСО и без светкавица имаш достатъчно светлина от осветлението в залата. Част от кадрите са с със светкавица- червено и черно, синьото- със спотмерене по лицата. Следящ фокус и удобна позиция и опора. С монопод вероятно ще е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 17:47

Много по-удобно би било с рефлектор и някой, който го държи на метър зад и над теб. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 17:50

Хммм,го измисля...ако ли не...място там бол,слагам 135-цата,вдигам исо-то и каквото сабя покаже![smilie5]


Мерси много,още нещо?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: ffwd   
Дата:   10-10-08 18:14

28-35-50, по-скоро .. 135 не знам .. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: tonevjr   
Дата:   10-10-08 18:22

[smilie5] Затова казвам...място имам,току виж станало![smilie5] [beer]
Под това просто нямам нищо светло.Имам само 24-105/4.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: Amigo   
Дата:   10-10-08 18:38

Мдааа, без Никон трудно се снима [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] На мен добра работа ми свършиха 17-70 2.8/4.5, 50 1.8 и СБ800 това лято [smilie6] [smilie6] Е, все пак не се надяваме на професионално качество с наличната техника, но е повече от задоволително [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте малко съвети!Снимки на танци...
Автор: pacy4   
Дата:   10-10-08 18:41

e t'va e qko
http://farm4.static.flickr.com/3271/2849625730_b1c462d25e_b.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »