Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Need help - снимки, цени..
Автор: Drautran   
Дата:   05-10-08 16:26

Такаам.. става дума за снимки.. отново.
Работата е такава, че бях в един клуб, където свиреха банди. Веднага се наредих отпред да снимам и явно бях забелязана. Организатора на всичко това дойде при мен и ми предложи да се оговорим за снимките, които ще направя, защото щели да му трябват за някакъв сайт и евентуално щели да ги дават за някакъв вестник.
Отделих снимките, които стават. Направих 4 папки (за 4-те групи) и вътре сложих по 10-12 снимки на всяка от тях.
Сега става дума за цената. Нямам си на идея колко да им взема. Понеже са "мои хора" един вид, а и определено не може да платят някаква извънземна цена не искам да ги огърбя.. та въпроса ми е колко да взема?
И по принцип колко би взел от такова нещо професионален фотограф?

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   05-10-08 16:30

ами дай да видим снимки де... а пък все някой ще предложи цена. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: crazy_666   
Дата:   05-10-08 16:31

4 * 10 са 40 снимки
40 *5 лева едната 200 лева символична цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: Reshovski   
Дата:   05-10-08 16:57

crazy_666 много на бързо ги сметна!? Разбирам, че автора не се занимава професионално с това и щом ще са за сайт снимките много ме съмнява да дадат 200 лв. А и ако им предложиш този вариант с 5 лв. на кадър, те просто ще си изберат по 2 снимки на група и пак ще ти дадат малко пари. Дай им всички сники и им вземи някой лев да се почерпиш, че може и да не вземеш и нищо в противен случай. И все пак не казах сума, но ако трябва да предложа мисля, че на едни 50 лв. би трябвало да си доволен.

п.п. Разбира се, че съм противник на обезценяването на изкуството в БГ, но понякога трябва да сме реалисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: photostoykov   
Дата:   05-10-08 22:21

Drautran, албумите във вид на CD ли са или са хартиени копия? Не се разбира еднозначно![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: Orlin   
Дата:   06-10-08 13:49

Както за повечето резултати от интелектуален труд цената е толкова за колкото се договориш.

Най-добре е общо за всичко, независимо дали става дума за 4 снимки или 40. Цената трябва да е такава, че ти да не се почустваш излъгана, но и такава, която те да платят.

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   06-10-08 13:51

Reshovski [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: didesignbg   
Дата:   06-10-08 13:57

От гледна точка на "Понеже са мои хора един вид". Бъди пич, дай им сидито и не се занимавай с пари. Ако кажеш някаква компромисна сума и от двете страни ще се загнезди подозрение че сте прекарани.
Едно е да отидеш на мероприятия с нагласата че си фотографа, и от там трябва да дадеш снимки, съвсем друго просто да отидеш да поснимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: gordian   
Дата:   06-10-08 14:04

дай фотографийте на хората безплатно, те ще те почерпят , а им кажи че ако искат специална фотосесия, това вече струва нещо.... там вече сам определяш цената ! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: compur   
Дата:   06-10-08 15:13

didesignbg сигрно не си забелязал, че Drautran казва за себе си "бях забелязана". това означава, че е (или се чувства) жена. така, че "бъди пич" не важи за нея, освен ако не използваме добилото популярност правило за женски род да се слага едно "а" отзад на думата...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: Danhill   
Дата:   06-10-08 15:28

Дай им ги безплатно ако снимките са добри ще спечелиш повече по-късно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: flipbeat   
Дата:   06-10-08 15:54

50 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: djart   
Дата:   06-10-08 16:54

Danhill [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-10-08 16:58

Или вземи общо 200 лева с право на еднократна публикация или ги давай фор фри.

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: CANONIO   
Дата:   06-10-08 17:46

Без да ти видим снимките, не можем да преценим струват ли си....
Но, все пак, никакво фри. Опитай се да си издействаш някой пропуск от организатора, поне да ходиш да си снимаш на другите му мероприярия.

Отговори на това съобщение
 Re: Need help - снимки, цени..
Автор: autosvet   
Дата:   06-10-08 19:17

Бих заложил на пропуска ... Ако знаеш колко групи съм снимал и съм им дал снимките фрии. Просто е въпрос на личен избор. Тея хора сами си финансират свиренето и вземат по 30-40-50лв на участие ... е ти ще вземеш половината на някой а българската Метъл сцена се крепи на клубове и верни фенове нито ти ще направиш пари с тея 40лв нито те ще те приемат за профи. Ако искаш пари по-добре си снимай концептуално с групата при контролирани условия за корици, сайтове, плакати. Това е моето лично мвнение. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »