Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-09-08 11:16

От близо година снимам с Konica Minolta 5D. Идното лято ще има кой да ми донесе ново тяло от Канада(на добра цена най-вече). За сега съм се ориентирал към Alpha серията на Sony. Защо? Разполагам с доста прилични Minolta обективи(50mm f:1.4 + 70-210 f:4) + външна светкавица, които са съвместими със Sony Alpha DSLR-и.
Ще се използва главно за спортни снимки, както и всичко останало.... но бързия автофокус е на преден план.
Първоначално се бях ориентирал към Alpha 350, но мисля че е твърде.... близко до това, с което разполагам сега, пък и става въпрос за доста по-entry-level модел.
След като попрочетох туй-онуй сериозно се колебая за Alpha 700 и дали сериозната ценова разлика е оправдана; Най-вече.... кое би било по-добро за моите цели?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-09-08 11:20

Ми те моделите вървят по следния начин [smilie5]

А900

А700

А350(А300)

Аз снимам с А300, има доста голямо подобрение от КМ 5Д и А100 имал съм ги и двата ;) За сега А300 ме устройва напълно [smilie5] бързината и точността на фокуса е повишена реално както твърдят от Сони ;)

Но по интересен ще ми е наследникът на А700 ;)

А и ти имаш време до другото лято много вопда ще изтече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-09-08 14:05

А100 е чист наследник на сегашното ми тяло;
А200/300/350 са пак в този клас, но с много стабилни подобрения;(Спрямо 5д)
Live view при мен вобще не е фактор... честно казано го смятам за леко излишно - губи се удоволствието от заемането на не-естествени пози при снимане на интересни кадри;

До другото лято наистина има много време... така, че ще видим какво ще стане, но смятам да вложа прилично-голяма сума в ново тяло(с което да снимам, докато не му взема живота);

освен това... как стоят нещата с wireless светкавиците за Sony/Minolta? Знам че и по този параграф ползват еднакъв стандарт;
Има ли евтини aftermarket светкавици? Срещал съм безжични за Canon/Nikon за под 100$ парчето;

@PeterPAN
От чисто любопитсвто... с какви обективи си?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-09-08 14:48

Безжично ползвам Минолта 3600Д и си работи, в ебей гледах има някакви, но няма инфо за тях!

Снимал съм с доста обективи: [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-09-08 15:05

В момента имам Минолта 5400HS, но имам малки проблеми със съвместимост(можеби) или чиста некадърност от моя страна, така и не успях да намеря юзър менюъл в нета... или изгаря целия кадър(като снимам на закрито) или не свети достатъчно(а е доста мощна светкавица)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: eon4e   
Дата:   29-09-08 15:32

Чувал съм, че особено 5400 има проблеми с минолтенските тела, че даже и с а100. Следващите тела май вече се разбират с нея.
Аз обаче съм с 42-ката на а200 и няма изненади.
Струва ми се, че светкавицата мери матрично, въпреки че апарата ми винаги е нагласен на спот [smilie8] ...може заради това да имаш проблеми, защото на минолтите матричното мерене по-лесно се лъже от бликове(пак слухове [smilie11] )
А когато е в безжичен режим съвсем ми е мътно как мери... важното е, че за сега улучва експозицията [smilie5]
Много ме е яд, че нямам време да се заиграя по сериозно...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-09-08 16:01

http://www.vikenk.com/minolta_manual.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-09-08 16:05

5400 ХС мисля че е за филмовите тела, доколкото си спомням за Цифровите на Минолта и Сони са съвместими 3600 ХС(Д) и 5600ХС(Д)

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-09-08 16:11

До колкото съм наясно с 5400... светкавицата е още от времето на лентовите SLR-и на Minolta; и има някоя друга несъвместимост с DSLR-ите....
Не мога да използвам мнозинството от режимите, или поне когато ги използвам и натисна спусъка за да фокусирам, автоматично превключва на default режима....

@PeterPAN
Точно, докато напиша.... вече ме изпревари



Публикацията е редактирана (29-09-08 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: lusco   
Дата:   29-09-08 16:19

Както се казва , А700 а преполагам А900 още повече, са друга бира.:–) след като ъпгрейтнах, сега когато снимам с км5д , някак ми се струва много ентри левъл като усещане,
само по може би цвета в jpg e леко по- добър от а700 осбено ако малко се надуе на +1 наситеноста в самата камера.
За светкавиците, трябва да са Д за работят на DSRL-ите alpha
аз имам Sony HVL56 и не сам имал проблеми и с км5д и със Сонито

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: lusco   
Дата:   29-09-08 16:23

и само една идея , дали феновете на минолта/сони да не си намправим някоя среща за по бира

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: djfroggy   
Дата:   29-09-08 16:27

За срещата-готово![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: eon4e   
Дата:   29-09-08 16:31

[smile] [smilie24] стига да е викенда

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-09-08 16:36

Уикенда снимах стабилно с Nikon D80 и като се върнах на моето тяло.... усещането не беше много приятно
за срещата на Minolta/Sony - и аз съм навит!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-09-08 16:51

Айде и аз съм навит [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: da.fo   
Дата:   30-09-08 01:57

[smilie24]малко съм далечко(600км от София) но ако срещите станат редовни като идвам натам ще гладам да съвпадне и ще има [beer] и [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: algaivel   
Дата:   30-09-08 02:06

Намери Mr_G в http://www.4coolpics.com/
, той май е склонен да се раздели с една алфа 700 в името на нещо ново и пълноформатно. С апарата са снимани не повече от 1000 кадъра, така че си струва[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: mitakabus   
Дата:   30-09-08 06:15

Хм за сбирката кажете, че вероятно ще съм към София този четвъртък и петък, а може и събота...[smilie7]
....бтв, другата седмица ще продам моята А350 с китовия - нова, на 4 месеца с оставаща гаранция до 24 месеца. Ще ъпгрейдвам с А700. Без следи от употреба дето се вика. Та ако има навити да се обаждат...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: loveforever   
Дата:   30-09-08 10:40

Истината е в А700, а и щом ще ти я носят от щатско и цената няма да е толкоз драстична. Според мен си заслужава всеки цент.

И един допълнителен съвет - не зарязвай Минолтата - чудесно е да имаш второ тяло, а и с един телезум става чудесен сапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-09-08 11:08

Огледах цените в ebay... разликата между A350 и A700 комплектите не надвишаваше 150-200$, което в момента е доста нищожно, като се има в предвид какви са техническите разлики, между 2-те тела. Но както каза PeterPAN, до другото лято много неща могат да се променят..... Случайно може да имам достатъчна сума за А900...
Колкото до КМ 5Д... продам ли го с китака ще имам доста голям начален тласък за новото тяло. покрай другото ми хоби... не мога да си позволя 2-ро ДСЛР тяло за сга.. А и за сапунер е доста голям... и най-важното- не е първа младост. ще изщракам поне още 20 000 кадъра, докато го сменя

между другото.... Телезуум?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   30-09-08 11:34

Абе дали цената з аБг няма да се смени от утре за А700? Нали свършва промоцията с кеш бек.

http://www.sony-photo.eu/cashback.php?lang=bg


Някакви идей за след това?

Минолтата 5Д между другото е номер 1.

А300 е по джиджана, ама 5Д си е класика. Освен тов аиаше как да с епребориш с пре-флаш-а (т.е. порблема дето като снимаш със светкавица хората мигат на А300 още не съм намерил работеща рецепта. То и по рядко го има тоз проблем на А300 - само със щерката)

Сбирката Петък не може ли да е, че ме няма събота и неделя?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: loveforever   
Дата:   30-09-08 11:42

Моята Минолта е на почти три години и поне на 60000 кадъра (а може да са и доста отгоре, но не са по малко) и си е съвсем наред. Цената за която би могъл да продадеш тялото с китака, като гледам как вървят в базара сега е максимум 400лв и поне аз не бих си дала моя за толко пари.

За телезума - малко неясно се изразих - така му казвам на 18-200.

Вероятно мен ужасно ме дразни точно когато искам да щракна някой кадър(примерно снимам пейзаж и хоп появява се интересно пиле) и да трябва да сменям обектива. Затова за неособено претенциозни снимки( туристически, за спомен...) си ползвам 18-200, а иначе според мен варианта е на едното тяло - широк обектив, на другото - теле.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: юнга   
Дата:   30-09-08 11:49

Умничка бреее.
И аз до подобни изводи стигнах.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: PeterPAN   
Дата:   30-09-08 15:23

Айде за Петъка сбирката, че Събота, Неделя няма да съм в София най вероятно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми DSLR тяло на Sony
Автор: eon4e   
Дата:   30-09-08 15:35

Петък за мен е супер! Остава час и място [smilie3] , но за това работещите да преценят - аз съм в отпуск [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »