Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: sirkhann   
Дата:   09-09-08 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: dau   
Дата:   09-09-08 00:50

а който няма уин кво прави [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-09-08 00:51

Да си гризе ябълката и да мълчи [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: mitku   
Дата:   09-09-08 00:51

1. Споко, 4-ядрените НЕ ги ползваме за Фотошоп. [smilie3]
2. На "шопа" само някои от филтрите са оптимизирани за многоядрена обработка, но освен туй за по-добра многоядрена поддръжка са нужни и някои "пипвания" по Прозореца. [smilie21]



Публикацията е редактирана (09-09-08 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: tonevjr   
Дата:   09-09-08 00:51

Мдаа...ама през това време бърнваш диск,слушаш музика и првиш каквито си иска шукарии и шопа пак така върви[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: borisyankov   
Дата:   09-09-08 01:06

Ей как обичам теми с глупости.


http://borisyankov.com/photos/CPU.jpg



Да ми е честит Quad-а.
Разликата между 2 ядра и 4 е близо двойна в практиката. И във Photoshop и в Lightroom.

Теста горе съм го направил с 5-6 инструмента които ползвам постоянно - healing brush, blur, dodge+burn, clone tool.

Оказа се че всички са оптимизирани за 4 ядра.

Така че, хайде хора които си нямат и идея да не разправят кое за какво било оптимизирано.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   09-09-08 01:06

процесора какъв ти е точно? пейстни about this mac или каквото там имате в уиндоус.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   09-09-08 01:12

Intel Q6600, 6GB RAM.

Имаше бенчмаркове преди седмица-две пак във форума. На тях куадовете се представяха много по-бързи от дуалите - не чак двойно, но доста.

Само за сравнение - на някои мобилни дуали, бенчмарка минава за 1мин 20сек, на куада ми минава за 26сек.

А и както каза TonevJr, другите програми си ползват други ядра и въобще не забавят програми които не използват пълноценно всичките 4 ядра.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: tonevjr   
Дата:   09-09-08 01:15

Абе не ми пука въобще кое,как е оптимизрано...само знам,че на този комп няма нещо което да не върви без проблем и знам,че от както съм го взел не е забил[smilie7] За гругото не ми пука[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   09-09-08 01:17

янков, аз питам sirkhann, ти си постнал паралелно с мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: breach   
Дата:   09-09-08 01:20

Има точно 5,000 ревюта, в които ясно се демонстрира ползата от четирите ядра във Фотошоп ЦС3. Така че извинявай ама съм малко неготов да ти повярвам. Разбира се, различни функционалности ползват multi-threading с различни резултати. От извора:

"All Photoshop features are faster on a multiprocessor system, although some can take greater advantage of the multiprocessor system's capabilities than others."

Из:
http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=kb401088

(П.С. Q6600 @3.2Ghz/4GB RAM)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   09-09-08 01:33

вий какво наскачахте :) оставете отворковците да си мислят че 1000 човека в адобе са полуидиоти и още пишат singlethreaded програми...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: breach   
Дата:   09-09-08 01:36

@psychoilo, въпросът е доста дискусионен в Интернет пространството честно казано, защото до момента Адобе не са разяснили никъде публично доколко ЦС3 е оптимизиран за мултитрединг, но със сигурност в значителна степен Е :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   09-09-08 01:45

Всъщност, за всеки който се е поинтересувал малко, въпросът не е дали е по-бърз на Куад, а с колко.

Например Q6600 e на 2.6Ghz а двуядрения на неговата цена е 3.1Ghz. Тоест получаваш по-голяма скорост с по-малко ядра.

Аз прецених че за мен 4 ядра са по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: breach   
Дата:   09-09-08 01:47

@borisyankov, всъщност, за да запазим духа на форума, технически Q6600 e на 2.4Ghz (разбира се, това е процесор, който ако не се клокне е кощунство, но това е друга тема :)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: tonevjr   
Дата:   09-09-08 01:48

Моят Q9450 работи на 2,87... нещо си от край време и съм адски доволен[smile] Да не говорим,че е с 12mb cache[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   09-09-08 01:58

Уф, да, наистина беше на 2.4 [smile]
Ще го пробвам на 3Ghz като свършат жегите. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: tonevjr   
Дата:   09-09-08 01:59

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: sirkhann   
Дата:   09-09-08 09:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   09-09-08 09:18

sirkhann, да ти е хрумвало че ЦС3 не е първия релийз откакто има много процесорни системи?

2ма с 4ядрени ти казаха че е оптимизиран, да ти кажа и аз че от старта до бръша и блъра всичко си товари и 2те ми ядра.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: fff   
Дата:   09-09-08 09:35

И при мен двуядрения ми котлон се натоварва парелелно, но съм сложил AMD Dual-Core Optimizer за всеки случай.

http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_9706,00.html




Публикацията е редактирана (09-09-08 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: sirkhann   
Дата:   09-09-08 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   09-09-08 10:18

Ами яаз пуснах таск мениджъра, стартирах ЦС3, отоворих един файл и просто му дадох, Gaussian blur, и на таска графиката показваше, че и двете ядра се товарят еднакво, незнам дали това е правилният начин но при тези операции, от стартирането на програмата, отварянето на файла и филтъра през цялото време двете ядра се товареха приблизително еднакво, графиките им бяха почти еднакви. Ако има някакво значение на Виста съм със сървиз пак 1.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   09-09-08 13:17

E6750 е на 2.6, ако си го клоквал това е друг въпрос.

Никой няма да ти оптимизира целия Фотошоп, нито нещо цялото. Почти всички важни и често използвани инструменти са оптимизирани вече!

Свали си бенчмарка от тук и тествай:
http://www.retouchartists.com/pages/speedtest.html


На мен теста минава за 26 сек. Я да видим дали на теб ще успее за под 40 сек. да мине?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито на всички с многоядрени и Photoshop
Автор: tonevjr   
Дата:   09-09-08 13:34

Хахахах....този тест го взе за 22.8 сек[smilie18] При 1000 хистъри и 60% рам и не съм затварял каквито и да било програми[smilie5]
Да ми е гадно с куада[smilie18] [ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »